Jak zažít BĚŽný podzim jinak

Jak zažít BĚŽný podzim jinak

Slovo BĚŽný má  k běhu blízko, je to náhoda nebo je běhání opravdu tak BĚŽné? Pravidelné běhání si do svého harmonogramu řadí nebo alespoň chce zařadit stále více běžců a běžkyň. Potvrzuje to i vzrůstající počet účastnic běžeckých kurzů organizace Jdu běhat. S koncem srpna přichází hlavní vlna podzimních kurzů a těsně předtím mají ženy v Praze a Brně možnost vyzkoušet si ukázkový běžecký trénink zdarma.

S Jdu běhat je každé roční období “běhatelné” – běhá se v létě při tropických teplotách, ale i v zimě, když prší nebo sněží. Na přelomu babího léta a podzimu nastává ideální běžecké období s ještě příjemnými teplotami, které ocení nejen běžecké začátečnice. S tím jak se školáci vrací v září do školy, navrací se i ostatní z prázdninového modu zpět k pravidelného režimu.

Prohlédněte si i další fotografie k článku…

Plánování podzimního harmonogramu usnadní široká nabídka běžeckých kurzů Jdu běhat. Na své si na nich přijdou jak úplné začátečnice díky kurzům “První běžecké kroky” a “Nauč se uběhnout 5 km”, tak i pokročilé běžkyně, které si mohou vybrat od pilování pětky až po půlmaratonské kurzy. Běžkyně mají na výběr jak různé úrovně, tak i lokality. V Praze se bude na podzim vybíhat ze zázemí u šesti parků – Stromovka, Kunratický les, Hvězda, Vítkov, Divoká Šárka a Prokopské údolí. V Brně jsou to parky Lužánky a Anthropos. V Ostravě se běhá v Komenského sadech.

TIP: Přečtěte si také článek jogging versus běhání aneb kdy jste jogger a kdy už běžec?

Pokud si chcete běh teprve vyzkoušet, zve Vás Jdu běhat koncem léta na dvě akce zdarma – Jdu běhat poprvé. První zkušební běhy již proběhly 21. srpna v Brně a další  30. srpna v Praze, neváhejte se ale přidat na další! Na vlastní kůži si vyzkoušíte průběh tréninku, dozvíte se potřebnou teorii k základům běhání a na konci pocítíte blahodárné účinky endorfinů v těle. Více informací na www.facebook.com/Jdubehat/events. Přidejte se k ukázkovému běžeckému tréninku a třeba si ještě letos zařadíte pravidelné běhání do svého BĚŽného harmonogramu i Vy.

A proč si vybrat běžecký kurz? Ze zpětných vazeb účastnic kurzů Jdu běhat:

„Skvělá parta lidí, radost z pohybu – nalezení lásky k běhu. Útěk ze stereotypu pracovního týdne. Přístup trenérky. Vzájemná motivace. Dlouhou dobu jsem chodila pouze plavat nebo do fitka. Zjistila jsem, jak úžasný běh je.“

„Zlomila jsem svou vnitřní nechuť k běhu a začalo mě to bavit. Navíc mě to ve skupině motivuje a zjišťuji, že uběhnu mnohem víc, než když jsem zkoušela běhat sama.“

Jdu běhat podporuje své běžkyně v pravidelné účasti na tréninzích nejrůznějšími způsoby a jedním z nich je motivační dárek v podobě funkčního trička Kari Tra, které dostávají za docházku na alespoň 9 z 10 tréninků. Ať už chcete běhat v Praze, Brně či Ostravě na stránkách www.jdubehat.cz najdete buď inspiraci nebo rovnou svůj program na letošní podzim. Konec prázdnin je lepší, když se máte na co těšit. A proč by to letošní podzim nemohlo být BĚŽné běhání? 🙂

O Jdu běhat – běžeckých kurzech pro ženy

Příběh Jdu běhat se začal psát na jaře roku 2013. Heleně Suchomelové tehdy v Praze chybělo místo, kde by hlavně ženy mohly příjemně začínat s během, a tak se rozhodla založit kurzy Jdu běhat. Začalo to postupně – jedním kurzem “Nauč se uběhnout 5 km” v pražské Stromovce. Kurz měl úspěch a tak nezůstalo jen u jednoho, loni si běžkyně mohly vybrat z více než 60 vypsaných kurzů v 9 lokalitách v Praze, Brně a Ostravě, letos se počet kurzů přehoupne přes 100. Díky široké škále a vedení zkušenými a sympatickými trenéry jsou kurzy stále populárnější formou pohybu žen různých věkových kategorií od náctiletých dívek přes nejpočetnější skupinu mezi 20 a 40 lety, ale i starších. Více informací o Jdu běhat naleznete na www.jdubehat.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: