STRC 2015 spustil registrace a nabízí výhodný balíček

STRC 2015 spustil registrace a nabízí výhodný balíček

Na osm závodů Salomon Trail Running Cupu v roce 2015 se již můžete přihlásit v rámci zvýhodněného baličku za 1500 Kč. Lákadlem je i nový závod v Krkonoších, kde se poběží horský maraton, a City Trail v ostravské industriální zóně.

Na každý jednotlivý závod po 300 Kč. Děti jako tradičně v STRC zdarma. „Kapacita startovních čísel je omezená kvůli tomu, že se většinou pohybujeme v národních parcích a chráněných oblastech. Na nové závody v Ostravě a Krkonoších spustíme samostatné registrace později,“ říká Marek Blažek ze společnosti sportovniservis.cz, která zabezpečuje seriálu výsledkový servis.

„Stále chceme přinášet především zážitky, proto míříme do nejvyšších českých hor, ale i unikátních městských kulis,“ potvrzuje Martin Dvořák z pořadatelského týmu.

Kalendář tedy zahájí původní Králický Sněžník, následuje první City trail Praha. V létě přijde City trail Ostrava, Krkonošský maraton a nejpestřejší půlmaraton Lipno. Na podzim se běžci vydají na Ještěd, do Beskyd a na golfové jamky v Motole.

Oproti loňsku tedy jeden závod navíc – do žebříčku se jich počítá všech sedm. „Čím delší, tím lepší, potvrzují nám účastníci. Na druhou stranu chystáme doplňkové závody na kratších, většinou polovičních tratích pro ty, kdo si napoprvé třeba netroufnou,“ prozrazuje Dvořák. Odměňovat se budou i dvojice – pánské, dámské a smíšené.

„Dokázali jsme přilákat nejnabitější pole elitních domácích běžců v čele s Krupičkou, Zemaníkem, Kocourkem, Homoláčem, Schornou. Teď bychom rádi pozvali i cizince. A rovnou ty nejlepší, jednáme s Kilianem Jornetem,“ slibuje Dvořák světovou jedničku trailových běhů a zároveň famózního katalánského skialpinistu. Co ho naláká víc – Praha nebo Krkonoše?

Slavnostní vyhlášení celoročních výsledků všech deseti věkových kategorií proběhne v listopadu v rámci outdoorového festivalu Obzory v Praze. Všichni účastníci získají krom zážitků památeční dárky a na závodech tradiční benefity – levnější ubytování, sprchy, parkoviště zdarma, slevy na běžecký materiál od Salomonu a Suunto, čerstvě i elektronický diplom a další.

SALOMON TRAIL RUNNING CUP 2015

DatumZávodDélka
13. 6.Dolní Morava30 km
Až pod vrchol Králického Sněžníku a zpět… Už potřetí. Do kopců a přes kořeny rašelinišť, skutečně mimořádná chuťovka.
27. 6.City trail Praha11 km
Zůstává se ve strmých kopcích na Petříně. Patrně se změní trasa na delší a kratší okruh, aby běžci poznali více zákoutí staré Prahy.
18. 7.City trail Ostrava13 km
Poběží se industriální zónou hutí a pecí hornické metropole. V termínu nejlepšího hudebního festivalu v zemi Colours of Ostrava. Těšte se na překvapení!
8. 8.Krkonošský horský maraton42 km
Po hřebeni nejvyššího pohoří země, skutečně královský závod se stoupáním okolo tří tisíc metrů. Trasa se tvoří ve spolupráci s Horskou službou.
23. 8.Horský půlmaraton Lipno21 km
Nejspíš nejbarevnější závod od hladiny nádrže do sjezdovek a skal, podél divoké řeky až na vrchol Stezky korunami stromů a k Alpské vyhlídce.
20. 9.Ještěd15 km
Tady poznáte nejdrsnější krpál túry, z něhož se poběží po hřebeni dále než před třemi lety při premiéře, kdy se tu obíhal pohár mistra fotbalové ligy (teď hrají místní spíš o sestup…).
10. 10.Beskydská 1515 km
Ze ski areálu Opálená do Čeladné a vzhůru k beskydským vrcholům v melancholické atmosféře probouzejícího se podzimu.
1. 11.Běh přes motolské jamky, Praha8 km
Originální finále v podobě krosu jak z obrázků Kamila Lhotáka či Tomáše Bíma. Na své si v závěru přijdou i tretry.

Více informací k závodům na www.strc.cz.

Jaký trénink zvolit na horské půlmaratony najdete na webu www.SvetBehu.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: