Recenze Salomon AGILE NOCTURNE 2 SET – tanga mezi běžeckými vestami

Recenze Salomon AGILE NOCTURNE 2 SET – tanga mezi běžeckými vestami

Parametry

Značka Salomon
Celé jméno recenzovaného výrobku Salomon Agile Nocturne 2 Set
Typ Batohy/ledvinky
Materiál 1 Polyester
Hmotnost 197 g
Barevné varianty Šedá
Výbava 1 2 x 500ml softflask
Infocena 2290 Kč
Dodává AMER SPORTS Czech Republic s.r.o.
Více info na www.salomon.com/en-cz

Zaujalo mě

  • minimalistický design
  • snadný přístup k tekutinám bez nutnosti softflask vytahovat
  • maximální reflexní osazení
  • snadné nastavení velikosti

Shrnutí recenze

Salomon představuje svou nejmenší variantu běžeckých vest. Dvoulitrový batůžek, u kterého je
důležitá především hydratace a stabilita. Ano, takto velký objem pojme i spousta ledvinek. Nicméně 2
plné 500ml softflasky si v ledvince neumím absolutně představit. Takto máte kapacitu vody 1 l a zároveň vám obsah nikde neskáče a drží na svém místě i při divokých sebězích. Hrudní část je mimo 2 hlavní kapsy na zmiňované softflasky obohacena taky o 2 menší, do kterých se vejde tak akorát tatranka, pár gelů nebo jiné drobnosti. Navíc zde najdeme i jednu skrytou kapsu na zip, do které uložíte třeba peníze nebo menší telefon. V zadní části je malá, velice pružná kapsa pro další maličkosti, já zde ukládal bundu, ale uvnitř je schovaná vychytávka v podobě šňůrky, na kterou můžete zavěsit klíče.

Hlavní část recenze

Materiál

Celá vesta Agile je tvořena z pružné tkaniny, která je ale poměrně pevná. Například vesta Sense Ultra je v porovnání s touto o něco jemnější. Tento fakt s sebou nese pro i proti. Sense Ultra je poddajnější, dá se nosit i na holé tělo a subjektivně cítím samotný materiál o něco prodyšnější, gramáž materiálu je taky nižší. Nicméně celková hmotnost je díky nižšímu objemu Agile zhruba stejná. Pevnější materiál má na druhou stranu několik výhod. První, kterou poznáte prakticky okamžitě, je stabilita. Dva plné  500ml softflasky se při správném nastavení velikosti nehnou ani v divokém seběhu. Ovšem nechápejme Agile 2 jako nějaký „heavy duty“ batoh, nikde nenajdeme žádné zpevňovací systémy a celou vestu zmáčknete do objemu pěsti. Pevnost a pružnost demonstruji na srovnání dvou vest. Možná se pozastavujete nad tím, proč se do názvu připletlo slovo Nocturne. Všechny produkty této řady jsou obohaceny o reflexní prvky. Jako opravdu hodně obohaceny. Ve svitu čelovky nebo svítícího auta vypadá běžec jako jedna velká svítící koule. Zvláště v tomto období, kdy je pořád tma, tuto vychytávku opravdu oceníte.

Minimalistický design, který ale pojme vše potřebné

Konstrukce

Celá vesta je poměrně jednoduchá. Záda tvoří širší část, kde je umístěna hlavní kapsa a mezi lopatkami se zužuje, aby měl běžec naprostou volnost paží při běhu. Přes ramena potom plynule přechází v hrudní část, kde jsou umístěny dvě kapsy na softflasky, které jsou už součástí balení. Na nich jsou umístěny dvě další, do kterých pohodlně vměstnáte několik gelů, tyčinek nebo třeba i rukavice. K tomu všemu najdeme (pokud budeme hledat) ještě jednu skrytou kapsu na zip – tady se nejvíce hodí uložit mobil, peníze nebo další cennosti. Nemusíte se bát, že by vám klíče podřely displej telefonu, v zadní kapse je totiž umístěna šňůrka s plastovým poutkem, na kterou klíče jednoduše zavěsíte a nevytratíte je. Vesta je dostupná pouze v jedné velikosti. Naštěstí jsou zde 4 místa, kde si můžete nastavit délku popruhů, takže nejenom, že Agile 2 můžou využívat všichni členové rodiny, ale taky můžete vestu utahovat nebo povolovat podle toho jestli běžíte do kopce nebo pelášíte v seběhu. Výběhy jsou většinou o něco náročnější a pro váš hrudník je pohodlnější větší volnost, v seběhu je zase důležité aby vesta seděla naprosto přitisknutá k trupu, aby vás nikde nedřela. Velikost můžete nastavit na hrudníku, kde popruhy můžete buď stahovat, nebo dokonce měnit jejich pozici. Dále pak velikost doladíte pomocí bočních popruhů, které jsou vedeny kolem žeber. Systém přesek je vymyšlen tak šikovně, že celý proces zvládnete jednou rukou.

Boční stahování lze ovládat i jednou rukou

Osobní zkušenost

Opět se úplně nevyvaruji porovnání s vestou Sense Ultra. Přestože to jsou trochu jiné produkty. Sense Ultra je rozhodně o něco jemnější a do 5l i 8l varianty se vleze povinná výbava na většinu závodů. Na druhou stranu Agile 2 je větší držák, nevadí mu tvrdé zacházení ani občasný pád v suti. A co se týče kapacity, už od počátku není tato vesta brána jako závodní, každopádně na kratších závodech ji samozřejmě taky využijete. Osobně jsem si vestu oblíbil na středních výbězích. A to jak v létě, kdy potřebujete více vody, ale obejdete se bez záložního oblečení, tak i v zimě, kdy dehydratace nemusí být tak silná, ale zároveň se vám sejde i větrovka navíc. V zimě navíc díky spoustě reflexních prvků nošením zvyšujete svou viditelnost.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: