Berlínský maraton s nejlepšími africkými běžci a český souboj Jirky Homoláče s Janem Kreisingerem

Berlínský maraton s nejlepšími africkými běžci a český souboj Jirky Homoláče s Janem Kreisingerem

V neděli 27. září proběhne v Berlíně již 42. ročník BMW Berlínského maratonu. Tento velmi populární a oblíbený závod bude i v tomto roce mít nesmírně kvalitní a hlavně početné běžecké obsazení. Na start hlavního běhu se postaví celkem 40 tisíc běžců a běžkyň z celého světa.

Trať závodu, se startem i cílem na hlavním Berlínském náměstí, vede prakticky po všech známých místech německé metropole a závodníci mohou obdivovat jak historické památky, tak i stavby moderní architektury. Navíc celá trať je velmi rychlá a právě proto ji mají v oblibě i závodníci, kteří se pokouší o vylepšení svého osobního maxima. Berlín je navíc znám svojí výtečnou diváckou kulisou, jež dokáže vyburcovat všechny borce k maximálnímu výkonu.

Hlavní pozornost bude poutat souboj keňských a etiopských běžců

Asi největšími favority budou Geoffrey Mutai, jehož osobní rekord činí 2:03:02 hodin a Emanuel Mutai s časem 2:03:13 hodin. Oba tyto vynikající běžce ještě doplní jejich krajané Kipcheoge a Kiptanui, neméně kvalitní borci. Konkurovat jim jistě budou i oba etiopští vytrvalci jak Lilesa, tak i Tola. Pokud by se někomu jinému podařilo tuto africkou enklávu nabourat, bude to obrovské překvapení. Ostatně na takových závodech se to občas stane, takže i o tuto skutečnost může být maraton zajímavější zvláště pro nezaujatého diváka.

Jak Jirka Homoláč, tak i Jan Kreisinger dali přednost před Běchovicemi právě Berlínu

I pro české příznivce běhání bude v Berlíně zajímavé sledovat souboj mezi českými účastníky maratonu. Jak Jirka Homoláč, tak i Jan Kreisinger dali přednost před Běchovicemi právě Berlínu s cílem, pokusit se zaběhnout co nejlepší čas a otestovat své možnosti na této distanci. Z tohoto důvodu to může být napínavá podívaná.

Mezi ženami hledejme hlavní favoritky v Gladys Cheronové z Keni a Aberu Kebedeové z Etiopie. Obě tyto závodnice mají svá maratonská maxima okolo času 2:20 hodin, a pokud vyjde dobré počasí, a předpověď zatím slibuje ideální podmínky, tak i výsledný čas může být vynikající. Z předzávodních vyjádření obou závodnic vyplývá, že by se obě chtěly dostat právě pod tuto hranici. Samozřejmě i ostatních běžkyň, které mohou do jejich souboje zasáhnout, je více. Hlavně etiopská enkláva bude hodná silná, což dokumentují jména jako Meseret Hailuová či Tadelech Bekeleová. Úspěchu by chtěla dosáhnout i domácí závodnice Anna Hahnerová, která by ráda využila domácího prostředí a hlavně fanoušků a ukázala se v tom nejlepším světle. Samotný závod ukáže, jak na tom ve
skutečnosti je.

A nebude to souboj jen mezi elitními závodníky. V celém startovním poli se odehrají desítky a možná stovky mini příběhů, které rozehrají běžci z řad „hobíků“, pro něž je takový závod nejen možností zaběhat si se super závodníky, ale bojovat i o svá předsevzetí, sázky či jen tak pro radost a pohodu. Berlínský maraton se ani v tomhle neliší od jiných a je důkazem, že běhání je stále na vzestupu a jeho boom nekončí. Ba právě naopak.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: