20. ročník ČESKÉHO BĚŽECKÉHO POHÁRU 2015

20. ročník ČESKÉHO BĚŽECKÉHO POHÁRU 2015

Odkaz Emila Zátopka a lidové běhání pod patronací J. Kratochvílové. 20. jubilejní ročník ročník ČBP odstartoval mistrovským krosem, následuje velikonoční běhání u Jarmily Kratochvílové.

Tradičně odstartovala letošní pohárová soutěž mistrovským závodem v krosu. V juniorských kategoriích se prosadili loňského roku třetí v celkovém hodnocení soutěže Michaela Stránská a Dominik Kubec, Lucie Sekanová obhájila svůj loňský titul (v celkovém hodnocení loňského ročníku ČBP 3. místo) a v kategorii mužů největší bodový příděl získal Lukáš Kourek (v celkovém hodnocení 2014 – 8.místo). Pro trenéry určitě potěšující 2. místo loňské vítězky kategorie juniorek Moiry Stewartové. Na velikonoční neděli získají první body i veteránští běžci a pořadí se určitě zamíchá i v hlavních kategoriích mužů a žen.

Pro organizátory soutěže a všech pohárových běhů bude snad pokračovat radostná skutečnost stále stoupající účasti v lidových bězích s Jarmilou Kratochvílovou.

V letošním roce 2015 slaví ČBP, odkaz legendárního Emila Zátopka, 20 let své existence. Uvidíme, zda se více našich předních běžců objeví na jednotlivých závodech (i povzdech několikanásobného vítěze této soutěže při spolumoderování půlmaratónu Praha, Pavla Faschingbauera), popř. zda nebude ročníkem posledním.

Pořadí po MČR v krosu

Výsledky

Ženy:

1. Sekanová Lucie 15 bodů

2. Stewartová Moira 5

3. Lajdová Tereza 3

4. Nováková Lada 1

Muži:

1. Kourek Lukáš 22,

2. Pavlišta Vít 12

3. Olejníček Lukáš 10

4. Homoláč Jiří 8

5. Janů Jan 5

6. Lychý Tomáš 2

Juniorky:

1. Stránská Michaela 15

2. Rosová Veronika 5

3. Vocásková Renata 2

Junioři:

1. KUBEC Dominik 15

2. Chrascina Miroslav 5

3. Vošrba Sebastian 2

***

ČR 1 Radiožurnál  – 5 PLUS 2 – RUNNING GIRL – mediální partneři

AUTO IN Ford a NISSAN  – EUROBIT – BALÓNKY s.r.o. – TATRA mlékárna Hlinsko – partneři

RONHILL – DIADORA – ONLINE SYSTÉM – ENERVIT – sportovní partneři

Za spolupráci děkuji ČAS, Jarmile Kratochvílové, Daně Zátopkové a Klubu olympioniků, samozřejmě všem organizátorům jednotlivých závodů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: