Máte běhající rodinu? Vyražte na rodinné štafety! Kam na orienťák o víkendu 17.-18.října

Máte běhající rodinu? Vyražte na rodinné štafety! Kam na orienťák o víkendu 17.-18.října

Chcete si o víkendu zajet někam na orienťák a ještě nevíte kam? Zde vám přinášíme přehled víkendových akcí, tak si vyberte!

Rodinné štafety (na Vysočině)

Přehlídku závodů začneme nikoli oblastním, ale v podstatě celostátním závodem. V neděli 18.října proběhne 23.ročník Neoficiálního MČR rodinných štafet. Letos se bude konat v Milovech na Vysočině.

Závod který vznikl v rámci oddílu Lokomotiva Pardubice rozlišuje tři kategorie:

LPU: štafety rodinných příslušníků složené ze 3 členů, z nichž je alespoň jeden členem klubu OK Lokomotiva Pardubice; štafeta musí být složena ze členů jedné rodiny spřízněných nejdále „do 2. kolena“ a členové štafety musí být alespoň ze dvou věkových generací rodiny

OPEN: štafety složené ze 3 členů jedné rodiny z kteréhokoliv místa na světě; štafeta musí být složena ze členů jedné rodiny spřízněných nejdále „do 2. kolena“ a členové štafety musí být alespoň ze dvou věkových generací rodiny

MIX: otevřené tříčlenné štafety složené libovolným způsobemTerén se popisuje jako typický „vysočinský“ s těžkým podkladem, v prostoru jsou kopce Dráteníčky a Malinská skála s táhlými, místy kamenitými svahy, v plošších partiích podmáčené oblasti s vodotečemi, převážně vysoký les s pasekami a smrkovými nálety.

Více informací o závodu najdete na těchto stránkách

Východočeská oblast

Sobota a klasická trať, obvyklé schéma ve Východních Čechách. Pořádá Sportcentrum Jičín v Češově. Terén je přes 30 let nepoužitý pro OB, zvlněný (250 až 320 m n. m.), převážně listnatý s terénními detaily, průběžnost i viditelnost od perfektní po sníženou, s relativně hustou sítí z valné části drobných a nevýrazných komunikací, bez výrazných záchytných bodů, prostoru dominuje prehistorické hradiště s až 15 metrů vysokými valy.

Podívejte se na více informací na tyto stránky

Ještědská oblast

V Ještědské oblasti se bude závodit pouze v sobotu, ale zato dopoledne (sprint) i odpoledne (middle). Oboje pořádá Lokomotiva Teplice v Krupce – Vrchoslavi. Obvykle bývá sprint ve městech, tentokrát bude také lesní, ve stejném terénu jako middle. Tedy členitý, s mnoha kameny, zídkami, prohlubněmi a pozůstatky středověké těžby a předválečného osídlení.

Hanácká oblast

Na chatu Junior u Kunčic se vrací závody po dvou letech, kdy se zde konalo Mistrovství ČR na krátké trati. V sobotu pořádá opět Severka Šumperk a opět middle.

Popis terénu: Horský terén, nadmořská výška 700–943 m n. m. Většinou jehličnatý les s dobrou průběžností, místy snížená viditelnost. Nízká hustota komunikací. V části prostoru výskyt značného množství kamenných kupek a dalších antropomorfních útvarů, další část poměrně prudký svah s výskytem skalek a kamenných polí. Doporučujeme tejpování.

Podívejte se na podrobnější informace o závodu

Jihomoravská a Valašská oblast

Naopak do Hodonínského kraje se závodníci vrátí přesně po týdnu, kdy ve Vracově skončila celostátní sezona klubovým mistrovstvím. Tento oblastní závod pořádá v sobotu v Uhřicích Moira Brno a v typickém ždánickém kopcovitém lese se poběží klasická trať.

Informace o závodu najdete zde

Moravskoslezská oblast

Opavský oddíl zve na nedělní závod na klasické trati do Jakartovic. Terén popisuje jako členitý s břidlicovými lomy a jezírky.

Podívejte se na podrobnosti

Vysočina

I na Vysočině je závodním dnem neděle. V Salavicích pořádá oddíl TJ Růžená klasickou trať. Terén bude vysočinský, zvlněný, místy kamenitý podklad, střední hustota komunikací, porostově rozmanitý. Doporučuje se krytí celých dolních končetin. V některých částech lesa probíhá těžba, dbejte zvýšené opatrnosti.

Více informací najdete zde

Jihočeská oblast

Specialitu potom představuje víkendový program na jihu Čech, kdy proběhne 41.ročník Vodňanského kapra. Centrem je Bílsko, pořádá Sokol Pražák.

Zde najdete více informací o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: