ČEZ Jizerská 50 Run přilákala 1251 závodníků. Padesátku ovládli Podroužek a Zuzánková

V sobotu 5. září se v Bedřichově konal druhý ročník Jizerské run 50. Tento závod se stal nově součástí seriálu Běhej lesy, který tak čítal 4 závody (Karlštejn, Lednice, Bílá a ČEZ Jizerská 50).

To, že si lidé oblíbili tento seriál běhů již během svého prvního ročníku, dokazuje i fakt, že se na start závodů jednotlivých kategorií postavilo přibližně 1200 závodníků. A to se jednalo o běžecky velmi výživný víkend (B7, Birrel Grand Prix, Baroko maraton a další). V příštím roce se tedy určitě máme znovu na co těšit!

Na účastníky čekalo takřka ideální počasí pro běh. Teplota se pohybovala kolem 16 stupňů ℃. Start závodu ještě zpříjemnila autogramiáda čerstvé mistrně světa a vítězky diamantové ligy Zuzany Hejnové, která také zde vedla rozcvičku pro ty nejmenší.

Účastníci si mohli zaběhnout identickou trať legendární Jizerské 50

Oproti předešlému ročníku přibyl nově závod na 50km. Účastníci si tedy mohli zaběhnout identickou trať legendární Jizerské 50. Stupně vítězů ovládl jednoznačně klub AC Slovan Liberec. Nejrychlejší z trojice běžců toho klubu byl Dušan Podroužek, který tak k loňskému 3. místu na 23 km trati přidal první místo na 50 km. Cílovou pásku protnul v čase 3:19:15. Druhý s tříminutovým odstupem doběhl Ježek Přemysl. Na třetím místě se pak umístil Lajtkep Petr.

Nejrychlejší ženou na této trati byla Zuzánková Tereza z týmu Eleven run team. Před druhou Nekolovou Barborou z týmu Holky ve formě zvítězila o 10 minut v čase 3:31:23. Stupně vítězů pak uzavřela s časem 4:05:14 Kvapilová Aneta (Sport Albi).

Trať na 23 km přinesla zajímavý souboj tříčlenné skupinky, která celý závod běžela pospolu a rozhodovalo se až na posledním kilometru. Nejvíce sil měl nakonec Čivrný Jiří (Eleven Run Team), který tak po loňském druhém místě, letos zvítězil v čase 1:25:38. Pouhých 5 vteřin za ním doběhl Berka Radim (Kozákov) a na třetím místě pak Hudec Tomáš (Svět Běhu) se ztrátou 11 vteřin na prvního závodníka.

Mezi ženami si s 23 km tratí nejrychleji poradila Collie Ivana (TJ Unhost), která vyhrála s přehledem před druhou Spitzerovou Markétou v čase 1:47:43. Třetí pak závod dokončila v čase 1:55:16 Sýkorová Radka (BŽP).

Trať 12 km nejrychleji zvládli Zbyšek Lhota a Radka Zelenková.

Ceny byly také rozděleny nejlepším závodníkům celého seriálů – Pána a Paní Lesů

Po posledním závodě v Bedřichově organizátoři také ocenili závodníky, kteří se účastnili pravidelně jednotlivých závodů. Připravili pro ně speciální kategorii Pán a Paní Lesů.