Běžci Rock Point – Horské výzvy byli dekorováni na akademické půdě

Běžci Rock Point – Horské výzvy byli dekorováni na akademické půdě

Slavnostní tečku dostal letošní 5. ročník seriálu horských běhů a trekingu dvojic Rock Point–Horská výzva. Po celoroční námaze v horách se ti nejlepší setkali na akademické půdě. Dekorování vítězů proběhlo na Filozofické fakultě UK v Praze jako součást cestovatelského festivalu Obzory.

„Seriál letos slaví své půlkulatiny. Stále se snažíme posouvat jeho úroveň a kvalitu, a i proto jsme letos poprvé připravili samostatné vyhlášení. Zatímco v předchozích letech jsme absolutní vítěze představili současně se závěrečným podnikem, nyní nastal čas, dát celému dekorování nový a patřičný rozměr. Že jsme se sešli v Praze, je vlastně logisticky pro všechny nejschůdnější varianta. Vždyť tu jsou účastníci z celé republiky a filozofická fakulta Karlovy univerzity jen všemu dodá patřičnou vážnost,“ sdělil ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta.

Na akademické půdě pořadatelé vyhlásili šestici kategorií v absolutním pořadí letošního ročníku

Na akademické půdě tak pořadatelé vyhlásili šestici kategorií v absolutním pořadí letošního ročníku, tedy trasy Long, Half a Short a k nim kategorii dogtrekingu na jednotlivých tratích. Absolutními vítězi na nejprestižnější dlouhé trase Long se stala dvojice ze Špindlerova mlýna Zdeněk Kříž a Michal Štantejský. „Byla to především šťastná cesta, protože ze tří závodů se nám podařilo tři bez problémů dokončit, nic si neudělat a zajistit si dostatečný počet bodů na celkové vítězství. Za tím stojí nutná dávka štěstí. Výkonově jsme nebyli špatní. Soupeři nás před sebou hnali v každém závodě, ale štěstí nám přálo hodně. V příští sezóně nás může kdokoli porazit, ale jsme šťastní, že to dopadlo,“ sdělil spokojeně člen zlatého týmu The North Face Zdeněk Kříž, kterého jen doplnil kolega Michal Štantejský: „V cíli jsme byli vždy hodně vyčerpaní. Dali jsme do toho pokaždé úplně všechno.“

Celkové stříbro na Longu však brala dvojice mix z Jablonce nad Nisou Marie Jiřičková s Jardou Jislem. „Pro mě byl těžký momenty vždy, když Maruška byla lepší než já. To jsem musel pořádně zatnout zuby a makat,“ svěřil se Jarda Jisl. „Oba máme rádi hory a tenhle seriál je fantastická možnost, jak si je užít. Sklo za celkové pódium jsme si vysnili loni a teď si strašně vážím toho, že ho fakt máme. Ano, kdyby kluci nedojeli na Šumavu, mohlo z toho být i zlato, ale takhle si víc připadám jako ženská, protože porazit tyhle chlapy by bylo už moc,“ usmála se sympatická Marie Jiřičková.

Velké překvapení na Longu ale zažila absolutní třetí dvojice. Ta celkový bronz vybojovala, aniž by ve kterémkoli závodě stála na stupních vítězů. Třetí pozice i přesto patří litoměřicko-pražskému duu Medaři Tomáši Liscovi a Davidu Kopalovi. „Není v tom žádná logika, že? Díky tomu jsem té zprávě zpočátku ani nechtěl věřit, když mi to David napsal. Nečekali jsme to a díky tomu máme mnohem větší radost,“ usmíval se spokojeně litoměřický strážník Tomáš Lisec, když ho hned doplnil parťák: „To já to měl spočítaný. Do posledního závodu jsme šli s tím, že celkově skončíme nejhůře pátí, ale nakonec jsme třetí a to mě fakt překvapilo,“ netajil radost David Kopal.

Na střední trati Half naopak kralovala dvojice Vzhůru z kopce Jiří Zwielhofer s Ondřejem Teskou. Na nejkratší distanci Short vítězství urvala sestava Victus Martin a Pavel Cvrkalovi. Samostatnou kategorii na jednotlivých tratích tvořila třída dogtreking. Na Longu vyhrál Martin Jiřík, na Halfu Jiří Švancara a na Shortu Zdenka Dušková.

Nesmírně si vážím toho, jaké výzvy v sobě mnozí dokážou najít a že je náš seriál velkou motivací k pohybu na horách

Rock Point – Horská výzva je seriál horských běhů a trekingu, který letos tvořil kvartet zastávek – v dubnu v Jeseníkách, v červnu v Krkonoších, v srpnu v Krušných horách a v říjnu na Šumavě. Do celkového pořadí se dvojicím počítaly tři nejlepší výsledky. „V průběhu celého ročníku jsme sledovali fantastické výkony všech zúčastněných. Nesmírně si vážím toho, jaké výzvy v sobě mnozí dokážou najít a že je náš seriál velkou motivací k pohybu na horách. Jelikož zaznamenávám různé návrhy a tipy na rozšíření. Aktuálně proto jednáme o variantě běhu v Beskydech. Seriál pro rok 2016 už pomalu získává ostřejší podobu a já věřím, že se nám opět podaří ho rozšířit a zase o něco zkvalitnit,“ nastínil plány ředitel série Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta.

Výsledky celého seriálu

Long

1. The North Face Czech Republic (Kříž, Štantejský) 1500

2. Craft team Jablonec (Jiřičková, Jisl) 1010

3. Medaři (Lisec, Kopal) 975

4. BK Kluci z trpaslíka (Schaffer M., Schaffer P.) 955

5.  Extreme Fetrock Zlín (Hlaváčková, Hlaváč) 890

Middle

1. Vzhůru z kopce (Zwielhofer, Teska)  1125

2. Pat a Mat (Kolebač, Bártů) 985

3. 3. Vypelichaní (Zavadil, Hejtmánek) 980

Short

1. Victus (Cvrkal M., Cvrkal P.) 835

2. Pro tvé krásné oči (Černý, Šindelářová) 710

3. Duo Pírko (Vasková, Homolková) 615

Dog Long

1. Martin Jiřík 1500

2. Jaroslav Maixner 1400

3. Jakub Martinec 1200

Dog Middle

1. Jiří Švancara 1500

2. Veronika Tuhovčáková 1250

3. Jan Krabec 1170

Dog Short

1. Zdenka Dušková 1350

2. Jaroslava Kadlecová 1350,

3. Michal Marcel 1115

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: