Hannah Pilsen Trail Letkov startuje poslední sobotu v květnu

Hannah Pilsen Trail Letkov startuje poslední sobotu v květnu

Tradičně poslední sobotu v květnu, letos tedy 27.5.2023, se sjedou příznivci běhů v přírodě do Plzně na 9. ročník závodům Hannah Pilsen Trail Letkov. Zázemí najdou účastníci u Letkovské nádrže před Sportpenzionem Pohoda v Letkově. Neměnná zůstává i trasa a její hlavní monumenty.

Na nadšence pohybu v přírodě, ale i výkonnostní či vrcholové trailisty čekají malebné tratě po překrásných pěšinkách plzeňských hvozdů. Nejkratší trať 8,5 km trať vede skalkami kolem Jandovy skály přes vrchol Na Pohodnici. Nejrychleji ji loni zvládl Josef Bečvář za 33:52 a Kristýna Rusnáková 40:48.
Trať 20 km zavede běžce na vrchol Čiliny. Prvenství a velmi rychlý čas bude obhajovat Adam Korecký 1:26:26 a Blanka Šindelářová 1:48:49. Výrazně náročnější trasa 30 km vyžaduje zdolat vrchol Maršál a Stradiště. Nejrychleji ji loni běžel Martin Mužík 2:19:26 a Anna Baborová 2:55:44.
Pro zdolání královské maratonské trati je třeba vyběhnout ještě na plzeňský monument – hrad Radyně, kde se každoročně rozhoduje nejen o vítězství, ale někdy i o zdárném dokončení. Odměnou závodníkům je vyhlídková trasa – výběh skalní stezkou s výhledy na Plzeň a okolí. Jak ji zvládli loňští vítězové: Jan Juráš 3:23:52 a Štěpánka Herradová 3:57:59.

Závodníci přijedou bojovat o celkové umístění v seriálu Hannah Pilsen Trail, který se skládá ze 2 závodů Letkov v květnu a Krkavec v listopadu.
Mládežnické a dětské kategorie budou mít připraveny tratě od 350 m do 1600 m. Ti nejmladší mohou absolvovat v rámci svého závodu multigenerační štafetu Běžíme pro Totem, ve kterém na další úseky štafety vyzvou své rodiče nebo prarodiče. Poté mohou strávit příjemné chvíle na již plně dokončeném Dětském hřišti u vodní nádrže.
Start prvního a zároveň hlavního závodu na maratonské trati je v 9:30. všichni závodníci se mohou v cíli těšit na občerstvení z restaurace penzionu Pohoda a nejrychlejší na zajímavé ceny od hlavního partnera Hannah.

Pořadatelé se jako vždy drží hlavního hesla: „Po asfaltu neběhám.“

web závodu

Facebook

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: