360° Challenge v Riegrových sadech má další vítěze – prventství vybojovali Podzimek a Ščudlová

360° Challenge v Riegrových sadech má další vítěze – prventství vybojovali Podzimek a Ščudlová

V sobotu 26. 9. 2015 se v Riegrových sadech, pod záštitou starostky městské části Prahy 2 Jany Černochové, uskutečnil již 3. závod běžeckého závodu s překážkami s vlastní vahou těla 360° Challenge. Počasí bylo doslova jako na objednávku, takže od slunečného rána se závodníci měli na co těšit.

6 kilometrů běžce pekelně potrápilo. Nikdo nečekal takovou dřinu.

Šest kilometrů dlouhá trať byla rozdělena celkem do tří kol, kde se vždy zdolávaly čtyři stanoviště po dvou cvicích. Nejvíce účastníky potrápily kačáci do kopce a slibovaní humusáci, kterými se závod proslavil.

Na programu dne byly celkem dva starty – dospělí a děti. Absolutní vítěz celého závodu byl tentokrát Jakub Podzimek s nejrychlejším časem 35:29. ”Už jsem věděl, do čeho jdu, ale opět mě to překvapilo.” Ani ženy nezůstaly pozadu a zlatá Pavla Ščudlová doskákala do cíle s časem 44:43. Časy všech byly proti jarnímu závodu rychlejší: “Trať jsme vylepšili a zrychlili, dokonce jsme i vyměnili cviky,“ hlásili organizátoři. Každý závodník, který trať dokončil, obdržel novou originální dřevěnou medaili z dílny Spaltoland od Tomáše Spálenského a další pozornosti od partnerů 360° Challenge. Vítěz si také zajistil trénink se shybovým rekordmanem Janem Karešem, balíček běžeckých doplňků od TRAILPONTU a nebo poukaz na školení FLOWIN.

Pro diváky byl připraven i doprovodný program. Po celý den byly k dispozici koloběžky od Fitkoloběh. Zacvičit si účastníci mohli se Statera fitness na LEBERT pomůckách nebo flowin. Zajímavé informace mohli běžci najít u stánku TRAILPOINT. Pod stanem Dexter Academy se mohli nechat sportovci namasírovat či zatejpovat. Hlady určitě také nikdo netrpěl. Diváci i závodníci si mohli dopřát také mlsání bez hříchů u stánku Fitnesscake.

Po celý den závodu probíhala opět charitativní výzva

Tentokrát na podporu Terezky z Chrudimi, do které se mohl zapojit každý účastník a návštěvník závodu. Za poplatek 20 korun překonávali účastníci stanoviště, kde po dobu jedné minuty měli udělat co největší počet opakování daných cviků – na stanovišti STATERA to byly dipy s přednosem, u FITKOLOBĚHU kliky přes koloběžku a u TRAILPONTU – pod přísným dohledem Michaela Dobiáše – zdolávali test obratnosti a koordinace.

Celá akce byla završena večer v pražském klubu Dejavu, kde závodníci zabojovali, tentokrát společně proti osudu na akci Noc na pomoc. Na charitativním večeru se společnými silami vybralo celkem 31 000 Kč, které poputují na Terezčin léčebný pobyt.

Veliké díky patří samozřejmě i partnerům, bez kterých by se tento závod neuskutečnil.

Výsledky:

Muži

1. Podzimek Jakub

2. Kopřiva Martin

3. Vacík Jiří

Ženy

1. Ščudlová Pavla

2. Kordíková Kamila

3. Ježková Renata

Kompletní výsledky zde

Informace o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: