V neděli 1. října odstartuje v Plzni Škoda FIT půlmaraton!

V neděli 1. října odstartuje v Plzni Škoda FIT půlmaraton!

Již druhý ročník jednokolového půlmaratonu se startem a cílem na náměstí Republiky v Plzni odstartuje už 1. října. Na programu nedělní akce bude nejen půlmaraton, ale i dětské závody, rodinný běh a štafety.

Závod nabídne jednu z nejzajímavějších městských tratí v ČR

I letos budou na trati Škoda FIT půlmaratonu běžce motivovat zkušení vodiči, tentokrát na cílové časy od 1:30 až po 2:15 hodin. Součástí závodního „balíčku“ pro účastníky bude samozřejmě i občerstvení na trati i v prostoru cíle, každý navíc po doběhu získá unikátní medaili. Připraven je i bohatý doprovodný program v centru dění, na náměstí Republiky. Škoda FIT půlmaraton se řadí mezi největší sportovní události pro veřejnost v Plzeňském kraji.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Jedná se o jednokolový městský závod v Plzni, který vede centrem města. Více informací o Škoda FIT půlmaratonu najdete v termínovce.

Na své si přijdou i děti a rodiny

Závodní atmosféru první říjnové neděle budou moci okusit i děti, nebo s nimi i celé rodiny. Speciálně pro malé závodníky v několika věkových kategoriích totiž organizátoři připraví na náměstí Republiky okruh pro Dětský běh ZP MVČR. Nesoutěžní Rodinný běh METROSTAV zase odstartuje jen 15 minutpo startu hlavního závodu a zahrne trasu o délce 2,5 kilometru. Závod jistě zvládne každý a všechny čeká obdobná atmosféra, jako účastníky hlavního závodu Škoda FIT půlmaraton. Součástí samotného Škoda Fit půlmaratonu budou i dvě kategorie pro týmy – totiž štafeta na 2 x 10 kilometrů ŠKODA JS aštafeta na 4 x 5 kilometrů ČSOB.

Organizátoři chystají zajímavý doprovodný program

Náměstí bude žít nejen sportem. První říjnovou neděli si tak mohou zájemci například nechat otestovat své zdraví a získat informace o zdravé výživě. K dispozici bude například přístrojové vyšetření nohou, které je zaměřeno na zatížení plosky nohy a postavení paty. Za pomoci špičkového analytického přístroje si zase zájemci mohou nechat změřit podíl svalové hmoty, podíl a obsah tuku, odborníci Fakulty zdravotnických studií ZČU v Plzni zájemcům na místě poskytnou základní analýzu. Lékaři z Fakultní nemocnice Plzeň zase nabídnou preventivní vyšetření znamének.

Mnohé určitě zaujme stánek plzeňské Techmania Science Centra, která nabídne „ochutnávku“ své stálé expozice nazvané Budoucnost na talíři. Ta návštěvníkům pomáhá zorientovat se v záplavě informací, které souvisejí s jídlem. Bohatý program včetně zábavných atrakcí bude během první říjnové soboty připraven i pro děti.

Projekt Škoda FIT pomáhá ke zdravému životnímu stylu

Půlmaratonský den je součástí dlouhodobého projektu Škoda FIT, který se snaží pomoci obyvatelům Plzně a Plzeňského kraje najít cestu ke sportu a zdravému životnímu stylu. Zakladatel, společnost Škoda Transportation, v rámci programu spolupracuje s řadou partnerů a osobností. Mezi patrony projektu patří olympijská vítězka a osobnost sportovního světa Dana Zátopková, hokejová legenda Martin Straka, olympijský medailista Jan Řehula nebo ultramaratonec a guru českého běhu Miloš Škorpil.

Veškeré informace o půlmaratonu i o samotném projektu Škoda FIT najdete na stránkách www.skodafit.cz. On-line registrace již byla ukončena, ale je možné se registrovat i osobně v den konání Škoda FIT půlmaratonu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: