Orlice Cup – závod se skvělou atmosférou

Orlice Cup – závod se skvělou atmosférou

Na konci dubna již od roku 2014 probíhá v Chocni Orlice Cup, týmová štafeta ve složení běh, xc mtb a voda (na lodi). Je měřen čas celého týmu, který je rozhodující pro celkové pořadí. Doplňkově je měřen i čas jednotlivých disciplín.

Závod Orlice Cup je možno absolvovat i jako extrémní triatlon, kdy jeden závodník absolvuje všechny tři disciplíny – OrliceMan. A je to pořádná fuška.
Akce je určena pro širokou sportovní veřejnost, která je zvyklá na určitou nepohodu. Nejsou zde prize money ani superhodnotné ceny (byť, díky sponzorům, se pro všechny něco hezkého najde). Cílem je si to především užít a pobavit se. Potkat se mezi sebou s lidmi podobného ražení, kteří se díky rozdílnosti disciplín na závodech příliš nepotkávají. Což je také to, co si účastníci nejvíce pochvalují – skvělá atmosféra, sounáležitost, pohoda a pozitivní energie.

To však vůbec neznamená, že by závod neměl vysokou sportovní úroveň. Pravidelně se účastní týmy jako Czech Outdoor eXtréme Team nebo ASS Brno extreme, které nás (ČR) pak solidně reprezentují na závodech typu Dolomitenmann apod. Nebo je častým OrliceManem Leoš Roušavý, medailista z MS v kvadriatlonu.
I pro hobíky je závod zajímavý, je vypsáno mnoho různých kategorií, takže lze uspět i v případě méně profi týmů. 
Trasy jsou koncipovány jako překonatelné pro naprosté amatéry, výzva pro hobíky a zároveň záživné i pro profíky. De facto 100 % tras je vedeno lesem mimo silnice s automobilovou dopravou, což všichni oceňují. Jezdivé, místy i technicky náročné a především zábavné. To slýcháme  jako zpětnou vazbu každý rok.
permanentně značených tras závodu se pak stal i základ dvou okruhů systému kolostezky.cz, který u Chocně vznikl z posledních letech. Kdokoliv si tedy může kdykoliv projekt trasu závodu, kombinaci černé a červené kolostezky.

Pokud se tedy chcete tím správným způsobem rozjet do sezony, přijeďte 29. 4. na Orlice Cup do Chocně. Registrace běží!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: