Marmolada Super Vertical – odstartujte prázdniny výběhem na nejvyšší vrchol Dolomit!

Marmolada Super Vertical – odstartujte prázdniny výběhem na nejvyšší vrchol Dolomit!

Na konci června, konkrétně první prázdninovou sobotu 29. 6. 2019, se v italských Dolomitech uskuteční velmi zajímavý závod! Marmolada Super Vertical nabídne dlouhé a těžké stoupání z vesnice Malga Ciapela (1 450 m n. m.) až k vršku Punta Roca (3 265 m n. m.), který je součástí vrcholového hřebene masivu nejvyšší hory Dolomit Marmolady (3 343 m n. m.)

Závod s výraznou českou stopou

Ačkoli už má akce několikaletou historii, loni doznal velkých změn (dříve měl tento vertical kratší vzdálenost a nižší převýšení) a letos se opět v pár detailech posouvá vpřed.  Závod druhým rokem pořádá Caravan & Camping Resort La Marmolada, který již pár let řídí Češka Blanka Milfait s česko-italským kolektivem. Ano, ta Blanka, kterou jistě znáte jako „marmeládovou královnu“ jezdící po světě sbírat čerstvé lokální suroviny a vařit z nich marmelády. Blanka, ač silně spjatá se Šumavou, zakotvila v Dolomitech přímo pod nejvyšší horou Marmoladou, kde nyní provozuje a rozvíjí zmíněný resort. Také závodu se už loni účastnilo několik lidí z ČR a my u toho samozřejmě nechyběli 🙂 (reportáž z roku 2018 – Marmolada Vertical). Nejrychlejší Čechem se stal Vlasťa Lysák.

Organizátoři nám i vám připravili velmi milý dárek – letos nabízí všem účastníkům a účastnicím z ČR startovné (běžně 25 – 40€) ZDARMA!

Vzhůru k nebesům

Všechny závodníky čeká velmi náročná trasa, ostatně parametry 8,5 km a 1800 m+ to musí ozřejmit úplně všem, kdo už v horách něco běžel… Část vede po travnaté sjezdovce, část po holé skále, šotolinou a především přes ledovec, na kterém závodníci nazují nesmeky. Každý účastník bude moci na vrcholu Punta Roca využít pro sestup do údolí kabinkové lanovky, pro doprovody zase bude na lanovku zajištěna sleva, takže vám klidně mohou přijet fandit do vyšších pater trati. Velkým benefitem akce je 50% sleva na ubytování v kempu La Marmolada (vlastní stan/karavan). Novinkou letošního roku je mini závod pro děti od 3 do 12 let.

My se do Dolomit chystáme a čeština tam určitě bude slyšet. Tak se také přidejte a zažijte skvělý vertikál!

Registrace a propozice: http://www.marmolada.camp/en/vertical/

FB stránka: https://www.facebook.com/marmoladavertical

Zkušenosti čtenářů

Martin Mikloš

Pokud chcete startovné zdarma, přihlaste se (v češtině) na mailu [email protected]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: