NIGHT RUN v Plzni se stal kořistí Richarda Jarošíka a Karly Colori

Další ze závodů seriálu NIGHT RUN se poprvé uskutečnil v metropoli Plzeňského kraje. Plzeň uspořádala letos již šestý závod a lze říci, že se tohoto úkolu zhostila se ctí.

V sobotu 26. 9. si našlo cestu na Náměstí Republiky, kde byl start i cíl, zhruba 650 běžců a běžkyň v obou závodech, a to jak na 10 km, což je hlavní závod, tak i na 5 km, který se běžel pod názvem AVON běh pro zdraví.

Jelikož tento závod má charakter nočního běhu a povinnou výbavou je tzv. „čelovka“, tak i vytýčená trať byla uzpůsobena právě tomuto účelu. Z hlavního plzeňského náměstí se závodníci vydali směr zoologická zahrada, kde se otočili a přilehlým parkem se vrátili zpět na náměstí, což dohromady čítá okruh o délce 5 km. Účastníci hlavního závodu tuto trať absolvovali samozřejmě dvakrát. Počasí bylo na tuto dobu celkem přívětivé. Obloha byla sice zatažená, ale teplota 15°C je pro běh ideální.

V 19:30 hodin byl odstartován hlavní závod a hned po úvodních metrech se na vedoucí pozici usadila trojice hlavních favoritů Jarošík, Yamaguchi a Švejdar. Všichni drželi velmi vysoké tempo a bylo jasné, že k rozhodnutí dojde až na samém konci závodu. Přesně takovou taktiku si asi zvolil Richard Jarošík a zhruba na osmém kilometru se začal druhému Yamaguchimu krok po kroku vzdalovat. Cílem nakonec proběhl v čase 37:20 minut a o 4 sekundy za sebou nechal právě druhého Yamaguchiho a o 14 sekund třetího Slávka Švejdara.

V ženách byla situace poněkud jasnější již od začátku závodu, kdy se v čele usadila Karla Colori a každým odběhnutým metrem zvyšovala svůj náskok. Cílovou branou poté proběhla v čase 42:40 minut a o téměř 2,5 minuty porazila v cíli druhou Terezu Buchtovou. Třetí skončila Nikol Linková.

Závod na 5 km s názvem AVON běh už takové dramatické vyrovnané souboje nepřinesl, což ale nijak nesnižuje kvalitu závodu. Oba vítězové doběhli do cíle s celkem výrazným náskokem. V mužské kategorii zvítězil Miroslav Burian a v ženské Lenka Švabíková.

Celkově lze dodat, že Night Run Plzeň se velmi vydařil

Celkově lze dodat, že další závod z tohoto seriálu byl velmi povedený, a to nejen po stránce závodní kvality a organizace, ale i splnění hlavního poslání těchto závodů, přitáhnout další a další lidi k pravidelné sportovní aktivitě. Ve startovním poli totiž bylo hodně těch, kteří si tento závod vybrali jako svůj vůbec „první“, který ve svém životě absolvují. Takže, jak pořadatelé ve svých propagačních materiálech avizovali, že závod je třeba běžet s nadšením, úsměvem a dobrou náladou, tak tito borci tuto výzvu naplnili doslova a do písmene.