Jarní půlmaraton u Rychnova nad Kněžnou přilákal 300 běžců, nejrychleji běželi Jiří Miřejovský a Barbora Nováková!

Druhý ročník Jarního půlmaratonu, který stejně jako v loňském roce našel útočiště v malebném prostředí u hotelu Studánka u Rychnova nad Kněžnou, přilákal 22. dubna na 300 závodníků ve všech věkových kategoriích.

Hlavního závodu na půlmaratonské distanci se zúčastnilo téměř 130 závodníků. Nejrychlejší z nich byl Jiří Miřejovský z TJ Jiskra Ústí nad Orlicí v čase 1:21:12. Nejlepší žena v hlavním závodě byla Barbora Nováková ze Sokola Kunvald s časem 1:36:57.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Na desítce dominovali Filip Novák a Lenka Flídrová

Na poloviční trati 10,5 km byl nejrychlejší Filip Novák z RFOBL Team Rychnov nad Kněžnou, který věkem patří ještě mezi juniory. Jeho čas se na časomíře zastavil na 0:40:06. Mezi ženami byla v cíli jako první Lenka Flídrová z ISCAREX Česká Třebová 0:51:25.

Jedná se o krosový převážně kopcovitý půlmaraton a běh na 10,5 km vedený přírodním parkem Les Včelný. Více informací o Jarním půlmaratonu Rychnov nad Kněžnou najdete v termínovce. Také si můžete přečíst reportáž z loňského ročníku.

Své vyžití našli i ti nejmenší. V dětských kategoriích se na start postavilo na 90 závodníků a k vidění byly opravdu dechberoucí výkony.

Krásná trasa vedoucí lesoparkem Včelný, skvělé zázemí hotelu Studánka, bohatý doprovodný program, o který se postaralo Autocentrum MATRIX a báječné počasí, které podkreslovalo příjemnou a pohodovou atmosféru, byly ingrediencemi pro skvěle strávený den s rodinou.