Hruboskalský půlmaraton vás provede nádhernou přírodou mezi pískovcovými skalami

Hruboskalský půlmaraton vás provede nádhernou přírodou mezi pískovcovými skalami

V sobotu 21. dubna od 10 hodin se uskuteční La Sportiva Hruboskalský půlmaraton od pořadatelů známých trailových závodů Prague Park Race v Praze. Na tomto premiérovém závodě se proběhnete těmi nejhezčími partiemi Hruboskalska v Českém ráji.

Trasa vede krásnou přírodou se skalními scenériemi

Zázemí najdou závodníci v rozlehlém autokempu Sedmihorky, pár kilometrů jižně od Turnova. 21 kilometrů dlouhá trasa nejprve stoupá k zámku Hrubá Skála, za nímž následuje rovinatý úsek kolem kouzelného rybníku Věžák. Údolím Čertoryje a přes Radeč závodníci doběhnou k hradu Valdštejn a přes skalní vyhlídku Hlavatici seběhnou zpět do Sedmihorek.

Půlmaraton, který vede nejhezčími místy Hruboskalska v Českém ráji. Více informací o Hruboskalském půlmaratonu najdete v termínovce.

V cíli každý obdrží finisherskou medaili

Povrch tvoří většinou široké zpevněné cesty, občas se najde technický trailový úsek nebo nutný přeběh po asfaltu. Limit pro zdolání trati je tři hodiny, ale pořadatelé slibují počkat na každého, protože v cíli čekají na všechny pamětní finisherské medaile.

Na startu se objeví známá běžecká jména

V mužích poběží známý orientační běžec a několikanásobný vítěz Velké Kunratické Jan Procházka, který si chce otestovat formu před nadcházející sezónou. Skyrunner Tomáš Maceček by mu měl sekundovat. Těšíme se na napínavý souboj. V ženách se utkají kolegyně z Mizuno teamu Pavla Schorná a Kamila Gregorová, obě velmi zkušené běžkyně.

Na všechny poté čeká v cíli bohatá tombola, kde se mimo jiné budou losovat boty La Sportiva od generálního sponzora Hudy a další hodnotné ceny partnerů.  Online registrace je do středy 18. 4. 2018. Dále, pokud nebude naplněna kapacita, na místě.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: