Ostravská RunTour překonala svou premiéru a užívala slunce mezi pecemi – na desítce nejrychlejší Kozáková a Dymák

Ostravská RunTour překonala svou premiéru a užívala slunce mezi pecemi – na desítce nejrychlejší Kozáková a Dymák

Suverénní Denisa Kozáková a za ní třináct stovek zkušených i nadšených běžců z celé republiky. Ostravská RunTour se stala setkáním běžců z celého Česka, kteří si přijeli do ostravských železáren nejen pro netradiční zážitek, ale také pro slibný čas do běžeckého deníčku.

Žádný favorit, nikdo, kdo by mohl reálně lámat rekordy, zkrátka příjemný běh s velkým otazníkem ve výsledkové listině. Jen těžko někdo mohl odhadovat pořadí na prvních místech. Snad jen to nejvyšší pro sebe na desítce jednoznačně uzmuli Pavel Dymák s Denisou Kozákovou. Za nimi však dlouho nikdo. Pro atraktivitu závodu ideální. A když pak třetí místo na desítce připadlo překvapené běžkyni, raději obětovala lístek na autobus a počkala si na své místo na stupních vítězů.

První místo na pětce i desítce

„Já si to dneska užila maximálně, mám první místo na pětce i desítce, což jsem nečekala. O to větší radost z dnešního dne mám,“ vysvětlovala Kozáková, která je už stálicí seriálu, stejně jako její mužský protějšek Pavel Dymák. „Pro mě se RunTour stává srdcovou záležitostí, letos bych rád zaútočil na celkový triumf série,“ přiznává český atlet.

Otázkou je, zda mu jeho kolísavé výsledky budou stačit. Není totiž pravidlem, aby se umísťoval na stupních vítězů. Jak ale víme z minulosti, v dlouhodobém bodování, do kterého se započítávají i ostatní závody, často stačí jen pravidelná účast. „A já teď nepoběžím v Plzni, v Praze ale ano,“ upozorňuje. Nabízí se tak ideální scénář s pořádně dramatickou koncovkou.

Šest závodů za námi a mám pocit, že lidé jsou stále spokojenější

Rozluštění této tajenky se tak dozvíme v sobotu 3. října na pražské Ladronce, napovědět ale už může i plzeňský závod v sobotu 19. září. „Každopádně na oba tyto závody ještě zbývá pár posledních míst, zájemci se mohou hlásit na webu www.run-tour.cz,“ říká za pořadatele Richard Valoušek, který si pochvaluje celý letošní ročník. „Šest závodů za námi a mám pocit, že lidé jsou stále spokojenější, dnešní ostravský závod je toho důkazem. Jsem rád, že na další díl nemusíme čekat dlouho. Už se všichni těšíme do Plzně!“

Výsledky:

Muži 10 km:

1. Pavel Dymák

2. Roman Hurtík

3. Marek Chrascina

Ženy 10 km:

1. Denisa Kozáková

2. Iva Milesová

3. Adéla Stráská

Muži 5 km

1. Adam Gaura

2. Vojtěch Vondra

3. Karel Ketner

Ženy 5 km

1. Denisa Kozáková

2. Blanka Lochmanová

3. Barbora Sluková

Celkové výsledky zde

Informace o závodu zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: