Orientační svátek roku – Mistrovství světa – startuje v Dánsku už tuto neděli!

Orientační svátek roku – Mistrovství světa – startuje v Dánsku už tuto neděli!

Nejprestižnější akce roku, skvělá atmosféra a 243 závodníků ze 42 zemí světa na startu. To je Mistrovství světa v orientačním běhu, které startuje v neděli 26. června v Dánsku v okolí města Kolding. A čeští reprezentanti jdou do boje!

Jedná se o první ryze sprintový šampionát, všechny závody proběhnou ve městě – poběží se sprintové štafety, vyřazovací knock-out sprint a individuální sprint. Všechny závody slibují rychlý běh a atraktivní podívanou, navíc budou všechny vysílány živě na ČT sport:

Sestava českého týmu čítá celkem 8 jmen – z žen se představí Adéla Finstrlová, Tereza Janošíková, Jana Petrová a Jana Stehlíková. V kategorii mužů budou ČR reprezentovat Jakub Glonek, Vojtěch Král, Tomáš Křivda a jako náhradník cestuje do Dánska Martin Roudný. „Cílem nominace byla nejsilnější možná sestava na každou disciplínu, věřím, že se to povedlo a navážeme na úspěchy z loňského Mistrovství světa,“ prozradil šéftrenér české reprezentace Jan Šedivý a zmínil světový šampionát, který se konal loni v Česku. 

Český tým na MS: zleva Martin Roudný, Vojtěch Král, Tomáš Křivda, Jakub Glonek, Jana Stehlíková, Adéla Finstrlová, Tereza Janošíková (Jana Peterová na fotce chybí ze studijních důvodů).

Tam se Češi obsadili ve sprintových štafetách 5. místo a ve sprintu se blýskl 9. místem Jakub Glonek. „Budu spokojený s bezchybným výkonem na hranici vlastních možností,“ prozrazuje své cíle opora týmu Vojtěch Král, který určitě pomýšlí na příčky nejvyšší. Tereza Janošíková s úsměvem na tváři prozrazuje svou silnou stránku: „Finiše! Snad se povedou rozbalit už za startovní čárou.“

Redakce Světa běhu bude na místě!

Jedeme na světový šampionát do Dánska. Můžete sledovat naše reporty na sociálních sítích i webu SvětBěhu.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: