Kříž se Štantejským získali na Božím Daru zlatý double

Kříž se Štantejským získali na Božím Daru zlatý double

Rozhodli se zaútočit na celkové vítězství. Zdeněk Kříž a Michal Štantejský z týmu The North Face Czech Republic ovládli také 3. závod seriálu Rock Point – Horská výzva. Po červnovém prvenství v Krkonoších, vyhrála tahle dvojice i zastávku v Krušných horách. Tentokrát ale vítězové přiběhli jen se čtyřminutovým náskokem.

Na jedné pastvině po třetí občerstvovačce jsme ztratili značku a nebyli schopni ji najít

“Měli jsme trochu složitější podmínky – nahoře byla mlha a my jsme na jedné pastvině po 3. občerstvovačce ztratili značku a nebyli schopni ji najít. Zpátky jsme se vrátili až na nějaké 7. osmé místo, takže jsme zahájili stíhačku, ze které jsme teda dost vyřízení, ale vyhráli jsme a to je hlavní,” popsal situaci Zdeněk Kříž, který se do čela na 63 km trase Long dostal až v samotném závěru. “První dvojici jsme doběhli před Klínovcem. Během výběhu jsme náskok trochu navýšili, ale měli jsme strach, co s námi udělá závěrečný seběh do cíle. Dopadlo to krásně.” doplnil druhý z vítězného dua Michal Štantejský, když dvojice cílovým prostorem proběhla po 6 hod. a 47  min.

Ze stříbra měli radost Jakub Honner a Petr Lukosz. “Pro nás je to výhra. To, že jsme byli od třetí občerstvovačky v čele, jsme ani nevěděli. Došlo nám to, až když nás před posledním kopcem předhonili, ale vrásky nám to rozhodně nedělá, protože zatímco my šli na doraz, oni šli dvakrát rychleji. ” usmál se Jakub Honner z týmu Nicotrans a.s..

Bronz na královské dlouhé trati brali Strakoničtí dudáci, tedy Jindra Králík a Petr Dvořák.

Jen chvíli po půlnočním startu se spustil vytrvalý déšť doplněný o hromy a blesky

Přestože Krušné hory mají být co do profilu jednou z těch “papírově” lehčích zastávek, závodníci rozhodně neměli snadnou úlohu. Jen chvíli po půlnočním startu se spustil vytrvalý déšť doplněný o hromy a blesky. “Zem byla vyprahlá a po těch parných dnech to přišlo vhod. Nebylo to nijak nepříjemné, spíš dokonce naopak. Z čeho jsem ale měla strach, tak z blesků. Přeci jen se člověk bál, aby do něj na hřebeni neuhodilo,” přiznala členka vítězného mix týmu Marie Jiřičková, která si doběhla s Jardou Jislem pro další vítězství.

Bouřka byla hodně nepříjemná. Kousek vedle nás udeřil blesk.

Úctyhodný výkon předvedli i další – nejrychlejší dogtrekař Martin Jiřík doběhl se svým psem jen lehce po 7 hodinách ve čtvrtém absolutním čase. “Bouřka byla hodně nepříjemná. Kousek vedle nás udeřil blesk. Pejsek se hned stáhnul za mě a málem mě vzal k zemi.” sdělil Martin Jiřík jako nejlepší muž se psem. Ženskou kategorii dogtrekingu vyhrála Kateřina Trněná.

To ženy Martina Stehlíková a Romana Lubinová z týmu KrušnoHolky dokázaly pořádně zatopit celému panskému plénu. Se 7. nejrychlejším časem zvítězily zcela jednoznačně v kategorii žen.

Do Krušných hor dorazilo přes 600 odvážlivců. Ti si to tradičně mezi sebou rozdali na třech trasách. Pět minut před páteční půlnocí vyběhli ti nejzkušenější na trasu Long vedenou z Božího Daru na Abertamy, Jáchymov, Krásný Les, Stráž nad Ohří a přes Háj na Klínovec a do cílového Božího Daru. Střední Half (37 km) a krátká trasa Short (16 km) startovala už za sobotního dopoledne. Na každé trati účastníci soutěžili vždy v pěti kategoriích – muži, ženy, mix a dogtreking mužů a žen.

Střední trať mezi muži ovládl Rosťa Štefánek s Josefem Procházkou, mezi ženami Markéta Nešetřilová s Magdou Novákovou a v mixech zaběhli nejrychleji Petra Kavijová s Janem Jirotkou. Se psem doběhli jen kousek od sebe Miloš Brichta a Veronika Tuhovčáková, kteří na zdolání střední trasy potřebovali tři a tři čtvrtě hodiny.

Co mě mrzelo, že nám někdo v určitých pasážích přeznačil trať

Naopak jen lehce přes hodinu a půl stačilo na vítězství Gabriele Markové s Petrem Jánským, kteří jako mix tým byli nejrychlejší dvojicí na krátké trati. Za nimi doběhli nejrychlejší muži Adam Nedvídek a Jiří Vašíček. Holubí letka ve složení Lenka a Markéta Macholdová získala zlato v ženské třídě. Čtyřnohého mazlíčka na nejkratší distanci nejrychleji vedla Jaroslava Kadlecová, mezi muži pak Michal Marcel.

“Všichni si zaslouží velké poděkování za předvedené výkony a to nejen závodníci, ale i celý náš realizační tým včetně partnerů vedení města. Co mě mrzelo, že nám někdo v určitých pasážích přeznačil trať. Musím apelovat na závodníky, aby více používali mapy, které dostávají, což je asi jediná šance jak jít bez komplikací. Až na tyto problémy jsem s celkovým průběhem spokojený a rád pozvu milovníky horského běhu na závěrečný díl seriálu na Šumavu, která je na programu 9. a 10. října,” shrnul závodní část třetí zastávky v Krušných horách ředitel závodu Pavel Zitta.

Na Božím Daru se ale rozdávala radost i mimo vítězné kategorie. V rámci akce se šel nesoutěžní šestnáctikilometrový Pochod s Mixitkou, jehož výtěžek ze startovného pořadatelé věnovali malému Matěji Židlickému, který od narození trpí neuro-genetickým onemocněním zvané Angelmanův syndrom. “Věřím, že se účast na pochodech bude zvyšovat a my budeme přispívat stále vyššími částkami,” přeje si ředitel Rock Point – Horské výzvy Pavel Zitta.

Výsledky:

Long Muži

1. The North Face Czech Republic – Zdeněk Kříž + Michal Štantejský

2. Nicotrans a.s. – Jakub Honner + Petr Lukosz

3. Strakoničtí dudáci – Jindra Králík + Petr Dvořák

Long Ženy

1. KrušnoHolky – Martina Stehlíková + Romana Lubinová

2. Gassoňky – Gabriela Lehká + Iveta Šrajerová

3. Tamahumar Team2 – Blanka Šafránková + Kateřina Macháčková

Long Mix

1. Craft team Jablonec – Marič Jiřičková + Jarda Jisl

2. EXTREME FETROCK ZLÍN – Renata Hlaváčová + Tomáš Hlaváč

3. KF – Martin Fux + Hana Kolářová

Long Dogtrekking muži

1. Martin Jiřík

2. Vladimír Šáfr

3. Jaroslav Maixner

Long Dogtrekking ženy

1. Kateřina Trněná

2. Vanda Říhová

3. Klára Stuchlíková

Half Muži

1. Luna Rossa Running – Rosta Štefánek + Josef Procházka

2. MaTe2 – Martin Britan + Štěpán Mráček

3. Vzhůru z kopce! – Jiří Zwiefelhofer + Ondřej Teska

Half Ženy

1. NAKASHI – Markéta Nešetřilová + Magda Nováková

2. Herečky – Linda Hájková + Jana Šnáblová

3. Kaňouři – Klára Petrášová + Lenka Hyánková

Half Mix

1. Běžci na entou2 – Petra Kavijová + Jan Jirotka

2. Atletický klub Radějovice – Martin Vošáhlík + Jana Przeczková

3. Eskimo – Martin Nytra + Olga Puchkareva

Half dogtrekking Muži

1. Miloš Brychta

2. Jiří Švancara

3. Jiří Valjent

Half dogtrekking Ženy

1. Veronika Tuhovčáková

2. Michaela Šmegrová

3. Alena Strnadová

Short Muži

1. Aned – Adam Nedvídek + Jiří Vašíček

2. Lukysport team – Petr Marat + Martin Marat

3. Severočeské Duo – Rostislav Gramskopf + Michal Kalous

Short Ženy

1. Holubí letka – Lenka Macholdová + Markéta Macholdová

2. Fokus 5 – Daniel Marešová + Andrea Krobová

3. růžovky – Michaela Novotná + Ilona Tyburocvá

Short Mix

1. Pajdové – Gabrieal Pajdová + Petr Jánskáý

2. LukySport Team – Michaela Svobodová + Jan Mrkvička

3. Fast Legs Team – Evgeniya Kremena + Alexandr Mashchenko

Short dogtrekking Muži

1. Michal Marcel

2. Míra Kunc

3. Jiří Svoboda

Short dogtrekking Ženy

1. Jaroslava Kadlecová

2. Zdenka Dušková

3. Eliška Matoušková

Celkové výsledky

Informace o závodu zde

.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: