ULTRUN S PACK EVO 15 – parťák na dlouhé běhy nejen po horách

ULTRUN S PACK EVO 15 – parťák na dlouhé běhy nejen po horách

Parametry

Značka Compressport
Celé jméno recenzovaného výrobku ULTRUN S PACK EVO 15
Typ Batohy/ledvinky
Hmotnost 143 g
Údaje výrobce 1 Objem: 12+3 l
Infocena 4900 Kč
Dodává Compressport
Více info na www.temposport.cz/

Zaujalo mě

  • Vysoká úroveň propracovanosti
  • Velké množství různých kapes
  • Perfektní prodyšnost a odvod potu

Shrnutí recenze

Compressport, švýcarský výrobce kompresních doplňků a oblečení specializující se na vytrvalostní sporty, odhalil novinku, do které se zamilují všechny trailoví a ultratrailoví běžci. Běžecká vesta ULTRUN S PACK EVO 15 nabídne vše, co na dlouhý běh potřebujete – dostatek úložného prostoru pro tekutiny, oblečení nebo energetické doplňky, současně má perfektní prodyšnost a odvod potu. Batoh byl vyvinut a testován běžci všech výkonností.

Hlavní část recenze

Na první pohled

U běžecké vesty nejvyšší třídy od firmy Compressport si nejdříve všimnete pečlivého zpracování. Vesta nabízí nepřeberné množství kapes a dalších úložných prostorů. Je tedy dobré se před prvním vyběhnutím s výrobkem důkladně seznámit. Některé kapsy jsou totiž tak dovedně ukryté, že byste si jich nemuseli na první pohled všimnout. V každém případě je nutné věnovat velkou pozornost výběru velikosti. Doporučuji vybrat vestu o jednu až dvě velikosti větší, než nosíte ostatní oblečení. Samozřejmě ideální je vestu si předem vyzkoušet. Vesta běžce perfektně obepne, nic neodstává a nikde nic nenadskakuje. Určena je ovšem spíš na delší traily a určitě se lépe chová při plném naložení. Ale i v případě obsazení pouze lahvemi se nebudete cítit při běhu nekomfortně. Vestu si zapnete pomocí drobného zipu s možnou aretací polohy jezdce. Je tedy možné mít zip třeba při běhu do kopce pootevřený. Drobné úpravy velikosti jsou možné pomocí utahovacích popruhů v podpaží. Bohužel, jezdec zipu i ovládání fixačních popruhů je velmi titěrné, jejich obsluhu v rukavicích si příliš nedovedu představit.

Přední část vesty

Přední část vesty nabízí krom dvou velkých kapes na občerstvení také dvě kapsy na softlahve. Je zde připraveno i uchycení na lahve s „brčky“. V ceně jsou ale pouze klasické softflašky o obsahu 0,5 l. Zajímavou vychytávkou je ramenní kapsa na prázdné obaly od gelů apod. Dále je zde malá kapsa na zip na klíče a větší na mobilní telefon. Pokud máte ale více než jeden klíč, umístíte je raději do velkých kapes na výživu, kde tolik necinkají.

Zadní část vesty

Zadní část vesty obsahuje jednu velkou kapsu s přípravou na upevnění hydrovaku i s otvorem na vyvedení hadičky ve spodní části. Nad ní je velká kapsa na zip určená pro doklady, izotermickou folii, atd. Dále jsou zde dvě protisměrné kapsy s bočním přístupem na oblečení, do kterých se s trochou snahy dostanete, i když máte vestu oblečenou na sobě. Jsou uzavírány suchým zipem. Jen je škoda, že „sucháč“ je poměrně malý, a tak máte-li vestu na sobě, potřebujete k jejich zapnutí trochu šikovnosti a zručnosti. Navíc je zde umístěn gumový popruh ve tvaru písmene „Z“, do kterého můžete také upnout bundu či jiný kus oblečení. Zcela dole jsou dva silikonové popruhy připravené na připevnění skládacích běžeckých holí.

Perfektní odvod potu

Top vesta od Compressportu toho nabízí opravdu hodně, chce to ovšem se s ní důkladně seznámit, abyste byli schopni využít všechny její výhody. Doporučoval bych udělat si několik testovacích výběhů a laborovat různě s jednotlivými kapsami, aby se využil celý její potenciál, variabilita vesty je totiž téměř nekonečná. Vesta je spokojenější s plnou náloží. Používat ji jako pouhý nosič softflašek je škoda a také přece jenom trochu hůř sedí. Mezi nevýhody bych určitě zařadil titěrné ovládací prvky zipu i popruhů. V rukavicích či se zkřehlými prsty se, myslím, nezapnete. Zip má také menší možnost variability oproti jiným variantám zapínání. Některé konkurenční produkty používají různé přezky s podstatně širší možností doladění. Pokud si pod vestu musíte vzít mikinu a bundu nebo máte na začátku sezony o pár kil víc, můžete mít problém. Díky designu jsou také jednotlivé kapsy hůř viditelné. Pokud o nich nevíte, nemusíte si jich všimnout. Stejně tak hmatem jsou hůř nalezitelné. Na druhou stranu, vesta perfektně obepíná tělo, pokud si ji obléknete prázdnou, nebude se vám chtít věřit, že do ní vtěsnáte takové množství vybavení. Vesta také obsahuje vycpávky, díky kterým vás ani při delších bězích nečekají žádné odřeniny. Vesta je také maximálně prodyšná a odvod potu je zcela perfektní.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: