Ultramaratonec René Kujan chce zlomit další rekord, tentokrát 350 km – výtěžek půjde paraplegikům

Ultramaratonec René Kujan chce zlomit další rekord, tentokrát 350 km – výtěžek půjde paraplegikům

Český ultramaratonec René Kujan se rozhodl zlomit další rekord, tentokrát se chystá pokořit 350 km od pramene Vltavy k prameni Labe během jednoho týdne. Výtěžek akce navíc půjde na podporu České asociace paraplegiků. Buďte u toho a přijďte fandit!

Běžecký rekordman René Kujan opět nezklamal. Stejně jako loni se pokusí i letos o zdolání dalšího českého běžeckého rekordu a opět tím podpoří prostřednictvím České asociace paraplegiků CZEPA vozíčkáře s poraněním míchy. Projekt To dáááš, do kterého se může se svou osobní výzvou zapojit každý, startuje. Reného výzva je uběhnout za týden 350 km od pramene Vltavy k prameni Labe.

TIP: Přečtěte si také další články o Reném Kujanovi: ultramaratonec, který obepsal kruh a poté udělal kříž nad Islandem nebo rozhovor „Na předsudky nehledím!“

Aby to neměl tak „jednoduché“, bude spát v přírodě a živit se výhradně tím, co si uloví či sesbírá. S sebou bude mít pouze batoh, do kterého se mu vejde maximálně 7 kilogramů. V něm bude mít trochu jídla, oblečení, nožík k lovu a vše potřebné pro filtraci vody, aby mohl pít i vodu z louží. A co dáááte vy?

Prohlédněte si i další fotografie k článku…

Přestanu kouřit, nebudu se cpát večer, začnu chodit pravidelně cvičit, budu ráno vstávat dřív – takové výzvy si většinou dáváme v lednu, říká se jim předsevzetí, ale ruku na srdce. Kdo z nás to vydrží? A proč se nepostavit takové výzvě i teď na konci prázdnin? Pokud vám chybí motivace, nezoufejte a zapojte se do projektu To dáááš. Od 11. 8. do 24. 9. si každý může vybrat libovolnou osobní výzvu, kterou se pokusí splnit, a úspěch oslaví, nebo neúspěch zahojí třeba tím, že přispěje na projekt Startovací a podporované bydlení pro vozíčkáře. „Cílem je vybrat 300 tisíc korun prostřednictvím webu darujspravě.cz. Generální partner projektu, banka ČSOB, pak každou vybranou korunu zdvojnásobí,“ říká René Kujan.

René Kujan

Ultramaratonec René Kujan sám prodělal úraz s poraněním páteře, naštěstí bez trvalých následků. Od doby, kdy se po úraze vrátil k běhu, spojuje své sportovní výkony s podporou vozíčkářů. Má za sebou řadu unikátních výzev a je držitelem několika rekordů.

Tím, kdo si dal výzvu jako první, je právě ultramaratonec René Kujan. Od 9. do 16. září se vydá na běžeckou pouť.  „Poběžím trasu dlouhou 350 km od pramene Vltavy k prameni Labe. Osmidenní cestu zdolám jen s vybavením, které poberu s sebou. Jíst a pít mohu jen to, co si po cestě najdu, nebo ulovím,“ vysvětluje Kujan. Pokud běh dokončí, bude zapsán do České knihy rekordů. Podpořit ho můžete i vy. „Na šumavské Kvildě chystáme 9. září u příležitosti startu od 11 hodin program pro rodiny. Děti i dospělí se také mohou k Renému připojit a absolvovat s ním dvoukilometrový běh na Jezerní slať nebo trasu dlouhou čtyři kilometry na Horskou Kvildu, kde budou pro běžce připraveny odměny,“ zve na setkání Jitka Švejcarová, specialistka společenské odpovědnosti z ČSOB, která celý projekt zaštiťuje.

O projektu To dááš:

Projekt To dáááš je o osobních výzvách. Důvodem vzniku celého projektu je zajistit roční provoz bytů a souvisejících služeb částkou 600 000 Kč. Cílem je vybrat 300 000 Kč a generální partner, skupina ČSOB, pak každou vybranou korunu až do výše 300 tisíc zdvojnásobí.

Další informace na stránkách projektu: www.darujspravne.cz/to-daaas

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: