Nejlepší běžecké boty 2023

Nejlepší běžecké boty 2023

JAK VYBRAT BĚŽECKÉ BOTY? Jaké jsou nejočekávanější modely letošního roku? V redakci jsme pro tebe připravili přehled novinek, ale i osvědčených modelů.

V prvé řadě: toto není placená reklama.

Výběr nejlepších bot je hodnocením a doporučením testovacího týmu Světa běhu na základě rozsáhlých zkušeností a testování. Testujeme už 10 let, ve skříních máme dohromady více bot než mnohý běžecký obchod.

K botám jsme přidali odkazy na Heuréku, kde si můžete vybrat podle ceny a hodnocení eshopu, ale spíše bychom vám doporučili navštívit dobrou běžeckou speciálku a boty si vyzkoušet na noze.

Čtení o výběru běžeckých bot

3 nejlepší tlumené boty do přírody

Salomon Pulsar TrailHoka Challenger 7 Altra Timp 4
Lehká, spolehlivá, svižná. Les i hory.
Pohodový klus, tempo i závod.
Pohodlná, stabilní s univerzální podrážkou.
Dlouhé až velmi dlouhé běhy.
Pohodlí, zdraví, tlumení. Les, hory, mix.
Extáze v přírodě.
280 g / 6 mm drop252 g / 4 mm drop308 g / 0 mm drop
3390 Kč3750 Kč4499 Kč
Detailní recenzeRecenzi připravujemeDetailní recenze

Salomon Pulsar Trail

Salomon doplňuje sérii Pulsar modelem Trail, který je díky svému vysokému tlumení určen hlavně jako tréninková obuv pro široké spektrum běžců. Tým vývojářů přenesl své letité zkušenosti s trailovým běháním a vytvořil Energy Blade, desku v mezipodešvi boty, která byla částečně inspirovaná kopyty kamzíka, a která vás požene dopředu. S kvalitní podešví All Terrain Contagrip® se není třeba bát střídání mokrého, suchého, tvrdého a měkkého povrchu – prostě můžete běžet tam, kam vás nohy zanesou. O komfort se při dlouhých bězích stará mezipodešev s technologií Energy Surge – lehká, pěna vytvořená kombinací EVA a olefinu (OBC), která poskytuje dlouhotrvající tlumení. 
Podobné modely: Salomon Pulsar Trail Pro

Hoka Challenger 7

Model Challenger 7 zaujme zejména pohodlím a stabilitou došlapu, kterou podporuje snížení dropu oproti předchozí verzi na 4 mm. Spojení nízké hmotnosti s univerzální podrážkou dělá z tohoto modelu výbornou volbu pro dlouhé až velmi dlouhé běhy na všech površích, včetně asfaltu. Přes vyšší podešev je došlap velmi stabilní. Překvapivě dobrá dynamika (při výrazném tlumení) dovoluje i svižnější tempo běhu . Svršek je dobře prodyšný, po promočení rychle osychá. Skvělé jsou ploché a pružnější tkaničky. Pro pohodlné a přesto pevné šněrování jako stvořené. Challenger 7 vyniká celkovým komfortem a příjemným pocitem z běhu.. 
Podobné modely: Hoka Speedgoat 5

Altra Timp 4

Pokud ti jde o zdraví, měl bys mít doma alespoň jedny Altry. Jako všechny ostatní modely této značky, má i Timp 4 nulový drop a širokou špičku ve tvaru lidského chodidla. Nejnovější verze Timp 4 je kompletně přepracovaná a naprosto odlišná od všech přechozích verzí. Přesto si zachovává vlastnosti, které ji řadí mezi nejuniverzálnější modely značky a díky kterým je tak oblíbená. Široká špička, pohodlné upnutí kolem nártu a návratnost energie při odrazu (vyšší než v předcházejících modelech), vás v pohodlí provedou jakýmkoliv terénem od krátkého tréninku po celodenní ultramaraton.

3 nejlepší rychlé boty do přírody

Salomon S-Lab Ultra 3Inov-8 X-Talon 255Dynafit Ultra 50
Salomon S-Lab Ultra 3INOV-8 X-TALON 255
Daleko, rychle, po čemkoliv.Lehká, dravá, do lesa i na hory.Pohodlná, spolehlivá, na pohodu i závod. Do náročného terénu.
290 g / 8 mm drop250 g / 3 mm drop290 g / 8 mm drop
4690 Kč3690 Kč3600 Kč
Detailní recenzeDetailní recenzeDetailní recenze

Salomon S-Lab Ultra 3

Řada Ultra začala před několika sezónami modelem S/Lab Sense Ultra, který si mezi běžci získal velkou oblibu, kombinoval totiž cit pro terén s pohodlím, které zajistilo komfort pro chodidla po opravdu dlouhou dobu. Velkou oblibu si mezi ultra-trailisty získaly modely S/Lab Ultra a S/Lab ultra 2, které mají stejný základ s lehkými úpravami svršku. V tomto modelu dokonce vyhrál François D’Haene UTMB v roce 2017 dokonce před legendárním Kilianem. Tento model poskytl o něco vyšší míru ochrany a pevnější konstrukci. A 3. generace S/Lab Ultra vybírá ze všech tří modelů to nejlepší a vzniká tak nová úplně nová bota.

Inov-8 X-Talon 255

Nízká hmotnost, minimální tlumení a velká flexibilita a vnímavost na daný povrch jsou hlavní přednost modelu Inov-8 X-Talon 255. Pod patou vás bude chránit 8 milimetrů tlumící pěny a drop dosahuje hodnoty pouhých 3 milimetrů. Odolnost svršku si drží svůj vysoký standard díky použitý balistického nylonu. Trail, orientační běh nebo překážkový běh. To jsou hlavní sportovní odvětví této obuvi.

Dynafit Ultra 50

Nová trailová bota Dynafit Ultra 50 je určená především na středně dlouhé tratě typu horský půlmaraton nebo maraton. Oproti oblíbenému modelu Ultra 100 poskytuje sice nižší míru tlumení, pořád je to ale velmi pohodlná bota a díky širokému a prostornému svršku může být zajímavou volbou i na delší trailové závody a ultramaratony. Podrážka má agresivnější vzorek a směs POMOCA zaručuje výborné vlastnosti i na mokrém povrchu. Nový typ podešve má také lepší životnost a vzorek si tak déle zachovává optimální vlastnosti. Dynafit Ultra 50 je nejen závodní trailovka, ale je to skvělá volba pro víkendový trénink v horách, nebo pro všechny kdo to mají z města do trailu co by kamenem dohodil.

3 osvědčené bestsellery do přírody

Altra Lone Peak 7Salomon Speedcross 6Inov-8 Roclite 290
Inov-8 Roclite 290
Ikona. Běh v přírodě i dlouhé treky. Totální pohodlí a zdravý pohyb.Legenda. Na hory, do lesa, do mokra.Univerzální trailová bota, i těžší terén.
314 g / 0 mm drop300 g / drop 10 mm290 g / drop 4 mm
4190 Kč3590 Kč 3590 Kč
Recenze Lone Peak 5Detailní recenze

Altra Lone Peak 7

Pokud ti jde o zdraví, měl bys mít doma alespoň jedny Altry. Jako všechny ostatní modely této značky, má i Lone Peak 7 nulový drop a širokou špičku ve tvaru lidského chodidla. Oproti předchozím verzím je odlehčená – ve 300 gramové botě se budeš prakticky vznášet. Ale hlavně to pohodlí. Kdo ji jednou vyzkouší, nechce už jinak a není divu, že je to nejpoužívanější bota na amerických dálkových trecích. Altra Lone Peak 7 je vhodná pro běh v přírodě nebo pro trekování. Do velmi technického terénu nebo na trailový závod ale doporučujeme obout něco jiného.
Podobné modely: Altra Lone Peak All Weather (s nepromokavou membránou) nebo tlumenější Altra Timp.

Salomon Speedcross 6

Speedcross je bezesporu nejúspěšnějším modelem Salomonu. První řada byla představena už v roce 2006. Oproti předchozím modelům je rozdíl, patrný už na první nazutí, ve svršku boty. Ten je z jemnějšího materiálu. Zvýšila se i jeho pružnost, takže chodidlo je v botě poměrně pevně usazeno. Zároveň, co je ale hlavní, je bota pohodlná, člověk se v ní necítí stísněný, jako v pohorce. Celkově je noha zapuštěna do patní misky o něco hlouběji a zvýšený je i lem kolem achilovky. Pořádný záběr, perfektní usazení na noze a vysoká odolnost. To dělá z modelu Speedcross krosovou botu, jak má být. Botu s výjimečnou přilnavostí na kluzkém povrchu, kterou oceníte zejména v tom nejdivočejším terénu.
Podobné modely: Salomon Speedcross GTX (s nepromokavou membránou)

Inov-8 Roclite 290

Univerzální trailová bota s výborným záběrem. Inov-8 Roclite 290 se hodí jak na kratší horské výběhy tak i na delší závody v terénu. Tento model je postaven na středním kopytě a vyhovuje sedět většině populace. Mezipodešev, která má sklon 4 mm je velice pohodlná, zároveň ale neztrácí cit pro terén a rychlou odezvu. Inov-8 má zkrátka unikátní rukopis a model Roclite 290 si jej drží.

3 nejlepší univerzální běžecké boty

Brooks Caldera 6Asics Fuji Lite 3Hoka Bondi 8
Delší běhy po různém povrchu. Neskutečně pohodlná.Do přírody, na rychlý i dlouhý běh.Nepřehlédnutelná, výrazná, prostě maximální!
320 g / 6 mm drop280 g / 4 mm drop357 g / 4 mm drop
3790 Kč3499 Kč4350 Kč
Detailní recenzeDetailní recenzeRecenze Hoka Bondi 8

Brooks Caldera 6

Caldera 6 jsou skvělou volbou zejména pro delší běhy s různými typy povrchu. O pohodlí a stabilitu se stará kombinace zesílené mezipodešve BioMoGo DNA a agresivního vzorku podešve. Podrážka je vyrobena ze směsi TrailTack, která má vynikající trakci i na mokrém povrchu. Lehký a odolný svršek dobře dýchá i odvádí vodu. Po stranách je bota chráněna přelepem proti blátu a mechanickému poškození. Tkaničky se dají schovat do speciální kapsičky. V patě i přední části boty se nacházejí upevňovací body pro návleky.

Asics Fuji Lite 3

Doménou FUJI LITE 3 je zejména lehčí sušší terén a svižnější tempo běhu, neztratí se ale ani při velmi dlouhých trénincích, pro výkonnostní běžce může představovat zajímavou alternativu závodní boty do terénu, zejména s ohledem na výraznou ochranu chodidla a příjemné tlumení díky vysoké vrstvě pěny mezipodešve. Přes zaměření na lehčí terén se v nich budete cítit skvěle i v kamenitých pasážích, nebo při kratším přeběhu po silnici. Celkový komfort, nízká hmotnost, skvělá dynamika odrazu dělá z FUJI LITE 3 botu, kterou z běžeckého botníku nakonec vytáhnete násobně častěji, než jste původně plánovali.

Hoka Bondi 8

Nepřehlédnutelná, výrazná, prostě maximální! Osmá verze modelu Bondi, nejvíce odtlumené silniční boty francouzské značky Hoka prošla naším podzimním testováním. Co vše umí běžcům nabídnout? Parádní pohodlí, citelnou stabilitu a snadné odvalování! Tlumení je opravdu nastavené na maximum, bez nadsázky mění asfalt v mechovou pěšinu. Celkové pohodlí podporuje komfortní svršek s optimální prodyšností. Neskutečná je stabilitu došlapu, kterou oceníte zejména v únavě. Odraz podporuje technologie Meta Rocker a díky kolébkovému tvaru podrážky je odvalování snadné a plynulé. Není to v žádném případě líná bota, ostatně běh na třicet, padesát nebo i více kilometrů není pro lenochy. Bondi 8 jsou určené pro nabíhání objemových kilometrů na silnici a své určení splňují naprosto dokonale! Nejen celková odolnost pak předurčuje tento model k celoročnímu používání.

3 nejlepší běžecké tlumené boty na silnici

Altra Torin 6Asics Gel-Kayano 29Brooks Ghost 15
Altra Torin 5
Měkká, pohodlná, prodyšná.
S nulovým dropem,
podporujícím přirozený došlap.
Prověřená, propracovaná,
pohodlná a univerzální

tréninková bota.
Každodenní trénink,
rychlost i objemy,

silnice i lehký terén.
280 g / 0 mm drop299 g / 10 mm drop286 g / 12 mm drop
Silnice, lehký terénSilniceSilnice
4499 Kč4799 Kč3790 Kč
Detailní recenzeRecenze Ghost 14

Altra Torin 6

ALTRA Torin 6 je nejlepším modelem této americké značky pro silnici. Primární výhodou jsou (jako u všech Alter) nulový drop – tzv. Zero Drop a široká špička boty ve tvaru lidské nohy – tzv. FootShape. Kombinace těchto dvou vlastností zaručuje až neuvěřitelné pohodlí při jakémkoli druhu běhu a hlavně podporuje dlouhodobé zdraví běžce bez přetěžování některých kloubů a šlach, které způsobují ostatní boty s vysokým dropem. Svršek je tvořený pletenou síťovinou, která je prodyšná a mimořádně pohodlná. Tato nejprodávanější silniční bota značky Altra je vybavena pěnou mezipodešve Altra EGO™ MAX a aktualizovaným tvarovaným límcem paty, který drží krok kilometr za kilometrem. Každodenní silniční obuv je vyrobena pro jakoukoli cestu a jakoukoli vzdálenost se střihem Standard FootShape™ navrženým pro výkon.

Asics Gel-KAYANO 29

Asics přišel na trh s již 29 verzí tréninkových bot Kayano a už samotné stáří modelu vypovídá o tom, že tady se výrobce trefil do černého už na začátku a jen každým rokem vylepšuje a zdokonaluje. Vzhledem boty Asics příliš mnoho nepřekvapí a běžci na nich právě to oceňují. Přilnavost k povrchu přidává na pocitu jistoty zejména při rychlém tempu. Propracované tlumení ocení zcela všichni hned po prvních kilometrech, žádná bolest po výkonu vás nečeká. Přepracovaný vnější opatek pomáhá k větší stabilitě nohy a pohodlnějšímu pohybu. Bota GEL-KAYANO® 29 vytváří stabilní zážitek z běhu a citlivější pocit pod nohama. Aktualizace mezipodešve odpružením FF BLAST™ PLUS pomáhá udržet botu lehkou a zároveň vytváří energičtější odraz v každém kroku. Technologie LITETRUSS™ je umístěna na vnitřním úhlu mezipodešve. Je navržena tak, aby se noha během kroku nepřevalovala příliš hluboko dovnitř.

Brooks Ghost 15

Brooks Ghost je stálice mezi silničními objemovkami. Už 15. generace je velmi propracovaný a pohodlný kousek, který zvládne každodenní nabíhání kilometrů. Díky DNA LOFT mezipodešvi je ale měkká a dynamická zároveň, takže rozhodně nejde jen o línou klusačku. Nemusíte se bát v botách běžet ani maraton. Lehká a responzivní je na to dost. Svršek je velmi jemný a prodyšný s výraznějším polstrováním kolem achilovky, kotníků a na jazyku boty. Většinu běžců potěší flexibilní mezipodešev, která nechává chodidlu prostor na přirozenou práci a snadněji se tak vyrovnávají nerovnosti podkladu. Brooks Ghost 15 jsou typ boty, který si vezmete na dovolenou, když nechcete vozit celý botník. Je dostatečně pohodlná na dlouhé výběhy nebo pro unavené nohy. Zároveň ale svižná i na rychlejší tréninky nebo dlouhé závody. 

3 nejlepší rychlé boty na silnici

Brooks Hyperion TempoSaucony Kinvara 14Adidas Adizero SL
Rychle, dynamicky a přitom lehce.Lehká, rychlá bota pro snadnější běh.Pro všechny rychlé tréninky, včetně těch dlouhých.
207 g / 8 mm drop200 g / 4 mm drop245 g / 10 mm drop
3999 Kč3699 Kč3399 Kč
Recenzi připravujemeRecenzi připravujeme

Brooks Hyperion Tempo

Bota navržená pro ještě rychlejší tempové tréninky (nebo i závody), s důrazem na nízkou hmotnost a prodyšnost svršku, který je zároveň příjemně elastický. Mezipodešev DNA Flash (plněná dusíkem) nejenže skvěle tlumí, ale také navrací energii do každého kroku. Díky měkkému došlapu se zkracuje čas na regeneraci po náročném tempovém tréninku. Bota pro běžce, kteří chtějí ze svého tempového tréninku získat do dalšího závodu co nejvíce.

Saucony Kinvara 14

Bota stvořená pro rychlý běh, bez ohledu na vzdálenost. Lehká, rychlá a zároveň dostatečně stabilní, skvěle se hodí právě pro tempové tréninky. Adaptivní odpružení vloží do každého kroku potřebnou dynamiku díky technologii PwrRun+. Oproti předchozí verzi došlo ke snížení hmotnosti, zlepšila se prodyšnost svršku, přibylo materiálu v mezipodešvi zajišťujícího více odpružení a přepracovaná je také vnitřní stélka. Nižší čtyřmilimetrový drop podporuje stabilitu došlapu. Svršek je opravdu výrazně prodyšný, podobně jako u top modelu Saucony Endorphin Pro 3. Jednoduchá konstrukce podrážky podporuje univerzálnost použití pro zpevněné cesty a lehčí suchý terén, přestože kontaktní pryž je pouze pod patou a palcem.

Adidas Adizero SL

Pro maximální rychlost s maximální návratností energie. Pohodlná rychlá bota s komfortním tlumením. Nízkou hmotnost podporuje mezipodešev Lightstrike EVA, která zaručuje stabilitu, odolnost a kvalitní odpružení. Mezipodešev doplňuje v přední části špičková pěna Lightstrike Pro. Ta byla použita v modelech Adidas, které umožnily překonání světového rekordu. Kvalitní a osvědčená kontaktní pryž Continental zaručuje dokonalý odraz i na mokrém asfaltu. Bota se špičkovými technologiemi Adizero se skvělým poměrem cena / výkon. Kromě rychlých tempových tréninků skvěle poslouží i pro dlouhé nebo regenerační běhy.

3 nelepší závodní boty na silnici

Adidas Adizero Adios Pro 3Asics Metaspeed Sky+Saucony Endorphin Pro 3
Zejména pro maraton,
optimální poměr tuhosti
a návratnosti energie, skvělá trakce za mokra.
Výrazná podpora odrazu
s prodloužením běžeckého kroku.

Turbo pro osobní rekordy.
Výborná geometrie,
velká energetická návratnost,
nízká hmotnost a perfektní dynamika.
220 g / 6 mm drop205 g / 5 mm drop204 g / 8 mm drop
6499 Kč6399 Kč5990 Kč
Jak si vedly
nejrychlejší adidas
maratonky v roce 2021
Detailní recenze první generace

Adidas Adizero Adios Pro 3

Perfektní špičkové závodní boty pro dlouhé silniční běhy s mezipodešví odpruženou pomocí dvou vrstev odolné pěny Lightstrike Pro. Optimalizované karbonové díly ENERGYRODS 2.0. zaručí běžcům optimální míru tuhosti a návratnosti energie. Podešev z gumy Continental vykazuje výbornou přilnavost i za mokra. Svršek vyniká výraznou prodyšností.

Asics Metaspeed Sky+

Obsahují větší množství pěny ASICS FF Blast™ Turbo v přední části chodidla. Bota tak dodá více energie a větší odraz při každém kroku. Podpora odrazu je krásně vidět při běžecké abecedě, zejména při různých odrazových cvičeních, bota doslova vystřeluje běžce k dalšímu odrazu. Karbonová deska byla upravena tak, aby se prodloužila délka běžeckého kroku. Optimalizované umístění desky s větším množstvím pěny vespod zlepšuje ekonomiku běhu a doslova žene běžce k novému osobnímu maximu. Přepracovaný svršek umožní větší rozevření prstů a zlepší polohu uprostřed chodidla. Originální tkaničky jsou pevné se speciálním vroubkováním proti povolování či rozvázání, ve spojení s měkkým, poddajným svrškem pěkně uzamknou nohu v botě.

Saucony Endorphin Pro 3

Nová generace karbonové maratonky, která si zachovává to, co mají běžci na „endorfinech“ tak rádi. Výborně stavěná geometrie, mezipodešev s velkou energetickou návratností, nízká hmotnost a perfektní dynamika. Povedené zakřivení špičky (tzv Rocker) doslova vystřeluje běžce do každého kroku. Svižně, dynamicky, přesto plynule a naprosto přirozeně. Od ostatních konkurenčních modelů se liší především vyšší tuhostí – nedochází k nestabilnímu dopadu v zatáčkách, na kostkách a nerovnostech. Svršek je velmi minimalistický s cílem ušetřit co nejvíc váhy a být zároveň co nejprodyšnější. Žádné polstrování, přesto vysoký komfort i při velmi dlouhých bězích. Povedená bota určená pro závody s nejvyššími ambicemi.

3 bežecké specialitky

La Sportiva CyklonSkinners Comfort 2.0Inov-8 Oroc Ultra 290
Skyrunningvá bota
s podporou stability
a rychlošněrováním BOA.
Ponožkoboty pro unavené
nohy po závodu
nebo cestování.
Krosová bota s dvojhřebem
pro nekompromisní záběr
v náročnějším terénu.
315 g / 7 mm drop245 g / 0 mm drop290 g / 8 mm drop
4663 Kč1390 Kč4290 Kč

La Sportiva Cyklon

Pánské trailové boty La Sportiva Cyklon jsou výkonnostní běžecké boty pro horský běh (SkyRunning) a offroadové závody. Hlavní předností tohoto modelu je vysoká míra stability, která je nezbytná při pohybu v náročném horském terénu. K tomu zásadním způsobem přispívá superrychlý systém utahování BOA® i speciálně navržená podešev. Ta se díky agresivnímu a vysoce přilnavému vzorku do závodní či tréninkové tratě vysloveně zakousne! Pro běh na středně dlouhé vzdálenosti do náročného terénu. Velmi agresivní a přilnavý vzor podešve. Odolný a dobře chráněný svršek. Jemný strečový návlek kolem kotníku. Snadno ovladatelný systém utahování BOA®. Podešev FriXion® White s dvojí tuhostí.

Skinners Comfort 2.0

Chcete-li vyzkoušet zážitek z bosého běhání sáhněte po ,,ponožkobotách“ Skinners. Ochrání chodidlo bez sebemenšího omezení přirozené práce nohy. Druhá řada přidává 2 mm tenkou perforovanou stélku pro ještě větší komfort a schopnost odvodu vlhkosti. Dlouhou životnost a výdrž úpletu zajistí třívrstvý StretchKnit™, který je složen ze 6 ultrafunkčních vláken. Odolný materiál se švédskými polymery neobsahuje žádné ftaláty, dokonce není spojen ani lepidlem nebo švy. Výsledkem je produkt šetrný k životnímu prostředí, který lze prát v pračce. Kromě chůze a regeneračního běhu se nabízí využití jako rezervní bota na in-line, nebo jako obutí po náročném dlouhém ultra běhu.

Inov-8 Oroc Ultra 290

Velmi populární boty zejména v Anglii jsou určeny zejména pro příznivce všech terénních disciplín (technicky náročný kros, orientační běh, překážkový běh atd.). První krosovou botu, která má v podešvi použitý dvojhřeb. Díky této technologii má OROC ještě lepší záběr a co je důležitější – při běhu po tvrdém podloží nabízí konstrukce dvojhřebu nesrovnatelně vetší jistotu a stabilitu. Model OROC má drop 8 milimetrů a je napnutý na středně širokém kopytě číslo 3 (medium fit) a je určen pro trénink a použití na zimních ultra trailech, kde běžci vyžadují maximální záběr a zároveň vyšší míru tlumení a komfortu pro svá chodidla.

Vysvětlivky pojmů

Drop: výškový rozdíl mezi patou a špičkou udávaný v mm. 

Na výběru se podíleli:

Michaela Gladišová (šéfredaktorka časopisu Svět běhu), Jan Picek (šéfredaktor webu SvětBěhu.cz), Soňa Kopcoková (spolupracovnice redakce SvětBěhu.cz) a Josef Smetana (redaktor SvětBěhu.cz). Za konzultace a tipy děkujeme Danovi Matejovičovi z beskydské běžecké speciálky www.S-run.cz, Pavlovi Kundrátovi z běžecko-outdoorového obchodu Tobi Sport, Tadeáši Vyvijalovi, který se podílel na dřívějších verzích výběru (nyní v Sportobchod.cz).

Ve výběru jsme také zohlednili reakce několika set běžců – čtenářů webu, kteří se zúčastnili různých anket hodnotících běžecké boty.

Zkušenosti čtenářů

Marcel

Altra Torin má drop 0.

Redakce
Marcel:

Jasně, opraveno, všechny boty Altra mají nulový drop

Pavel
Redakce:

Ještě by chtělo připsat číslo za Torin, Váš testovaný model má číslo 4, u Altry názvy bot zůstávají, plné číslo značí generaci a poloviční je facelift té generace, rozdíl mezi Altra Torin 3 a 4 je obrovský proto by to číslo chtělo tam připsat kdyby někdo o boty měl zájem, já sám běhám v Altra Torin 4 jsou to fanstastické.

Tomul@k
Redakce:

Dobrý den,
bylo by možné, jak cca co 3 měsíce děláte update, dát pod článek odkaz na dřívější vítězné boty? Klidně jen obyčejná tabulka, bez odkazů. Rád bych někdy zpětně kouknul, jak na tom byly v průběhu např. silniční Mizuno, trailové Inov8, nebo objemové xy. Podle to bych pak mohl najít i slušnou botu ve výprodeji. Díky

Tomáš

Pěkné srovnání. Díky! Ještě by byla fajn kategorie 90kg+. Přeci jen je nás těžších hobiku dost a většinou hledáme vhodné boty na naši váhu, abychom nedávali zabrat kloubům.

Pepa
Tomáš:

Taky se přidávám. Nějaké typy na boty pro vyšší váhu nebo na tom tolik nezáleží? Díky za odpověď

Milan Kux

Ahoj, nikde ve vašem srovnání nevidím HOKY, zkoušeli jste např. taky model HOKA ONE ONE CHalenger ATR 5? Zajímalo by mě, jaký na ně máte názor, je to moje oblíbenaá značka. Díky Milan

Tadeáš Vyvijal
Milan Kux:

Ahoj, Hoka se do výběru dostala minulou sezónu. Nicméně je dlouho nikdo z redakce netestoval. Pokud možno, snažíme se zařazovat testované modely a s dovozcem Hoky do ČR je složitější komunikace…:/

MirekB
Milan Kux:

Ahoj, muzu pridat vlastni zkusenosti s Hoka Challenger ATR. Koupil jsem si nekdy na konci listopadu ATR 6 (tzn novejsi model nez ten zmineny v dotazu) v GoreTex verzi a jsem spokojeny – skvela univerzalni bota jak na cesty, tak i do lehciho terenu. Bral jsem GTX verzi, abych s ni mohl i do snehu a zatim nezklamala. Jen teda jedno varovani – vsechny recenze, ktere jsem na tu botu cetl, zminuji, ze si maji kupujici koupit botu minimalne o pul cislo vetsi, nez berou normalne od Hoky. A plne souhlasim, klidne bych prezil i o cislo vetsi – obzvlast na zimu s hrubsimi ponozkami.

Nika
MirekB:

Dle mých zkušenosti Hoka Challenger 5 , super bota jak do terénu, tak na silnici … Běhám v nich již třetí sezónu ( každý rok nové ) a do jinačích bych, už nešla. Na zimu mám koníkové Toa a již čtvrtou sezónu v nich brouzdám po horách celou zimu, mají Vibram a vrch jejich membránu … lehká bota prostorná ( není úzká jako Inov) …. Manžel a dcery mají Hoka One One Torrent 2 a taky spokojenost …

Gabriel Haládik

Dobrý den!

Rád bych se zeptal, které běžecké boty by jste mi doporučil. Je mi 53 let, běhám 2-3 krát v týdnu 8-10km, skoro vždy na asfaltu nebo betonu. Vážím cca 98kg.
Děkuji za odpověď.

Tadeáš Vyvijal
Gabriel Haládik:

Dobrý den, mrkněte do kategorie objemovky pro každý den. Pokud vážíte kolem 100 kg, fajn je třeba Nimbus 🙂

Skoky
Tadeáš Vyvijal:

Ale fuj, Nimbus..😔

Gabriel Haládik
Skoky:

Jaký je problém s Nimbusem? Děkuji 🙂

Tadeáš Vyvijal
Gabriel Haládik:

Skoky je tzv. „rýpnoutzakaždoucenu“ typ člověka 🙂

cagwe
Gabriel Haládik:

mizuno rider

Jiří

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda jste v testu měli i nějakou botu od Nike?

michal

Dobry den, jake boty lze doporucit s pronacni podporou zpevnene cesty. dekuji

Lucka

Dobrý den, prosím o radu jaké pořídit boty. Žena 32let, váha 68kg. Běhám denně okolo 10km. Převážně terén (cesta přes pole,les). Děkuji moc radu 🙂

Mirek

Dobrý den prosil bych poradit jaké boty si pořídit je mi 58 let a vážím 102 kg běhám 2-3 krát týdně 6 až 10 km většinou asfalt a zpevněné silnice. Jaké boty si pořídit s mojí váhou mam po operaci kolene a potřeboval bych větší odpružení .Děkuji za radu Mirek

Martin
Mirek:

New Balance M1080 verze 11, navíc jsou ideální i pro běžce s širší nohou. Také jsem musel díky vážnějším zdravotním problémům zkoušet a hledat a skončil u NB.
Hoka clifton mají hodně malou životnost a uprostřed bývají užší, což způsobuje puchýře na klenbě, případně protržení svršku boty. Brooks Glycerin může způsobovat problémy nad patou, kdy nemají ochranu achilovky a díky tvaru boty v zadní části se mohou zařezávat do nohy.

Vladimir

Dobrý večer, prosím o doporučení na „měkkou“ obuv tlumící nárazy na kolenní klouby. Jinak budu muset asi přestat běhat. Vážím 95 kg a měřím 195 cm. Běhám tak 1-2 týdně 5 km spíše po asfaltu či zpevněných cestách.

Radek

Zdravím , mě by zajímala nejrychlejší trailovka do 10km. Kombinace trail , silnice.
Díky za názory

Martin H.

Chybí mi kategorie minimalistická. Mám jich dost, ale jsem otevřen novinkám.

Zuzana Machová

Dobrý den, prosím také o radu s výběrem bot. Je mi 41 let, vážím 57 kg, mám supinační došlap, běhám cca 5x týdně 8-10 km, částečně po asfaltu 1/3, poté většinou zpevněné lesní cesty. Trápí mě bolest kolene, proto bych asi potřebovala silnější tlumení. Díky

Miloš

To je všechno hezké, ale. Mám odkrouceno již mnoho let běhání a prošlapáno mnoho bot různých značek, ale všechny mají jednu společnou vadu. Co je mi platné různé vychytávky, kterými se pyšní výrobci, když u každých bot po pár stovkách kilometrů se začne objevovat díra na horná straně u malíčku tam, kde se boty při běhu ohýbá. Až se najde výrobce, který tento problém vyřeší budu myslím nejen já spokojen. Další problém všech typů běžeckých bot je vydření vnitřní strany paty bot.

Vašek

Z jakého důvodu netestujete značku Nike? Třeba Nike Structure 24, Nike Vomero nebo Nike Invincible 3…to jsou také perfektní běžecké boty. Má to tedy nějaký důvod? Díky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: