Redakce Světa běhu

Každé číslo Světa běhu pečlivě vybírá a připravuje tým zkušených autorů/běžců a trenérů.

MICHAELA GLADIŠOVÁ, šefredaktorka

Míša dělala spoustu sportů od atletiky přes jízdu na koni a trekking až po běhání. Posledních 7 let se ale věnuje výhradně běhání. Nejraději běhá v přírodě a v horách se svým manželem nebo kamarády. Vystudovala mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale už při studiu věděla, že její životní cesta bude spojena s během. Stála při zrodu úspěšného českého webu SvetBehu.cz i časopisu Svět běhu. Baví ji testovat běžecké vybavení a sledovat aktuální vývoj v běžeckém světě.

Odborné články o tréninku připravují:

MILOŠ ŠKORPIL

Trenér, ultramaratonec, velký nadšenec a propagátor běhu a zakladatel Běžecké školy. Kromě toho absolvoval několik 24hodinových závodů, zaběhl si jako první Čech v historii Spartathlon a dlouhodobě se také věnuje publikační činnosti. 3x oběhl Českou republiku. Je zapsán několikanásobně v ČESKÉ KNIZE REKORDŮ.

PETR VABROUŠEK

Jedenáctinásobný Mistr ČR v dlouhém triatlonu, účastník mnoha extrémních běžeckých závodů jako Marathon des Sables, maraton na severním i jižním pólu nebo třeba 7 maratonů za 7 dní na 7 kontinentech. Mimo to se také věnuje publikační činnosti, nedávno vydal knihu Jak na triatlony.

FILIP PEŘINKA

Vystudoval FTVS a sport je jeho celoživotní vášeň. Ročně absolvuje až 40 závodů a rád se podílí s ostatními o své zkušenosti. I ve své profesi má velmi blízko ke sportu, věnuje se totiž trenérství jako osobní a kondiční trenér.

Odborné články o výživě a zdraví připravují:

ALEŠ MÁSLO

Bývalý vrcholový běžec na lyžích, dnes odborník na sportovní výživu a ředitel společnosti VITAR Sport, která je výhradním distributorem sportovní výživy Enervit v Česku. Je zakladatelem projektu Sportuj lépe pro zdravý růst výkonnosti v jehož rámci přednáší o vhodné výživě vytrvalců před, během a po sportu. Přednášky jsou pořádané pro sportovní kluby i veřejnost.

ZUZANA KRCHOVÁ

Fyzioterapeutka, specializující se na léčbu běžeckých zranění a sportovní fyzioterapii. Zároveň je také běžkyní a všestrannou sportovkyní. Běhá v české skyrunningové a towerruningové reprezentaci. Ve své ordinaci www.fyziokinesis.cz se věnuje analýze běhu, léčbě pohybového aparátu a pánevního dna. Samozřejmostí je zde celostní psychosomatický přístup.

Další odborná témata pokrývají:

SAMUEL STRAKA

Sam je předseda Czech Skyrunning Association a aktivní běžec. Kromě skyrunningových závodů si zaběhl také řadu klasických hladkých závodů jako například největší ultramaraton světa Comrades Marathon nebo Boston maraton. První závod v horách běžel v 2009 a Lavaredo Ultratrail v roce 2012. Pravidelně pro vás připravuje novinky z oblasti skyrunningu v tuzemsku i zahraničí.

JAN PICEK

Organizátor závodů, trenér a propagátor orientačního běhu, amatérský běžec. Orientačnímu běhu se věnuje od 10 let, za tu dobu zorganizoval desítky nejrůznějších závodů, v roce 2021 ho čeká největší výzva života – ředitelování Mistrovství světa v OB, které pořádá Česká republika. Kromě toho trénuje v TSM Ještědské oblasti, založil server O-News.cz a je členem Výkonného výboru Českého svazu orientačních sportů.

Součástí redakčního týmu jsou také JAN PICEK, KATEŘINA MATRASOVÁ, DAVID GLADIŠ, JAN KALKUS a další.

Svět běhu dlouhodobě spolupracuje s Českým svazem orientačních sportů (ČSOS), Českou skyrunningovou asociací (CZSA), Fyziokinesis (fyzioterapeutická ordinace) a projektem Sportuj Lépe.