Redakce

Michaela Gladišová

Míša dělala spoustu sportů od atletiky přes jízdu na koni a trekking až po běhání. Posledních 5 let se ale věnuje výhradně běhání. Nejraději běhá v přírodě a v horách se svým manželem nebo kamarády. Vystudovala mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale už při studiu věděla, že její životní cesta bude spojena s během.

Vojtěch Dvořák

Vojtěch Dvořák je šéfredaktorem Svetoutdooru.cz, nadšeným horolezcem a lyžařem. Přestěhoval se z kraje vinic a meruněk do Krkonoš. Kde to má kousek na hřebeny nebo na Prachov a Suché skály. Koketuje i s kajakem a miluje Jizeru, jako svou řeku učitelku. A taky běhá nebo se o něco takového pokouší. Nevzdává to a dělá ty komické pohyby zas a zas. Rád přemýšlí o vybavení a stále by něco vylepšoval.

Jan Picek

Šéfredaktor webu SvětBěhu.cz
Kromě psaní se věnuje organizaci závodu (byl ředitelem MS v orientačním běhu 2021), trénování a propagaci běhu a orientačního běhu. Kromě běhání má také rád jízdu na koloběžce. Je místopředsedou Českého svazu orientačních sportů a trenérem mládeže.

Spolupracovníci redakce

Obsah portálu Svět Běhu tvoří také velká řada pravidelných či občasných spoluautorů.

Filip Peřinka

Filip se specializuje na triatlony, ale rád si zaběhne i kdejaký běžecký závod. Vystudoval FTVS a sport je jeho celoživotní vášeň. Ročně absolvuje až 40 závodů a rád se podílí s ostatními o své zkušenosti. I ve své profesi má velmi blízko ke sportu, věnuje se totiž trenérství jako osobní a kondiční trenér.

Kateřina Kašparová

Miluji běh, miluji matematiku a žiji si svůj sen. Jedním sen byl Spartathlon (246 km), kde jsem doběhla do Sparty na 2. místě. Jsem držitelka národního rekordu na 12 hod 133 km, reprezentantka ČR v běhu na 100 km a 24 hod. Vše, co dělám, tak s nadšením a úsměvem a ráda to přenesu i na druhé. UltraKatka, Ing. Kateřina Kašparová, Ph.D

Redakce

SvetBehu.cz přináší po celý rok rady pro běžecký trénink, novinky a aktuality z běžeckého světa, tipy na běžecké trasy po České republice, reportáže ze závodů, rozhovory s předními osobnostmi české i zahraniční běžecké scény a nejčerstvější informace, recenze a testy běžeckého vybavení. společnosti Svět Outdooru s.r.o.SvetBehu.cz je součástí společnosti

Klára Mirvaldová

Běžkyně, milovnice hor a vítězka několika horských závodů a ultramaratonů, která má praxi nejen s dlouhými běhy, ale i krátkými silničními závody a maratony. Mimo běh se věnuje outdoorovým sportům, zdravému životnímu stylu a výživě.

Zuzana Krchová

Fyzioterapeutka, specializující se na léčbu běžeckých zranění a sportovní fyzioterapii. Zároveň je také běžkyní a všestrannou sportovkyní. Běhá v české skyrunningové a towerruningové reprezentaci. Ve své ordinaci www.fyziokinesis.cz se věnuje analýze běhu, léčbě pohybového aparátu a pánevního dna. Samozřejmostí je zde celostní psychosomatický přístup.

Radek Chrobák

Loňský i letošní vítěz extrémního vytrvalostního závodu LH 24, popularizátor běhu či pohybu obecně, cestovatel a psycholog. Radek se specializuje na distance +-100 a cítí se tím lépe, čím techničtější terén běží. Nekončí však jen u sebe, o běhu už něco málo napsal a snaží se k němu dostat především úplné začátečníky. Věří totiž, že pohyb patří ke zdravému životu. Procestoval mnoho asijských zemí, v některých z nich si i zaběhal. V běhání se také snaží zúročit poznatky ze své profese psychologa.

Linda Beniačová

Linda, narozena v Žilině na Slovensku, běžkyně tělem i duší. Od dětství měla na dosah Malou Fatru, kde začala jako dítě rozvíjet svůj pohybový talent. Během dospívání se věnovala týmovým sportům - v zimě lyže, snowboard a skialpy. Běhu se Linda věnuje naplno hlavně v posledních letech. Nejen jako trailová běžkyně, která se účastní závodů o různých délkách od 10 do 110 km. Ale i jako trenérka, která pomáhá rozvíjet svůj talent i dalším lidem v klubu Running zone, který Linda postavila na nohy a který poctivě buduje s týmem fajn lidí.

Jitka Richterová

Jitka sportuje a běhá vlastně od dětství, pravidelně asi od 12 let. Kromě běhu se věnuje také skialpinismu. Po bakalářském studiu na VŠE přešla na magisterské studium aplikované ekonomie do Innsbrucku i kvůli možnosti běhání v horách, kterému naprosto propadla. Nejraději běhá pomaleji a delší tratě a to při vegetariánské stravě. Chtěla by se víc věnovat i závodům ultra.

Matěj Burda

Orientační běžec pocházející z Děčína, nyní běhá za klub OK Jiskra Nový Bor. Milovník horolezectví, dlouhých treků a dobré četby. Trenér TSM Ještědské oblasti a stavitel několika závodů v orientačním běhu. Mimo jiné i juniorský stříbrný medailista z mistrovství světa v orientačním biatlonu.

Tomáš Nohejl

Tomáš běhá rád celý (už docela dlouhý) život. Ať už (dříve hlavně) při jiných sportech, zpočátku fotbalu, na lyžích, triatlonu. Tak teď především samostatně a nejraději v terénu, na trailech a také na závodních tratích i s dětmi. Účastnil se MS Xterra nebo MS v trailovém běhu na Havaji, letos třeba Stralivigna nebo Grossglockner UT. A má štěstí, že běhání může (občas) spojit s prací sportovního novináře. Vystudoval (kdysi) Fakultu žurnalistiky UK v Praze, působil ve sportovních redakcích od Metropolitanu přes MF Dnes a Deníky, kam psal z mnoha olympiád i různých mistrovství světa. Posledních deset let „na volné noze\" nebo jako \"agentura\" spolupracuje s řadou médií i organizátorů akcí a právě rozjíždí vlastní web www.aktivtono.cz

Samuel Straka

Předseda Czech Skyrunning Association
a aktivní běžec. Kromě skyrunningových závodů
si zaběhl také řadu klasických hladkých závodů
jako například největší ultramaraton světa
Comrades Marathon nebo Boston maraton.
První závod v horách běžel v 2009 a Lavaredo
Ultratrail v roce 2012.

Matěj Beneš

Mladý běžec a student vysoké školy z Prahy, který má za sebou i přes svůj mladý věk spoustu úspěchů. V roce 2020 doběhl na 3. místě na Beskydské7, umí ale taky půlmaraton pod 1:18 nebo kvalitně zaběhnout pořádný SkyRace.

Ondřej Váchal

Běžec preferující závody na dráze, konkrétně na střední tratě. Rád se v rámci přípravy pravidelně účastní i menších krosových či silničních závodů s rodinnou atmosférou. Spolupořádá seriál Hrbáček Běžec Chodska, spravuje běžecké stránky na Facebooku a snaží se o atletice a běhání psát z pozice atlet - novinář. Vyrostl na Domažlicku (Horšovský Týn) a zastává heslo: Dívej se na cíl, nedívej se na soupeře.
Osobní rekordy: 800m: 1:58,81 - 1000m: 2:34,12 - 1500m: 4:06,18
Účastník mítinků Zlatá Tretra Ostrava, Memoriál Josefa Odložila a Českých akademických her (zisk 2x medailí).

Miloš Škorpil - Trénink na půlmaratony a maratony
Miloš Škorpil

je trenér, propagátor běhu a zdravého životního stylu, zakladatel Běžecké školy. Běhu se věnuje více jak 50 let. Dvojnásobný MČR v běhu na 24 hodin,
úspěšně absolvoval Spartathlon. Ivanu Sekyrovou připravil na olympijský maraton v Londýně. Je autorem či spoluautorem devíti knih o běhání. Sledovat ho můžete také na webu www.bezeckaskola.cz.

Jiří Šmiták

Osobní rekordy: 60 m - 7,7 /1967/ 100 m - 12,3 /1967/ 200 m - 24,8 /1967/ 300 m - 39,3 /1968/ 400 m - 55,2 /1968/ 500 m - 1:10,5 /1967/ 600 m - 1:28,0 /1968/ 800 m - 2:00,2 /1966/ 1 000 m - 2:39,8 /1967/ 1 500 m - 4:15,4 /1968/ 3 000 m - 9:31,0 /1969/ 5 000 m - 16:36,0 /1969/ 10 000 m - 36:24,2 /1970/ hodinovka - 16 239 m /1974/ půlmaraton - 1:41:41 /1999/ 25 km - 1:36:22 /1974/ maraton - 2:54:38 /1973/ 100 km - 11:40:00 /1976/ 25 km - 1:36:22 /1974/

Eva Podroužek Fryšárová

Nadšená amatérská běžkyně, která běhu propadla před šesti lety. Připravuje se pod trenérským dohledem a účastní se více než 20 závodů ročně. Píše blog ZaBěhu.cz. Je certifi kovanou výživovou poradkyní a jako novinářka má dlouholeté zkušenosti. Je spoluautorkou běžecké příručky Prostě běž! a kuchařky Prostě jez!

Petr Bahenský

Od roku 1994 profesionální trenér běhů na Sportovním gymnáziu v Českých Budějovicích a T. J. Sokol České Budějovice, od roku 2012 odborný asistent na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích kde učí mj. fyziologii sportu, atletiku, regeneraci a pracuje v Laboratoři zátěžové diagnostiky. Je trenérem atletiky I. třídy.