Recenze: Běžecký batoh Ferrino Dry Run 12

Recenze: Běžecký batoh Ferrino Dry Run 12

Parametry

Značka Ferrino
Celé jméno recenzovaného výrobku Ferrino Dry Run 12
Typ Batohy/ledvinky
Materiál 1 0D ripstop, polymer, elastomer – polyamid
Hmotnost 497 g
Údaje výrobce 1 Velikost zad: UNI
Údaje výrobce 2 Výbava: Rozměry: 42 x 22 x 12 cm
Údaje výrobce 3 Kapsa na hydrovak: ano
Výbava 1 Hydrovak: ne
Výbava 2 Počet vnějších kapes: 7
Infocena 2990 Kč
Dodává Ferrino.cz
Více info na www.ferrino.cz/

Zaujalo mě

  • nastavení velikosti ramenných popruhů
  • rolovací uzávěr
  • extra kapsa pro vak na vodu
  • dostatek kapes

Shrnutí recenze

Běžecký batoh do každého počasí? Testovali jsme v dešti i pod vodou. Co umí ještě Ferrino batoh Dry Run 12?

Hlavní část recenze

Rolovací uzávěr

Na první pohled jiný běžecký batoh, který vás zaujme rolovacím vstupem do hlavní komory, vyrobené z materiálu OutDry. Díky tomu je prakticky nepromokavý a vy už se nemůžete vymlouvat na počasí. Vaše věci uložené v hlavní komoře tak budou v suchu. Doporučuji věci uložit v pořadí podle toho, jak je budete nejpravděpodobněji potřebovat. Přece jenom lezete do „lodního“ pytle. Po uložení věci je pro kvalitní ochranu věcí alespoň 3x zarolovat a zajistit plastovým trojzubcem. Přes zarolovaný vršek je možno ještě přetáhnout zajišťovací resp. kompresní popruh s háčkem. Osobně bych ještě uvnitř batohu uvítal kapsu na drobnosti tak, aby nebyly s ostatním vybavením jako v míchačce. Řešil jsem to extra klasickým nepromokavým pytlíkem opět s rolovacím uzávěrem. Hlavní rolovací komora je vyrobena z materiálu OutDry Technology, který zajišťuje nepromokavost. Testováno i ponořením pod vodu.

Ramenní popruhy

Ramenní popruhy jsou velikostně nastavitelné tak, aby vám co nejlépe seděly okolo krku a kapsy na hrudníku byly na správném místě. Popruhy se zajišťují za gumičky tak, aby nikde nelítaly. Ramena se zajišťují přes hrusník dvojitým hrudním pásem. Dvojice popruhů je výškově stavitelná. Na ramenních popruzích jsou dva páry elstických kapes do kterých můžete ukládat věci, které je nutno mít tzv. „po ruce“. Pití, gely, ale i foťák, kameru či telefon. Nad každou kapsou je pružná tkanice se samosvorkou pro zajištění lahví tak, aby nelítaly nebo aby nevypadly. Dále na pravém ramenním popruhu naleznete i signální píšťalku.

Bederák

Zipové kapsy na bederáku jsou dobře přístupné a dají se ovládat jednou rukou. Tyto kapsy pojmou základní vybavení jako jsou tablety, gely nebo jiné běžecké vybavení. Bederák se zapíná na popruh s klasickou plastovou sponou.

Další kapsy a možnosti batohu

Na batoh můžete připnout teleskopické hole. Konec holí se vloží do přední elastické kapsy a zbytek, který z kapsy čouhá se zajistí elstickou tkanicí se samosvorkou. Celkem má 7 různých vnějších kapes + jednu extra, která vzniká mezi vakem na vodu a hlavní komorou. Batoh je možno stáhnout dvojicí kompresních popruhů.  Bezpečnost zvyšuje pár reflexních prvků a píšťalka na pravém ramenním popruhu. Camel bag se vkládá do extra kapsy, která se uzavírá suchým zipem. Hadičku můžete provléknout libovolně levý, nebo pravým ramenním popruhem.

Hodnocení testera

Běhat s batohem Ferrino Dry Run 12 můžete opravdu za každého počasí. Už se nemůžete vymlouvat. Líbilo se mi délkové nastavení ramenních popruhů tak, aby dobře seděly za krkem. Fixace teleskopických holí je příkladná a hole se ani při běhu nepohnuly ani nijak neuvolnily. Kapsy na ramenních popruzích jsou dostatečně velké na lahve z měkkého plastu nebo čepici, šátek či chytrý mobil.Na drobnosti jsou příliš volné, takže tablety nebo GO PRO kamerku jsem dával raději do kapes na bederáku, kde se méně mlely. Pro uložení jednotlivých věcí a potřeb pro běh je nutno si vytvořit systém, který vám bude nejvíce vyhovovat. Po napěchování hlavní komory s rolovacím uzávěrem doporučuji pro lepší pocit batohu na zádech tento prostor na zádech před nasazením batohu zmáčknout, rozuměj „zploštit“.

Výrobky Ferrino jsou součástí nehynoucí touhy člověka překonat nemožné a objevit neobjevené. Ferrino nabízí kompletní sortiment vybavení do přírody od oblečení, přes batohy, spacáky až po všemožné doplňky pro horolezce, trekaře, vodáky a všechny ty, kteří jsou rádi venku.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: