Ani posedmé nenašly Run&Mum na štafetě NoMen Run přemožitelky

Ani posedmé nenašly Run&Mum na štafetě NoMen Run přemožitelky

Běžecká štafeta NoMen Run v sobotu 23. dubna přivítala 120 týmů z celé republiky i Slovenska. Na 88 kilometrů dlouhé kopcovité trase z Vysočina Arény do Velké Bíteše běžely maximálně čtyřčlenné týmy. Sedmý ročník NoMen Run měl nakonec tradiční vítězky – tým Run&Mum, který štafetu vyhrává již od prvního ročníku. Závod dokončila i sólo běžkyně Mirka Ježková a tým Tatranky, který se na trase střídal ve dvou.

Trasa závodu se klikatila z Vysočina Arény přes předávková místa ve Studnici, Velkých Janovicích, Víru, Štěpánově, Smrčku, Habří a Borovníku až do Velké Bíteše. Nejlépe se s náročnou trasou popasoval jihomoravský tým Run&Mum, který letos dorazil do cíle v čase 7:06:25. „Na startu nám bylo jasné, že to bude boj, protože soupeřky nasadily velice kvalitní běžkyně. Držely s námi tempo až do šestého úseku, ale v posledních dvou jsme měly více sil,“ uvedla běžkyně vítězného týmu Lucie Vaculová. Na druhém místě doběhly Maminky v běhu, kterým se čipová časomíra zastavila na hodnotě 7:27:58. Pomyslný bronz brala další stálice ve startovním poli – DrTi tým – s časem 7:30:56.

Sólo běžkyně zdolala 88 km

Přírodu Vysočiny mohlo letos obdivovat rekordní počet týmů ve startovní listině – 120. Hrdinkou letošního NoMen Run se stala Mirka Ježková, plzeňská běžkyně startující pod názvem Bodlina. Vyběhla z Nového Města v 6:00 a 88 kilometrů zdolala za 14:00:55. „Bolelo to, ale když už jsi na šestém úseku, tak prostě nechceš vzdát,“ popsala své dojmy po závodě. Ocenění zaslouží i tým Tatranky složený z Evy Škvařilové a Reginy Vošterové, které se na trase střídaly. V rámci NoMen Run si tak odběhly poctivý maratón v terénu a ještě kousek. Zvládly to v čase 9:54:16.

Aprílové počasí v týdnu před závodem

I přes dílčí změny je NoMen Run stále závodem s 88kilometrovou trasou, s osmi úseky v délce 9 – 12,5 km, z nichž 80 % vede po lesních a polních cestách a zbytek jsou silnice. Po covidové pauze v roce 2020 a neobvyklém červnovém termínu vloni se organizátorky vrátily k třetí dubnové neděli. Závod doprovázelo ideální běžecké počasí s teplotami kolem pěti stupňů ráno a 15 odpoledne. „Nakonec bylo krásně, ale po úterním sněhu a pátečním dešti jsme měly trochu strach,“ přiznala hlavní organizátorka Květa Látalová s tím, že nakonec se tento ročník stal jedním z nejpohodovějších.
NoMen Run s číslem 8 se uskuteční opět za rok, a to v sobotu 22. dubna 2023.

Celkové výsledky najdete zde.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: