Recenze: SALOMON SUPERCROSS 3 – na podzimní stezky za skvělou cenu

Recenze: SALOMON SUPERCROSS 3 – na podzimní stezky za skvělou cenu

Parametry

Značka Salomon
Celé jméno recenzovaného výrobku Salomon Supercross 3
Pro jaký povrch je bota vhodná Běžný přírodní terén, Náročný přírodní terén, Běh v horách, Bahno
Pro jaký druh běhu je bota vhodná Rekreační běh, Vytrvalostní trénink
Hmotnost 305 g
Šněrování Quicklace
Zpevnění klenby Ne
Sklon pata - špička 10 mm
Podpora nohy neutrální
Infocena 2790 Kč
Dodává AMER Sport
Více info na www.salomon.com/

Zaujalo mě

  • Quicklace
  • Chránič achilovky
  • Podešev s technologií Contagrip

Shrnutí recenze

Již třetí verze trailovky Supercross francouzské značky Salomon nezklame nikoho kdo hledá kvalitní tréninkovou botu pro víkendové výběhy do hor nebo jen na lesní stezku. S kvalitní podešví opatřenou technologií Contagrip se není třeba bát navlhlého terénu ani většího bahna. 5 mm kolíky jsou dobře rozmístěny, aby poskytovaly záběr ve více směrech a pokud nevběhnete do čerstvé bahenní lázně, tak se nestane, že byste začali neovladatelně klouzat. Oproti předchůdci Supercrossy opět o něco zchudly i přesto, že je svršek velice pevný s ještě o něco větší vrstvou tlumení.

Materiál svršku, použitá membrána, prodyšnost

Svršek je pro mě příjemným překvapením. Je tvořen Ripstop tkaninou, která jak už z názvu vyplývá, je velice odolná proti roztržení. V přední části najdeme pevný okop, který chrání prsty v techničtějším terénu. Tentokrát i s reflexním páskem, takže půjdete vidět i za horších viditelnostních podmínek. Opět zde najdeme šněrování Quicklace, které se používá na většině bot značky Salomon. Ovšem bez kapsičky na přebývající zbytek tkaniček, všité z přední strany jazyku, jak bývá zvykem, ale pouze gumovým páskem ve spodní části jazyka. Pásek je relativně volný z čehož jsem měl trochu strach, ale nikdy se mi nestalo, že by se tkaničky uvolnily. O pevné usazení chodila v botě se stará technologie SensiFit, která při utažení tkaniček chodilo pevně obepne a ochrání. Část okolo kotníku a achilovky je dostatečně polstrovaná a bez problému spolehlivě poslouží i při delších výbězích.

Odpružení boty, použité materiály v podešvi apod.

O pohodlí na dlouhých bězích se stará mezipodešev s technologií EnergyCell vyrobena z EVA pěny. Ani po svižnějším běhu v horách okolo 20 km jsem neměl pocit dobitých nohou. Vrstva tlumení je ještě o trochu větší než u předchozí verze (v patní části 34,3 mm), přesto díky celkové šířce boty nemám pocit, že by byla bota nestabilní. Překvapil mě drop boty 10 mm, očekával bych rozdíl o něco menší, zvlášť s takovou vrstvou tlumení. Běžce došlapující více na patu by to v tomto došlapu mohlo spíše podporovat.

Podrážka, přilnavost, chování na mokrém povrchu apod.

Zatímco svršek Supercrossů mě překvapil, podešev nikoliv. Jako již tradičně zde najdeme kvalitní technologii Contagrip, díky které bota výtečně drží i za horších podmínek. Ať už při běhu po lesní pěšině narazíte na bahno, mokré kameny nebo kořeny, přeběhnete je bez viditelných potíží. K tomu slouží i dostatečný počet agresivních kolíků hlubokých 5 mm s již tradičním rozmístěním, které zajišťují záběr ve více směrech. Zatím se mi nestalo, že by povolily ani při svižnějším seběhu.

Osobní zkušenost

Salomon má k Supercrossům slogan, že plní, co uvádějí. A je to přesně tak! Považuji je za kvalitní tréninkovou botu s poměrně všestranným využitím pro pohyb v přírodě, a to skoro za každého počasí. Osobně si myslím, že jejich čas přijde právě na podzim a v zimě, když bude možnost naplno využít jejich vlastnosti. Asfaltové přeběhy zvládnou, ale dlouhým klusům na tvrdém povrchu bych se vyhnul. Zkrátilo by to životnost boty, navíc Supercrossy patří prostě do přírody. Na asfaltu působí těžce a nepřirozeně. Stejně je třeba uvažovat i při jejich využití v tréninku. Odolnost svršku je vykoupena jeho prodyšností a při vyšších tempech se odlehčenějším typům nevyrovná. Oslovil mě i pro tuto botu tradiční chránič achilovky, díky kterému se i snadněji nazouvá a který u mě navozuje závodnější dojem. Třetí řada Supercrossů zkrátka nezklame. Má vlastnosti svých předchůdců, které navíc doplňuje drobnými změnami, a vy si tak můžete užít čas v přírodě. Ať už po horách zrovna běžíte nebo se jen procházíte.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Miro

Ahojte, zaujímali by ma skúsenosti s kvalitou. Mal som 1tky, behalo sa skvelo, ale po 5 mesiacoch sa predrali „v zlome“ v prednej časti, obé a z oboch strán. Behal som veľa topánok a nestalo sa mi to ešte, čiže jednoznačne vada materiálu. Šli na reklamáciu a uznali to. Čo som čítal zahraničné fóra, nebol som sám s týmto.
Zároveň stále moje srdce po nich piští… behalo sa v nich skvelo

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: