Běh na Boreč v traťovém rekordu pro Pince

V sobotu 9. března pokračoval druhým závodem multisportovní seriál Solap Král Středohoří 2019. Na pořadu byl jubilejní 15. ročník Běhu na Boreč.

Zdeněk Pinc pokořil nový traťový rekord

Na trati dlouhé 6.635 m s převýšením 138 m se nejlépe vedlo Zdeňkovi Pincovi, který zvítězil v novém traťovém rekordu (23:08). Překonal tak rekord triatlonisty Petra Soukupa z roku 2012 téměř o půl minuty. Na druhém místě se v cíli objevil Jan Karko. Loňský vítěz Petr Cmunt se musel tentokrát spokojit s třetí příčkou.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Ženám dominovala Alena Hájková s výkonem 28:56 před Barborou Královou. Pro Bronzovou medaili si doběhla Vendulka Ryšavá.

Jedná se o 6,635 km dlouhý závod, který je součástí multisportovního seriálu Král Středohoří. Více informací o Běhu na Boreč najdete v termínovce.

„Máme radost z nového traťového rekordu. Před Zdeňkem smekám. V tom větrném počasí to byl skvělý výkon.“ řekl po závodě hlavním pořadatel David Šálek.

Solap Král Středohoří má pokračování 30.03., kdy je na programu Výběh na Milešovku.