Buff® Epic Run ve Španělsku. Kdo jsou hlavní favorité a co je čeká na trati?

Buff® Epic Run ve Španělsku. Kdo jsou hlavní favorité a co je čeká na trati?

Už jen několik málo dní zbývá do startu skvělého trailového závodu v srdci španělských Pyrenejích s názvem Buff Epic Run. Hlavní trať slibuje nesmírně silný zážitek i pro ty nejlepší běžce – na 105 kilometrech totiž nastoupají neuvěřitelných (epických) 8000 výškových metrů!

Logo Buff Epic Run

Španělské Pyreneje ovšem nebudou hostit pouze ultramaratonskou distanci, v rámci Buff Epic Runu pořadatelé pro závodníky připravili také kratší maratonskou a půlmaratonskou distanci.

V ženách jasnou favoritkou Picas, v mužích není nic rozhodnuto

Co dělá Buff® Epic Trail unikátním, je kromě samotné náročnosti závodu právě příroda, ve které se závod odehrává. Hory dosahující nadmořských výšek nad 3000 m, zelené kopce i skalnaté rokle a špičaté štíty, vodopády i bažiny, stovky horských jezer měnící během dne barvu hladiny – to vše čeká na závodníky, kteří se na tuto horskou pouť vydají.

Na hlavní trati se letos opět představí několik zvučných jmen. Bohužel i letos se nakonec nezúčastní legendární Anton Krupicka z týmu Buff®, kterého v jeho kariéře poslední roky neustále brzdí zranění. Stejně tak nebude obhajovat vítězství loňský vítěz Iker Karrera, který se ve stejném termínu stejně jako další španělská hvězda Kilian Jornet zúčastní Hardrocku 100 v Coloradu.

Hlavními favority tak budou domácí Španěl Arnau Julia (a jeho další kolegové z týmu Buff®) a Američan Michael Wardian. Julia za sebou má mnoho úspěchů z nejtěžších evropských horských závodů včetně vítězství na TDS v rámci UTMB. Wardian je zase neunavitelný americký ultramaratonec proslulý množstvím maratonů a ultratrailů, které je schopen každoročně absolvovat. Kromě trailů dokáže Wardian kvalitně zaběhnout i rychlé silniční závody (PB na maraton 2:17). Tyto dva favoriti budou mít ovšem velkou konkurenci v zástupu vyběhaných domácích závodníků, kteří mohou využít znalosti trati.

V ženách je jasnou favoritkou Španělka Nuria Picas (Buff®), která poslední roky na ultratrailových distancích vyhrává prakticky každý závod, na kterém startuje. Hlavní vyzyvatelkou jí bude Němka Julia Bottger, která minulý rok vyhrála například Andorra Ultratrail a z Pyrenejí má také mnoho zkušeností.

Kratší distance také s poctivým převýšením. Na 21 km startuje Tomáš Lichý

Běžci, kteří se rozhodli startovat na kratší maratonské a půlmaratonské distanci, se také mohou těšit na poctivou dávku výškových metrů. Na 42 km dlouhém horském maratonu je čeká 3200 výškových metrů a technicky náročná trať.

My se budeme těšit především na výsledky závodu Buff® Epic Run 21km, na kterém se představí mistr ČR ve skyrunningu Tomáš Lichý. Na 21 kilometrech ho čeká 1050 výškových metrů, na kterých Tomáš zároveň využije i svých rychlostních předností. Celý pobyt včetně cesty Tomášovi sponzoruje distribútor zn. Buff® pro ČR a SR.

Startovné na tomto závodě v Pyrenejích si Lichý vyběhl právě vítězstvím na květnovém Huyndai Perun Skymarathonu v Beskydech.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: