Běžci míří na Šumavu, na třetí zastávku Rock Point – Horské výzvy

Běžci míří na Šumavu, na třetí zastávku Rock Point – Horské výzvy

A je to tu! Další zastávka s kompletně změněnou trasou tak, aby si ji běžci užili. Seriál horských běhů a trekingu – Rock Point – Horská výzva pokračuje přesně za týden na Šumavě.

„Jsem mimořádně nadšený z toho množství pozitivních ohlasů na letošní změny tras. V Krušných horách to bylo markantní. Běžcům se nové tratě hodně líbí. Podařilo se nám odstranit převážnou část asfaltových úseků. Ty jsou dnes už jen nezbytnou součástí, když převažují tak oblíbené trailové pasáže. Běžci si více užívají cest, lesů a luk, prostě poznávají opravdové krásy zákoutí českých hor. Nejinak tomu bude i teď na Šumavě, kde kluci odvedli skvělou práci,“ chválí si změny Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Každý závod má letos svého ambasadora

Série horských běhů a trekingu pro širokou veřejnost má letos na každý závod svého ambasadora, který trasám vždy vtisknul výrazně větší atraktivitu. Zkušení běžci navíc účastníkům dopředu radí, jak se připravit a jak se se závodem co nejlépe „poprat“. Nadcházející třetí závod, který startuje v Železné Rudě příští týden (21. a 22. 7.), připravoval právě ultraběžec Tomáš Bystřický spolu s velitelem Horské služby Šumava Michalem Janďurou.

Jedná se o závod v horském běhu a trekingu, který se koná na Šumavě. Závod je součástí seriálu Rock Point – Horská výzva. Více informací o Rock Point – Horské výzvě Šumava najdete v termínovce.

Letos bude Šumava jiná, bude hezká a náročná

Na běžce znovu čekají tři délky tras – Long (67,3 km), Half (43,3 km) a Short (18,6 km) a navíc téměř pětikilometrový nesoutěžní Pochod s Mixitkou. Ten je určený veřejnosti, která nemá chuť soutěžit, ale naopak ráda pomůže dobré věci. Polovina startovného z benefičního pochodu poputuje na konto Elišky Vachtlové, u které kvůli nedostatku kyslíku při porodu došlo k těžkému poškození mozku. Stále se do akce může každý přihlásit a to na místě v den jejího konání. „Sám jsem Horskou výzvu několikrát běžel, ale letos bude Šumava jiná, bude hezká a náročná. Už nevede po asfaltu, ale jen po turistických trasách i mimo ně, tak ji pojďte zkusit,“ zve do Železné Rudy ambasador Tomáš Bystřický.

Oproti loňsku je nová trať úplně jiný kafe

První závod startuje tradičně v pátek pět minut před půlnocí, kdy se na trasu ve dvojicích vydají běžci Longu. Na rozdíl od Krušných hor je královská trasa v porovnání s loňským rokem o zhruba osm kilometrů kratší. O to ale krásnější a rozhodně těžší. „Každý, kdo si pamatuje na ten mnohakilometrový asfalt od startu, rovnou na něj může zapomenout. Ten už se už v žádné trase neobjeví! Letos budeme startovat rovnou do kopce k hotelu Belveder. Vůbec prvních zhruba 25 km bude samý kopec,“ usmál se škodolibě Bystřický vědom si lákavých změn, díky kterým si běžci šumavskou „Výzvu“ opravdu užijí. „Oproti loňsku je nová trať úplně jiný kafe. Už teď se těším na reakce,“ nabádá k účasti Bystřický.

U nás nevyhrávají jen ti nejrychlejší

Long je opět jedinou distancí, kde se běží ve dvojicích nebe v kategorii dogtreking se psem. Na ostatní trasy už mohu vyběhnout i samotní jednotlivci. Připraveno je na dvě desítky kategorií. Střední trasa Half startuje v sobotu 22. července v 9 hodin, o hodinu později nejkratší Short a Pochod s Mixitkou vychází v 10:15 hod. „U nás nevyhrávají jen ti nejrychlejší. Horská výzva je totiž o překonání vlastních limitů, vlastní lenosti a zkrátka cílů, které jsou pro každého jiné. I proto má šanci v tombole naprosto každý vyhrát některou z atraktivních cen od renomovaných firem Osprey, Salewa, Telebridge team či Non stop Dogwear. Ceny nejlepším pak bude předávat starosta Železné Rudy Michal Šnebergr. Tak přijeďte na Šumavu a dejte Výzvu,“ burcuje Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: