Recenze: Niceboy HIVE bones – lehkost a bezpečí

Recenze: Niceboy HIVE bones – lehkost a bezpečí

Parametry

Značka Niceboy
Celé jméno recenzovaného výrobku Niceboy HIVE bones
Typ techniky Sluchátka
Doba provozu 6 h
Hmotnost 36 g
Údaje výrobce 1 Verze bluetooth: 5.0
Údaje výrobce 2 Doba nabíjení: 2 hodiny
Údaje výrobce 3 Baterie: 180 mAh, Li-Ion
Výbava 1 Velikost měniče:15,4 mm
Výbava 2 Stupeň krytí: IP55
Infocena 2490 Kč
Dodává Niceboy®

Zaujalo mě

  • Přenos zvuku pomoci lícních kostí
  • Vysoký výkon basů
  • Kvalitní zvuk
  • Lehkost

Shrnutí recenze

Novinka Niceboy HIVE Bones u mě budily nemalá očekávání zaprvé tím, že je to první audiotechnika od Niceboy, kterou jsem dostal do ruky a zadruhé především jejich přenosem zvuku technologií Bone conduction, která přenáší zvuk pomocí lícních kostí. Ale vše pěkně popořadě.

Bezdrátová sluchátka jsou uložena v krásné kartonové krabici s výčtem jejich předností na zadní straně. Uvnitř nalézám krom samotných sluchátek také napájecí micro USB kabel, manuál a špunty do uší. Ano, do této doby nic extra. To se děje až při nasazení sluchátek na uši…

Hlavní část recenze

Zavěšení na uších

Nutno říct, že HIVE bones ve mně, co se týče uchycení na uších, vzbuzovaly obavy. Také mi to trvalo několik výběhů, než jsem našel tu správnou pozici, ve které mi sluchátka nejlépe sedí. Problém je totiž v tom, že se nenasazují přímo do uší, ale na lícní kosti.  Oficiálních fotek, které by mě navedly, je na internetu pomálu. Když jsem si s tímto však pohrál, musím uznat, že sluchátka skvěle sedí a přesně dle záměru výrobce nechávají uši nezakryté pro vnímání okolních zvuků, a tím pádem i bezpečnější užívání například v ruchu města. Součástí balení jsou i špunty do uší. Připadá mi však, že jejich vložení do ucha snižuje kvalitu zvuku. Obecně jsou bezdrátová sluchátka lehká, takže při běhu neskáčou, zůstávají na místě a nepůsobí diskomfort.

Ovládání

Ovládání sestává ze dvou malých tlačítek umístěných za pravým uchem a jednoho většího umístěného přímo u pravého ucha. To slouží ke klasické play/stop funkci, navíc při dvojitém stisknutí pro posun skladby vpřed. Malá tlačítka za uchem slouží k zapnutí/vypnutí sluchátek a snížení/zvýšení hlasitosti. U těchto tlačítek se také nachází zdířka pro připojení napájecího micro USB kabelu. Vše je dobře přístupné, já osobně však v ovládání postrádám možnost posunutí skladby vzad. U ovládání oceňuji také velice jednoduché připojení přes Bluetooth. Hned napoprvé stačí zapnout, spárovat přes mobilní telefon a hrajeme…

Zvuk

U audiozařízení firmy Niceboy jsme zvyklí na vynikající zvuk a ani HIVE bones nejsou v tomto ohledu výjimkou. Zvuk vycházející ze sluchátek se mi jeví jako velice kvalitní. Jak již však bylo zmíněno výše, nedoporučuji z hlediska kvality zvuku zanášet pěnové špunty do uší. Krom hudebních skladeb jsem si pustil také mluvené slovo a nutno říci, že vše běží bez problémů, srozumitelně, bez jakéhokoli šumu. Rozsah hlasitosti je v klidu rozhodně dostačující. Při běhu by však fanoušci hlasité muziky mohli trochu strádat. Za mě osobně však naprostá spokojenost.

Parametry

A zde se dostáváme k dlouhému výčtu použitých technologií a vychytávek, které HIVE bones dále přidávají na kráse. Je to třeba Bluetooth 5.0, který zajišťuje stabilitu přenášeného zvuku. Výrobce také slibuje přenos zvuku až do vzdálenosti 10 metrů, což mohu z vlastní zkušenosti potvrdit. U telefonních hovorů oceníte mikrofon s redukcí šumu. Když jsem telefonoval a otázal se na kvalitu přenášeného zvuku, byla mi druhou stranou sdělena jako bezproblémová. Příjemným bonusem je také voděodolnost a prachuodolnost IP55. Zde se pozná, že Niceboy se profilují jako outdoorová audiotechnika. Za mě rozhodně palec nahoru. A 6-hodinová výdrž při cca 2-hodinovém nabíjení udávaná výrobcem se shoduje s mým pozorováním. Pro běžného uživatele je toto rozhodně dostačující, ne-li až nadstandardní výdrž.

Jak to celé shrnout? Jednoduše tak, že pro ty, kdo se nebojí si za kvalitu připlatit, konkrétně u HIVE bones je to 2 490Kč, se jedná o jasnou volbu.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Lukáš

Děkuji za užitečnou recenzi. Zakoupil jsem a mohu jen chválit, fakt super sluchátka.

Ondřej

Opravdu kvalitní poslech. Spokojenost.

Komentáře jsou uzavřené.