Miřejovické půlení aneb největší český půlmaraton v přepočtu na počet trvale žijících obyvatel

Miřejovické půlení aneb největší český půlmaraton v přepočtu na počet trvale žijících obyvatel

První srpnovou sobotu se v malé vísce s necelou sedmdesátkou stálých obyvatel bude konat už 7. ročník Miřejovického půlení.

Rychlá rovinatá trať s převýšením 10 m, která vede do Nelahozevsi, dále kolem zámku ve Veltrusích až do Všestud a Dědibab, láká především běžce, kteří si rádi vychutnávají přátelskou atmosféru menších závodů. Kapacita Miřejovického půlmaratonu je 300 běžců a pořadatelé ji nechtějí navyšovat, aby zachovali kvalitu poskytovaného zázemí.

Letos se také poprvé poběží v Miřejovicích o pohár MUDr. Pavla Kantorka, což je první náš maratonec, který překonal hranici 2:20 hod.

Bohatý doprovodný program včetně pivního půlmaratonu

Na akci přijíždějí celé rodiny, protože půlmaraton doprovází i bohatý doprovodný program – Nesoutěžní lidový běh, anketa o nejhezčí miřejovické půlky (ocenění nejlépe vytvarovaného sedacího svalu v kategorii mužů i žen), tombola, muzika a samozřejmě nechybí i občerstvení.

Hodně běžců dokonce absolvuje v sobotu hned dva půlmaratony – kromě hlavního závodu i Černohorský pivní půlmaraton – běží se půl kilometru tam a zpět a pijí se dvě desítky. 0,5 + 0,5 + 2*10 dává dohromady 21. Na výběr je samozřejmě i nealkoholická varianta.

Neváhejte a přijeďte o víkendu do Miřejovic. On-line registrace na půlmaraton jsou sice již uzavřené, ale přihlásit se můžete i na místě. Více informací najdete na http://www.mkmirejovice.cz/

Startovné můžete také vyhrát v soutěži, stačí správně odpovědět na soutěžní otázku do 29. července, ze správných odpovědí se vylosují 3 výherci.

Propozice závodu zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: