Lednice mají nového pána a paní lesů, Lukáše Olejníčka a Lenku Kohnovou!

Lednice mají nového pána a paní lesů, Lukáše Olejníčka a Lenku Kohnovou!

Jihomoravské město Lednice propůjčilo v sobotu 25.7. své krásy běžcům. Ti měli jedinečnou možnost proběhnout se v okolí místních památek a otestovat své běžecké síly na rovinatém, ale terénním povrchu.

V sobotu se i počasí trošku umoudřilo a po týdnu subtropických veder se mírně ochladilo. I když dusno pociťoval každý závodník, naštěstí sluníčko zůstalo během hlavních závodů pod mrakem.

Lednice mají nového pána a paní lesů, Lukáše Olejníčka a Lenku Kohnovou!Vítězové

Nejlepší muži 22 kmNejlepší muži 22 km

Nejlepší ženy 11 kmNejlepší ženy 11 km

Pořadatelé připravili 2 tratě, krátkou (11 km) a dlouhou (22 km).  Celkově se na start postavilo 736 závodníků včetně dětských kategorií (500m a 1 km). Závodní trasa vedoucí kolem Lednických rybníků, Apollónova chrámu, Nového dvora a Třech Grácií se organizátorům opravdu povedla.

Velkým problémem se ukázal pouze 10ti minutový rozestup mezi starty na 22 a 11 km. Velmi brzy se závodníci obou tras doběhli a již na 2 kilometru nastal naprostý chaos, tlačenice a nekonečné předbíhání. Stejný dojem měli i nejlepší běžci dlouhé tratě, kteří se poslední kilometry museli proplétat mezi nejpomalejšími běžci z krátké.

Na 11 km zvítězili Roman Paulík a Irena Pospíšilová

Jedenácti kilometrovou trať nejlépe zvládl Roman Paulík (AK Lokomotiva Břeclav), který doběhl do cíle v čase 36:53, na druhém místě se umístil Jakub Ambros (AKEZ Kopřivnice, 40:18), třetí byl Křivohlávek Tomáš (Nový Malín, 41:15).

Mezi ženami se pozice jasně rozdělili hned po startu, kdy se do vedení dostala Irena Pospíšilová (AK Drnovice), a na první pozici také doběhla do cíle v čase 42:55. Za ní si pro celkové druhé místo doběhla Jana Kunčická (BLANENSKÁ DESÍTKA, 46:01). Třetí skončila Eva Crháková (48:50).

V hlavním závodě nenašel přemožitele Lukáš Olejníček a Lenka Kohnová

Na dlouhé trati se představil výborný český reprezentant a letošní Mistr České republiky na 10km a 3000m př. Lukáš Olejníček (BLANENSKÁ DESÍTKA), který ukázal svou formu a zvítězil v čase 1:13:26. Hned za ním doběhl do cíle na druhém místě Jan Kohut (Relax-fit.cz team), 1:13:28. Třetí pozici obsadil český ultramaratonec Daniel Orálek (Adidas Boost team).

Nejrychlejší ženou na 22 km se stala Kohnová Lenka (Behejbrno.com, 1:37:19), druhá skončila Fořtová Iveta (Elevenrunteam, 1:39:19) a bronz získala Kateřina Kováč (1:41:17).

V Lednicích nechyběla ani týmové soutěže Tandem a Slow Motion. Úkolem Tandemu bylo složit tým muž a žena a rozdělit si tratě 11 a 22 km. Vítězem se stal tým s nejnižším součtem časů, kterým byla BLANENSKÁ DESÍTKA ve složení Olejníček, Kunčická. Naopak vítězný tým Slow Motion tvořil největší a nejpomalejší partu. Výherce ovšem zapomněli vyhlásit.

Organizátoři a celý pořadatelský tým Běhej lesy se těší 8. srpna na Bílé v Beskydechna viděnou!

Výsledky:

11 km muži

 1. Roman Paulík

 2. Jakub Ambros

 3. Tomáš Křivohlávek

11 km ženy

 1. Irena Pospíšilová

 2. Jana Kunčická

 3. Eva Crháková

22 km muži

 1. Lukáš Olejníček

 2. Jan Kohut

 3. Daniel Orálek

22 km ženy

 1. Lenka Kohnová

 2. Iveta Fořtová

 3. Kateřina Kováč

Tandem

 1. Blanenská desítka

 2. AK Drnovice

 3. Diadora

Slow Motion

 1. Běžíme pro Markétu

 2. Báječné ženy v běhu

 3. BehejBrno.com

Celkové výsledky

Informace o závodu zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: