Časopis Svět běhu – ročník 2021

SVĚT BĚHU 4/2021

Jaké byly Azory Golden Trail Series?, Jak vypadají smlouvy s atlety s nejlepšími maratonci světa?, Motivace k tréninku – proč je důležitá?, Když je spánku málo, Orientační běh na běžkách, Jak správně vybrat doplňky stravy?, Zdravá střeva a silná imunita díky kvašeným potravinám, Přeběh Severní stezky, Chcete běhat dlouho a zdravě? Zaměřte se na boty, Klidové a zátěžové EKG, Speciál pro dříve narozené běžce a spoustu dalšího.

ROZHOVORY: Petra Ševčíková – výsledek na CCC je pro mě nejcennější, Matěj Beneš – Během pandemie jsem měl podmínky jako profesionál

SVĚT BĚHU 4/2021 ONLINE
KE STAŽENÍ: SVĚT BĚHU 4/2021 PRO PŘEDPLATITELE

SVĚT BĚHU 3/2021

Návrat k olympijským příběhům, Mistrovství světa ve skyrunnigu, Jóga pro běžce, Benefity otužování pro běžce a naopak, Stravování pro sportovce vegany a vegetariány, Lavaredo Ultratrail – zážitky od Mums on the run, Výzva Napříč Šumavou a spoustu dalšího.

ROZHOVORY: Marcela Joglová – pořádný maraton, ten chci, Tomáš Fárník

SVĚT BĚHU 3/2021 ONLINE
KE STAŽENÍ: SVĚT BĚHU 3/2021 PRO PŘEDPLATITELE

Trailrunningový speciál 3/2021

Pokud jste dosud běhali jen po rovině a umělém povrchu, je potřeba o běhání v horách něco vědět. Přeci jen se budete nacházet v přírodě a horské podmínky bývají nevyzpitatelné. Co všechno speciál obsahuje:
-Základní pravidla pohybu v horách
-Specifika tréninku na první horský závod
-Jak se vybavit na běhání v horách
– Vysokohorská příprava na zlepšení výkonnosti
-Recenze vybavení do hor
-Tipy od zkušených atletů pro nováčky na horských stezkách
-Tipy na horské trasy

KE STAŽENÍ: TRAILRUNNINGOVÝ SPECIÁL SVĚT BĚHU 3/2021

SVĚT BĚHU 2/2021

Tréninkový plán na maraton pod 4 hodiny, Přínosy a zásady lehkého klusu, Běhání ve znečištěním ovzduší, Sportovní mýty, Sojové výrobky ve stravě sportovce, Pestré běhání na Tenerife, Z lockdownu do pouště, recenze vybavení a spoustu dalšího.

ROZHOVORY: Petra Pastorová – jako běloška si někdy přijdu diskriminovaná, Jan Kervitcer – 60 let trenérem, Jan Picek a Vojtěch Král o Mistrovství světa v orientačním běhu v České republice

SVĚT BĚHU 2/2021 ONLINE
KE STAŽENÍ: SVĚT BĚHU 2/2021 PRO PŘEDPLATITELE

Speciál Mistrovství světa v orientačním běhu 2/2021

Organizátorům sice do poslední chvíle bude vše komplikovat aktuální situace kolem koronaviru, ale hlavní je, že se může konat. Přípravy na akci takového formátu probíhají skoro 3 roky. V rámci této významné události jsme pro vás ve spolupráci s Českým svazem orientačních sportůpřichystali celý speciál věnovaný pouze této akci. Najdete v něm: -Představení Mistrovství světa v orientačním běhu
– Rozhovor s organizátorem Mistrovství světa, Honzou Pickem
– Rozhovor s Vojtou Králem, českým reprezentantem,
– Kam kráčí/ běží orienťák?
– Kdo jsou největší favorité na startu a jak se připravují?

KE STAŽENÍ: SPECIÁL SVĚT BĚHU 2/2021

SVĚT BĚHU 1/2021

Transgrancanaria za časů korony, Křeče – jejich příčina prevence a léčba, Jak se staví tratě orientačního běhu, Zelené doplňky stravy, Přeběh pohoří Malorky, Novinky v běžeckých botách na jaro 2021, Speciál pro náročné (viz níže) a spoustu dalšího.

ROZHOVORY: Marcela Roflíková o mindfullness, Jan Brenk o svém životě ambasadora milujícím běhání, Eva Kalembová o nutropatii

SVĚT BĚHU 1/2021 ONLINE
KE STAŽENÍ: SVĚT BĚHU 1/2021 PRO PŘEDPLATITELE

Speciál pro náročné Svět běhu 1/2021

V prvním vydání Světa běhu jsme se zaměřili na běžce, kteří mají málo času, ale přesto se chtějí zlepšovat a jsou schopni odběhat kvalitní tréninky.
Na základě průzkumu našich čtenářů jsme zjistili, že velká část pracuje na vysokých pozicích ve funkcích manažerů fi rem, státních institucí, majitelů fi rem apod. Mají tedy dostatek prostředků, ale už méně času. Na následujících stránkách jsme pro ně připravili rady a tipy, jak efektivně trénovat při nedostatku času, proč chodit na sportovní prohlídky, jaké využívat aplikace nebo proč volit spolupráci s trenérem.

KE STAŽENÍ: SPECIÁL SVĚT BĚHU SB1/2021