Kdo si chce užít sportovní výkon spojený se spektakulárním zážitkem v centru české metropole, měl by si večer 2. září udělat čas. Koná se totiž už 26. ročník Birell Grand Prix Praha. V 18:00 odstartuje adidas Běh pro ženy 5 km, od 19:30 pak Birell Běh na 10 km, jež se pyšní oceněním World Athletics Label Road Race. „Grand Prix Praha prošla v průběhu let úžasným vývojem a já jsem nadšený, že mohu být jeho součástí. Závodníci si vychutnají Prahu při setmění, takže je krom běžeckého úsilí čeká i hodně romantiky,“ uvedl předseda organizačního výboru RunCzech Carlo Capalbo s tím, že do obou běhů je stále možné se registrovat.
Již pátým rokem se koná Běh dobré vůle, jehož dosavadní bilance je více než potěšující. Předchozích čtyř ročníků se zúčastnilo přes dva tisíce malých a dospělých závodníků, kteří přispěli částkou 1 284 527 korun na pomoc 126 rodinám, které se ocitly v nepříznivé životní situaci. Jen loňský čtvrtý ročník běhu vynesl krásných 289 702 korun na pomoc 25 rodinám v tísni.
Prázdniny… slyšíte? To slovo voní dálkami. Tak se pojďte s námi proběhnout do dálek. A je jedno, jestli to pro vás znamená 5 nebo 100 kilometrů.
V neděli 18. června patřilo údolí Sázavy nad Pikovicemi nejen vodákům a trampům, ale hlavně běžcům. Inov-8 Kros Sázava načal druhou polovinu letošního Inov-8 Krosového poháru.
Červen je měsíc s nejdelšími dny v roce, a tak si můžete vybrat z velké škály kratších i velmi dlouhých běžeckých distancí. Jaké závody tentokrát doporučujeme?
Vyhrajte registraci na Český běh žen. Závod se koná v Ostravě dne 3. 6. a je určen opravdu pro všechny ženy. Má na výběr totiž z tratí od 2,5 km do 10 km. Pokud si netroufáte běžet, můžete se zúčastnit na trati Nordic Walking. Stejně tak si můžete zaběhnout s kočárkem, či vzít parťáka na invalidním vozíku.
V neděli 14. května ožilo Lesní divadlo Řevnice během při 6. ročníku Inov-8 Brdského krosu, druhého z pěti závodů Inov-8 Krosového poháru 2023. Pro více než 200 závodníků byly opět připraveny tratě na 15, 10 a 5 km, které v plné parádě ukázaly, o čem je trailové běhání.
Jedenáctý ročník Českého běhu žen je tradiční silniční běh v ulicích Ostravy na tratích od 2,5 přes 5 do 10 kilometrů konaný 3.června, určený zejména pro amatérské sportovkyně. Smysl závodu i tratě zůstávají stejné, doprovodný program bude ještě bohatší než loni. Novinkou letošního ročníku budou účastnické medaile s motivem mandaly.
Až se dolíbáte pod rozkvetlou třešní, možná vás napadne, že byste si něco zaběhli nebo i zazávodili. Málo platné, květen je nejenom lásky čas, ale je zasvěcen i běhu. A proto jsme tady s námi doporučenými závody.
Největší běžecká událost na Východní Moravě se uskuteční v neděli 4. června a bude již tradičně součástí doprovodného programu 63. ZLÍN FILM FESTIVALU. Organizátoři akce, společnost FILMFEST, s. r. o. společně s Běhy Zlín z.s., si pro letošní ročník stanovili novou metu – chtějí pokořit hranici dvou tisíc závodníků. Vyzývají proto všechny milovníky běhu, aby se do závodu zapojili. A ti, co neběhají, aby přišli vytvořit atmosféru akce.
Šikmý kostel, Lázně Darkov, Karvinské moře, těžní věže. Jedinečná lokalita Karvinska, která dlouhá desetiletí patřila horníkům, se poslední červnovou neděli podruhé otevře běžeckému seriálu POHO50. Na start se mohou postavit všechny generace. Sportovci i ti, kteří běh na čas zkusí poprvé a chtějí si především užít atmosféru místa, které jinde v republice nenajdete.
Rekordní počet běžců zaznamenal letošní Půlmaraton Plzeňského kraje. Do všech vypsaných běhů se v součtu přihlásilo více než třináct set běžců, což je nejvíc v osmileté historii závodu. Nejrychlejším běžcem na nejprestižnější půlmaratonské trati se stal Adam Korecký, ale sportovní den v areálu Škodaland v Plzni zpestřily i další doprovodné běhy a aktivity včetně dětských závodů.
100 % trail – lesní cesty, pěšiny i úplné pidicestičky. Výběhy, technické seběhy a parádní běhavé úseky. Lesy, lesy, lesy, louky, skalní vyhlídky i rokle. Vše v pohodové atmosféře. Tak přesně takový je Inov-8 Krosový pohár, seriál pěti závodů, který v neděli 16. dubna v Českém ráji začne svou 6. sezónu.
Jarní sezóna už definitivně začala! Kam se chystáte vy? Pokud ještě váháte, vyzkoušejte některý z našich tipů.
Odstartováno! Oblíbený běžecký seriál ČEZ RunTour vstoupil v Českých Budějovicích do nové sezony. V jihočeské metropoli závodili také nejlepší čeští vytrvalci a reprezentanti, krásná trať ale patřila v sobotu 25. března především hobby běžcům, kterých se na start postavily více než dvě tisícovky!