Odtajněno. Dětský sobotní závod na Parukářce nás pustil pod pokličku

Odtajněno. Dětský sobotní závod na Parukářce nás pustil pod pokličku

Dětská porota rozhodla a řekla: chceme to, to, a to. A tak se i stane, přání plníme. Překážky na dětský sobotní závod 91 Bubbles RACE, který se koná 17. října na Parukářce, jsou téměř všechny připraveny. Pod heslem – Nikdo nepůjde domů čistý – vybíháme v 11 hodin dopoledne. Na co se mohou děti těšit?

Nejmladší čeká tunel, kterým budou prolézat, také se nevyhnou brodění balónky. Poznají i překonávání balíků slámy. Kluci, kteří mají rádi auta, se dočkají pneumatik. Od truhláře dorazí překážka – přelez, podlez, jdi skrz. Malé sportovce nemine ani podlézání, odpočinout si budou moci na skluzavce, kterou z Parukářky dobře znají. U dětí nebude chybět doprovod, který jim může snadněji překonat nástrahy.

Prostřední vlna si projde stejným scénářem, navíc jim přibude slalom mezi tyčemi, balanc na lavičkách. Kdo rád běhá s pytlem slámy, může už trénovat.  

Nejstarší závodníci „mazáci” poznají i cvičební pomůcky, které jsou součástí profesionálních fitness center, vyzkouší si také kliky a dřepy. V sobotu nebudou pykat za házení. Hod na cíl bude tentokrát povolen.

Registrace na Parukářce bude v sobotu otevřena od devíti hodin ráno, startovat se bude od 11:00

Děti od tří do šesti let se mohou těšit na devět překážek a trasu 400 metrů. Děti od sedmi do deseti let budou mít o pár překážek více, pro ně je připraven kilometrový okruh. Ti starší do patnácti let se dočkají patnácti překážek a běhu na 1500 metrů.

Startovat se bude postupně od jedenácti hodin. Začnou ti nejmenší, podle vývoje si půjdou užívat další.

V září 2014 se s mimořádným úspěchem představil v okouzlujícím prostředí Vysokých Tater unikátní česko-slovenský projekt 91 Bubbles, jehož hlavní myšlenkou je podpora kulturně-společenského života a oslava tradičních hodnot. Své motto naplňuje 91 Bubbles pořádáním neformálních setkání, kde se hosté mohou nechat hýčkat, uvolnit mysl a zapomenout alespoň na chvíli na každodenní starosti. Hlavní připravovanou novinkou je v těchto dnech projekt „91 Bubbles RACE,“ jehož cílem je motivovat děti ke sportu.

Více informací najdete na stránkách www.91bubblesrace.cz a na facebooku.

Propozice závodu jsou zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: