Prague Park Race v Prokopském údolí se i přes nepřízeň počasí velmi vydařil. Prvenství brali Janů a Gregorová!

V neděli 29. října se v Prokopském údolí konal 2. ročník závodu La Sportiva Prague Park Race, který i přes velkou nepřízeň počasí přilákal na 200 závodníků, mezi kterými se objevila i známá běžecká jména.

Právě vichřice zpestřila trať a pro mnohé to byl nezapomenutelný zážitek

Druhý ročník La Sportiva Prague Park Race se i přes nepřízeň počasí uskutečnil. Pořadatelé zvažovali úplné zrušení závodu, nakonec se ale jen posunul čas startu do odpoledních hodin, kdy už vichřice slábla. I tak ale museli závodníci bojovat s krupobitím, silným větrem na pláních a bahnitou tratí. Pro mnohé to byl ale naopak nezapomenutelný běžecký zážitek a byli rádi, že závod proběhl. A těm, kteří se kvůli vichřici nebyli schopni postavit na start, pořadatelé nabídli možnost startovat na dalším ze závodů Prague Park Race.

Jedná se o nádherný trailový závod vedený nádhernou přírodou Prokopského a Dalejského údolí. Více informací o závodě Prague Park Race Prokopské údolí najdete v termínovce.

Na hlavní trati dominovali Janů a Gregorová

Na hlavní 14 km trati zvítězili Jan Janů a Kamila Gregorová (oba Mizuno team). Honza zdolal trať jen o vteřinu hůře než loni (51:18), což je vzhledem k počasí a stavu trati neuvěřitelný výkon! Na ostatních místech skončila další zvučná jména českého běhu – orienťák a krosař Jan Procházka, minutu za ním pak pátý z letošního mistrovství světa na 1500 metrů Jakub Holuša.

V ženách obsadily další místa zkušená horská běžkyně Zuzana Krchová a Ekaterina Zanozina z pražského Kerteamu. Pořadatelé po loňském povedeném nultém ročníku přidali kratší 8 km trať, kde vyhráli Stanislav Rada a Renata Vocásková.

Závodníci si tedy i letos maximálně užili krásnou přírodu Prokopského údolí a z útulného zázemí u restaurace Na Cvičišti odjížděli unavení, ale spokojení. A ti šťastnější i s hodnotnou cenou z tomboly navíc.