Krása horského běhu + VIDEO

Krása horského běhu + VIDEO

Skvělý krátký film o krásném outdoorovém sportu, který může provozovat každý aktivně založený jedinec, stačí jenom chtít a udělat první krok – vyrazit.

Ladnost pohybu a krajina snů

V dnešním příspěvku se podíváme na populární a velmi jednoduchý outdoorový sport, kterým je „horský běh“, anglicky samozřejmě „mountain running“. Hlavní aktérkou je známá ultra-běžkyně a milovnice hor Sarah Ridgway, která pobývá ve Walesu u národního parku Snowdonia, kam si chodí myšlenkově odpočinout.

Krása tohoto sportu spočívá určitě jednak v jednoduchosti pohybu – kdo z vás nechodí rád běhat? – a v okolní krajině, kterou je možné si takto aktivně vychutnat. Ano, u nás v republice sice takto malebné terény, jakými běhá Sarah Ridgeway v NP Snowdonia, nejsou, ale zase tu jsou jiné a rozhodně netvrdím, že špatné a vyplatí se do nich s běžeckými botami vyrazit.

Není divu, že je tento sport oblíbeným pro pořádání různých vytrvalostních soutěží a závodů, protože mne nenapadá nic náročnějšího, než běžet dálkovou trasu horským terénem, který se vlní jako tsunami – nahoru a prudce dolů. To je ta pravá zkouška fyzických silodhodlání a vytrvalosti! Nikdo jiný se totiž za vás do cíle nedostane. A když při tom ještě prší, fouká …

Teď ale od závodních myšlenek upusťme a vydejme se klidným tempem do waleské krajiny! Jsem si jist, že po zhlédnutí nazujete běžecké boty a vyrazíte za město ven!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: