Krkonošský survival startuje již 18. března…

Krkonošský survival startuje již 18. března…

Přinášíme poslední informace před startem Krkonošského survivalu, který letos startuje už popáté, tentokrát jako MČR v zimním přírodním víceboji. V pátek v noci vyběhnou tříčlenné týmy ze zatím neznámého místa (odněkud z Jizerských hor) na 20hodinový závod zimní krajinou.

V úvahu přichází mnoho kombinací, jak tento závod absolvovat

Závodníky čeká mimo jiné 40 kontrol v terénu, brod řeky, přírodní překážková dráha, časovka a přes 20km na běžkách. Kromě úvodního prologu (což je takový malý noční orienťák sloužící k rozdělení startovního pole) jsou všechny aktivity a stanoviště nepovinné, takže záleží jen na fyzičce a zkušenostech, jaká místa ten který tým navštíví a kolik kilometrů během závodu urazí. Kontroly a disciplíny jsou různě bodově hodnocené, a tak v úvahu přichází mnoho kombinací, jak tento závod absolvovat.

Závod bude díky předpovídanému počasí náročný. Předpověď kolem nuly, sníh bude pravděpodobně hodně nasáklý vodou..

Startovní pole je složené z borců všech výkonností.

Na trati potkáte závodníky od úplných začátečníků až po mistry ČR v různých outdoorových disciplínách a účastníky podobných závodů ve světě. A na startu budou i 3 týmy z Polska. Nováčci mohou navíc získat zkušenosti nejen „za účast“. Velkou výhodou je to, že každý si volí svou trasu a omezení je pouze formou času cíle. A tak se na trati mohou stále potkávat budoucí medailisté s těmi, co si dali za úkol „pouze nějak dojít“. Lze tak sledovat, kde ti ostatní chodí, kde běhají, jak málo ti nejlepší tráví času zastavováním a vše řeší za pohybu, jak jsou sehraní.

Letos se účastníci podívají na několik rozhleden, projdou se (jak je zmíněno výše) řekou, vlezou si do hradní studny, a když se úplně nevyřídí, ještě si užijí pozávodní věčírek na horské chatě Kara.

Jako upoutávku nabízíme fota z nedávného testování hloubky řeky na místě brodu. Pokud by se mezi čtenáři našli diváci, kteří by se chtěli podívat na trať, můžete se přijít podívat v pátek večer na Karu. Nebo se podívat na FB stránku závodu a sledovat průběžné aktuality.

Informace o závodu zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: