Letní kolekce COMPRESSPORT přináší novinky především v oblasti šortek a ponožek

Letní kolekce COMPRESSPORT přináší novinky především v oblasti šortek a ponožek

Letošní nezvykle brzký příchod letních teplot sice překazilo náhlé ochlazení, dříve či později se ale můžeme spolehnout na opětovný návrat teplejšího počasí a s ním spojené příjemné a pohodové běhání. Střídání počasí znamená pro běžce také změnu vhodného oblečení. Do tepla se nejlépe hodí něco vzdušného, funkčního a perfektně padnoucího na tělo. Proto je na čase představit si novinky, které si právě pro letní sezónu přichystala švýcarská běžecká značka COMPRESSPORT. Největších změn doznaly kolekce šortek a ponožek. Nejdůležitější novinky, které by neměly chybět ani ve vaší výbavě si nyní představíme.

TRAIL RACING 2-in-1 SHORTS

Kombinace kompresních šortek a lehkých krycích kraťasů spojených do jednoho celku s integrovaným běžeckým pásem je ideální na horské výběhy. Krycí část šortek je vyrobena z ultratenkého materiálu. Použitá tkanina je měkká s dostatečným vykrojením pro eliminaci zadrhování mezi stehny při běhu.

Druhá, vnitřní část těchto šortek, je vyrobena z měkkého, elastického mírně kompresního materiálu, který zabrání nepříjemným odřeninám v oblasti třísel. Střih je doplněn pohodlným širokým pasem, kde se nachází i stahovací šňůrka pro utažení vrchních, krycích šortek. V oblasti pasu je zabudovaný běžecký pás, do kterého se vejdou všechny běžecké nezbytnosti. V zadní části se nechybí ani kapsička na zip pro bezpečné uschování třeba klíčů od auta.

TRAIL RACING SHORT W

Úplně nový typ šortek si pro letošní sezónu nachystal COMPRESSPORT pro dámy. Trail Racing Short jsou volné stylové šortky v kombinaci s bezešvými integrovanými kalhotkami pro maximální pohodlí při běhu. Ultralehký, tenký membránový materiál je navržen pro intenzivní výkon v teplých a vlhkých podmínkách. Tkanina je velmi měkká a jemná, což oceníte zejména v oblasti třísel a mezi stehny. Dalším benefitem je výrazná prodyšnost, díky které velmi dobře větrají a nepřichytávají se tak na zpocená stehna.

Celý střih je doplněn širokým pasem, kde se nacházejí integrované kapsy pro všechny nezbytnosti, jakými mohou být energetické gely, tablety, klíče apod. V zadní části je praktická kapsička na zip.

PERFORMANCE SHORT W

Další dámskou novinkou v kategorii šortek jsou Performance Short. Běžecké šortky volného střihu s integrovanými kalhotkami pro výjimečnou ventilaci a rozsah pohybu během běhu nebo cvičení. Použitá tkanina je nejen měkká, ale také velmi hladká a prodyšná. Což například při nadměrném pocení nebude znamenat přiléhání na stehna.

Šortky jsou velmi lehké díky vnější vrstvě Formosa a ultraměkkým integrovaným kalhotkám, jsou tedy skvělou volbou pro trénink a závody v horkých podmínkách. Speciální široký pás pro ženy a velmi jemná podšívka z lycry nabízí vysoké pohodlí. V zadní části vysokého pasu je kapsička na zip.

ULTRA TRAIL SOCKS v2.0

Novinek se dočkala také kategorie ponožek. Jedná se primárně o nové verze již známých a oblíbených modelů. Jako první si představíme ponožky Ultra Trail Socks v 2.0. Jde o vysoce ochrannou ponožku pro trailový běh s chytrým tlumením a celkovou podporou kotníku pro optimální stabilitu a pohodlí při ultramaratonských závodech.

Oproti standardní trailové verzi běžeckých ponožek značky COMPRESSPORT má tento ULTRA model podpořenou oblast Achillovy šlachy díky ikonickým 3D dots výstupkům, které také poskytují masírovací efekt, zrychlený odvod vlhkosti a potu společně s tlumením otřesů. Tyto výstupky jsou také perfektním technologickým prvkem pro eliminaci vzniku puchýřů a otlaků.

Ultra Trail Socks v 2.0. mají speciálně vyztuženou oblast palce přesně tak, aby chránila prst a nehet nejen při dlouhých sebězích. V oblasti klenby se nachází 360° obloukový pás, který zabraňuje nepříjemnému shrnutí ponožky uvnitř boty. Další ventilační zóny jsou navrženy kolem nártu a holeně, aby byl odvod vlhkosti a potu co nejefektivnější.

ULTRATRAIL LOW SOCKS

Nově tyto ponožky přichází také v nízké verzi ULTRATRAIL LOW SOCKS, se shodným materiálovým složením a všemi funkčními vychytávkami. Nechybí tedy maximální pohodlí díky zesílení materiálu v oblasti prstů, navýšení stability došlapu díky kompresnímu pásu kolem kotníku ani oddálení únavy díky cílené kompresi kolem klenby nohy. Výhodou snížené verze je třeba snadnější kombinace s kompresními návleky.

PRO MARATHON SOCKS v2.0

V nové verzi přichází také oblíbené Pro Marathon Socks vyvinuté speciálně pro dlouhé silniční běhy. Ať už se jedná o oblast kotníku, prstů nebo celého chodidla, všechny tyto problematické zóny jsou zesíleny pro eliminaci puchýřů a otlaků. Tyto partie jsou protkány teflonovými vlákny, která zabraňují přehřívání, což je jedním z hlavních důvodů vzniku puchýřů.

Ponožky Pro Marathon Socks obsahují veškeré technologické prvky klasických běžeckých ponožek značky COMPRESSPORT. Díky použití různých způsobů tkaní, jsou ponožky maximálně vzdušné a odvádí vlhkost, což ocení běžci nejen na dlouhých vzdálenostech. Výstupky 3D dots omezují pohyb ponožek v botě, drží ponožku na svém místě a dopřávají běžcům masírovací efekt. Jsou tak dalším příjemným benefitem těchto ponožek.

MID COMPRESSION SOCKS v2.0

A nakonec se nové verze dočkaly i Mid Compression Socks – špičkové kompresní ponožky se střihem do půlky lýtek, které kombinují maximální ventilaci a lehkost s odstupňovanou kompresí pro maximální výkon.

Jedná se vlastně o křížence kompresních podkolenek a nízkých běžeckých ponožek. Díky těmto ponožkám využijete benefity plynoucí z komprese, jakými jsou například zrychlení žilního průtoku krve nebo rychlejší přívod kyslíku do svalů. Kompresní struktura je navržena do poloviny lýtek, kde tlumí nežádoucí otřesy. Výstupky 3D dots v oblasti chodidla vám zajistí odvod vlhkosti a potu a maximální přilnavost k vašim botám.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: