HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Zajímavosti
Mallorca pro běžce? Ano! Nejhezčí přeběh pohoří Serra de Tramuntana

Mallorca pro běžce? Ano! Nejhezčí přeběh pohoří Serra de Tramuntana

Většina lidí zná španělský ostrov Mallorca spíše jako plážovou destinaci vhodnou pro rodiny s dětmi. Ano, to Mallorca určitě je. Už méně známe ale je, že na tomto Baleárském ostrůvku je také táhlé pohoří zvané Serra de Tramuntana, které nabízí nespočet možností pro skutečně horské výběhy.

Běžecká obuv
Videorecenze: Salomon Sonic 4 Balance – tak akorát

Videorecenze: Salomon Sonic 4 Balance – tak akorát

Salomon před nedávnem představil už 4 generaci řady Sonic. My v redakci měli možnost otestovat středně tlumenou variantu Sonic 4 Balance. Mrkněte na videorecenzi, jak test dopadl.

Transgrancanaria 2021 – bez roušky ani závod!

Transgrancanaria 2021 – bez roušky ani závod!

Martin Chmátal se svou partnerkou se rozhodli v době pandemie vyrazit na oblíbený závod Transgrancanaria na Kanárské ostrovy. Jak závod probíhal za netradičních podmínek? Co všechno je čekalo a jaká byla trasa?

Tipy redakce
Odolné smartwatch za dobrou cenu? Zkuste  Amazfit T-Rex Pro!

Odolné smartwatch za dobrou cenu? Zkuste Amazfit T-Rex Pro!

Technologie jdou nezastavitelně dopředu. Tato věta ale v sobě nese více než jen prázdné klišé. Jednak díky pokroku můžeme pozorovat, jak se produkty zmenšují a snižuje se jejich hmotnost. Hodinky, které dříve vypadaly, jako orloj na zápěstí jsou dnes malé a kompaktní, navíc se zachováním všech parametrů a funkcí.

Zajímavosti
Přispěj potem! Podpoř zdravotníky a restaurace

Přispěj potem! Podpoř zdravotníky a restaurace

Stačí nazout boty, zapnout GPS záznam a vyběhnout. Zapojte se do iniciativy “Přispěj potem!”, kterou pořádá Nadace Premedis (garantem je Česká ergonomická společnost). Cílem celé akce, která začala v polovině března, je podpořit zdravotníky, ale též uzavřené restaurace a v neposlední řadě také všechny obyvatele k pravidelnému pohybu. Mezi zapojenými do projektu jsou i organizátoři MS v orientačním běhu 2021.

Běžecká obuv
Puma Liberate Nitro – překvapení každým coulem

Puma Liberate Nitro – překvapení každým coulem

Už je tomu nějaký pátek, co jsem obul tuto německou značku. A musím se přiznat, že jsem ji postupem času odsouval na periferii běžeckého materiálu a techniky a vnímal Pumu spíše jako fashion značku. A světe div se, světlo světa spatřila moc povedená řada opravdu výkonnostních bot. Já měl možnost vyzkoušet ty nejlehčí/nejrychlejší z nich. Liberate Nitro je kousek, který vás provede laktátovými lázněmi „tempáčů“, intervalů nebo závodů (dá-li Bůh) na 5, 10 km, pohodlně zvládne i půlmaraton a zkušení běžci s nimi mohou prožít i strasti maratonu. Téměř průhledný, přesto pevný svršek a dynamická pěna v mezipodešvi dělají z těchto bot pekelně rychlou hračku.

Recenze / testy

Časopis Svět běhu

Nenech si jej ujít!
Detail

Diskuzní fórum