Jak jsem si doběhla pro osobák na RunTour Olomouc 2019 aneb osobní zkušenost běžkyně Jitky Fojtkové

Jak jsem si doběhla pro osobák na RunTour Olomouc 2019 aneb osobní zkušenost běžkyně Jitky Fojtkové

24. srpna se v Olomouci konal oblíbený závod RunTour Olomouc, kterého se zúčastnila i skvělá běžkyně Jitka Fojtková. Níže si můžete přečíst jak se jí dařilo a jak si závod užila….

Letos poprvé se mi podařilo stanout na domácí půdě na RunTour Olomouc. Loňské ročníky mi bohužel nevycházely (nejdříve běžecké zranění, poté těhotenství). Sice je termín závodu srpnový (24. 8. 2019 a čas startu odstrašující 12:15), ale přesto se registruji. Třeba bude už na konci srpna chladněji, doufám. Brzy zjišťuji, že se mýlím. Teploty dosahují za poslední týdny maxima a šplhají nad 30 °C. Původně jsem i trochu pomýšlela na prolomení magické hranice 40 min/10 km. To mě ale hodně rychle přešlo.

Jedná se o oblíbený převážně silniční závod na 10 km nebo 5 km, který je součástí seriálu RunTour. Více informací o RunTour Olomouc najdete v termínovce.

Lákalo mě stanout na stupních vítězů

Co mě ale lákalo pořád, bylo stanout na stupních vítězů – snažit se udržet krok s těmi nejrychlejšími. Nakoukla jsem do startovní listiny a ejhle, NEJrychlejší a NEJlepší závodnice Peťa Kamínková… První tedy nebudu určitě 🙂 Další jména mi moc neříkají, ale to nic neznamená.

Závodní den u mě vypadá vždy podobně

Závodní den u mě vypadá vždy podobně, ranní probuzení Anežkou (dcera, 7 měsíců), na snídani palačinky s nutellou a dopolední radovánky (přebalování, krmení, kočárkování…). Mimču nevysvětlíte, že závodíte a potřebujete prostor i pro sebe…

Všichni přepalují a já s nimi

V poledne odevzdávám Anežku mamce a prodírám se davem běžců, kteří chtějí stát co nejblíže startovní čáře. Přesně ve 12:15 vybíháme. Všichni přepalují a já s nimi. Přesto se snažím držet trošku zpět. Do 3. km běžím jako 4. žena. Vidím však, že holky zpomalují (to je ten přepálený start) a postupně se mi daří vzdálenost mezi námi stahovat. Dostávám se tak na druhé místo za Peťu Kamínkovou.

V parku bylo jak ve výhni

Pátý kilometr probíhám v čase 20:05. Přestože se pořadatelé snažili o co největší komfort závodníků (osvěžovací sprchy, občerstvovačky), v parku bylo jak ve výhni. Chtě nechtě jsem zpomalovala. Ale to i holky za mnou. Jen Peťa běžela pořád skvěle 🙂 Poslední kilometr kolem mě „pobíhal“ i můj skoro-muž Roman s mobilem v ruce… Prý ať se usměju. To určitě 😀 Sotva běžím.

Osobní rekord a 2. žena v cíli 🙂

Cílem probíhám v čase 40.58. Olomoucká trať není určitě nakloněna osobákům, probíháte dvakrát přes lávku mezi parky, spousta zatáček. Přesto já osobák mám. A ještě 2. žena v cíli!

Stupně vítězů

A co ještě dodat na závěr? Já se do toho foťáku Romanovi usmála.
Závěrečné shrnutí: Celkem 558 závodníků, celkově 19. místo, 2. Žena, 1. v kategorii.

Úsměv na trati

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: