Připravit, ke startu, pozor…

Připravit, ke startu, pozor…

Máte za sebou týdne či měsíce tréninku a tvrdé dřiny, a najednou je to tu – den závodu. Den, kdy chcete dokázat okolí, ale především sami sobě, že žádná kapka potu nepřišla nazmar.

Tréninkové kilometry v nohách už máte, odhodlání překonávat limity také…Ale předzávodní nervozita s vaším tělem může pěkně zamávat. Tady jsou 3 základní tipy, které vám v den zúčtování pomohou dostat se do normálu a vymáčknout ze sebe to nejlepší.

Jezte!

I když vám možná nervozita způsobí lehce nepříjemné pocity v oblasti žaludku, je potřeba tělo napumpovat tou správnou energií. I když experimentovat v kuchyni je opravdu zábava, večer před a v den D se rozhodně držte vyzkoušeného a osvědčeného jídla, o kterém víte, že nezatěžuje váš trávící systém. Zažívací potíže jsou určitě jednou z věcí, které se chcete na trati vyhnout, proto z jídelníčku také vypusťte vlákninu, která by vám mohla akorát přitížit.

Pijte!

Dostatečná hydratace je klíčem k úspěchu, především u delších závodů. Již týden před závodem zvyšte svůj každodenní příjem tekutin. V den výkonu vypijte sklenici vody hned po probuzení, během celého dne dodržujte pitný režim a přestaňte usrkávat půl hodiny před startem, aby vám zbyl čas na konečnou zastávku v boxech.

Pijte!Zdroj: Shutterstock.com

Radujte se!

Závod, na který jste dlouho a pečlivě trénovali je konečně tu!  A právě proto, že jste do přípravy investovali tolik svého času a energie, můžete si dovolit být sebevědomí a užívat si každou jeho vteřinu. A i když jste nervózní sebevíc, je to především láska k běhání, která vás dovedla až ke startovní čáře. A proto: uvolněte se, smějte se a slavte- to vše ve vašem mozku vyvolá pozitivní reakce, které vás při běhu náležitě povzbudí.

Každý závodník, který popírá strach, nervozitu či jakékoliv jiné negativní pocity je špatný sportovec nebo lhář. GORDON PIRIE, britský olympionik v letech 1952, 1956 a 1960

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: