Teplické skalní město opět patřilo běžcům. Prvenství vybojovali Pechek a Metelková. + FOTOGALERIE VŠECH ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ ZDARMA

V neděli 30. srpna se v Teplicích nad Metují sešlo na 300 běžců, kteří se rozhodli otestovat svoji výkonnost v náročném terénu Teplického skalního města.

Jako každý rok, tak i letos se v Teplicích nad Metují konal Mezinárodní Horolezecký filmový festival, v rámci kterého se vytrvalci mohli proběhnout a zároveň pokochat nádhernou přírodní scenérií v podobě úchvatných útvarů Teplického skalního města. Celý závod doprovázelo velmi horké srpnové počasí, což ale žádného závodníka rozhodně neodradilo, spíše naopak, protože se každý mohl o to více těšit na svěží vzduch a příjemný chlad linoucí se ze skal.

Technicky náročné úseky a nespočet schodů

Hlavní závod na 11 km – La Sportiva Cross vypukl v 9:30 v centru Teplic, kdy se po startovním výstřelu vydalo na trať početné startovní pole. Závodníci museli nejprve zdolat zhruba 2 km dlouhou zvlněnou asfaltovou cestu, která pod vidinou blížící se nádherné podívané obohacené o osvěžující stinné skalní prostředí motivovala ke skvělým výkonům. Po vstupu do skal si běžci mohli vychutnat všechno to, co k pořádnému skalnímu městu patří, tedy nespočet schodů, písčité cesty, kluzké kameny, úzké cestičky, technicky náročné seběhy, ale hlavně skvělý zážitek.

Na startu se objevilo hned několik běžecky známých jmen, nejlepší výkon však předvedl Petr Pechek (Maratonstav Úpice), který cílovou čáru proťal v čase 37:58.9. Pro druhou příčku si s výkonem 38:22.2 doběhl František Vagenknecht (Aster Jičín) a třetí místo vybojoval Radoslav Groh (Hudy-La Sportiva), který doběhl se ztrátou 39 vteřin na vítěze.

Mezi ženami již po deváté obhájila své vítězství Táňa Metelková (TJ Sokol Hradec Králové), která tentokrát náročnou trať zdolala v čase 42:49.3. Za ní se ztrátou 2 minut a 16 vteřin doběhla Eva Krchová, která cílem proletěla jen 4 vteřiny před třetí Zuzanou Kocumovou (Cyklofit superior Highs Tým).

Za zmínku určitě stojí, že mezi startujícími se našel i jeden odvážlivec, který se nezalekl náročnéhu terénu a celou trať zdolal na boso.

Příjemnou tečkou za touto akcí byla skvělá atmosféra v centru závodu, kde kromě veškerého zázemí na účastníky a přihlížející čekalo spousta stánků s občerstvením, osvěžením a sportovním zbožím. Nejen horolezci si mohli také vychutnat závěrečné odpoledne celého horolezeckého festivalu.