Pavlišta dominoval, Pernicová bojovala s Drahotovou. Premiérový City Cross Run Česká Lípa přilákal na 500 běžců.

Pavlišta dominoval, Pernicová bojovala s Drahotovou. Premiérový City Cross Run Česká Lípa přilákal na 500 běžců.

Přes Českou Lípu a okolí v sobotu nejrychleji proběhl favorizovaný Vítek Pavlišta, který naprosto ovládl 16 km trať. Anežka Drahotová ještě v polovině závodu vedla před Danou Pernicovou, v cíli se však nakonec radovala druhá jmenovaná. Na start hlavního závodu se postavilo bezmála 400 běžců.

S 16 km trasou prvního ročníku závodu City Cross Run Česká Lípa si podle očekávání nejrychleji poradil Vítek Pavlišta, který unikl svým soupeřům již v úvodu závodu. To vítězka ženské kategorie Dana Pernicová měla s Anežkou Drahotovou více práce a odpoutat se jí podařilo až v druhé polovině tratě. Oba vítězové se mohli radovat z vozů Volkswagen Polo, které jim na půl roku zapůjčil generální partner závodu Auto Horejsek.

Trasu dlouhou 7 km opanoval Ondřej Petr a německá účastnice Leandra Lorenz. Mezi štafetami si první místo vyběhl tým Michaels&MacElroy ve složení Filip Stuchlý a Karel Prager.

Jedná se o první ročník městského trailu, který vede po atraktivní trase historickým centrem České Lípy a přírodními lokalitami v okolí. Více informací o City Cross Run Česká Lípa najdete v termínovce.

Pořadatelé běh zpříjemnili průběhem skrz historický autobus a hudebním doprovodem

Na startovní čáru závodu, který zatím neměl v České Lípě obdoby, se postavily stovky natěšených běžců a jejich první reakce v cíli nešetřily superlativy. Nejvíce se líbila atraktivní trasa, která je provedla autodromem Sosnová, klášterní zahradou nebo vodním hradem Lipý. Pořadatelé jim navíc běh zpříjemnili také průběhem skrz historický autobus a hudebním doprovodem.

Celou 16 km trasu úspěšně absolvovala i handbikerka a místní rodačka Petra Hurtová. “Mám v sobě spoustu emocí. Co se závodu týká, myslím, že byl úžasný. Náročný, ale nic, co by se nedalo zvládnout. Nic nemohu vytknout ani organizaci, která byla naprosto skvělá.” svěřila se se svými pocity ihned po závodě.

Na programu byl i rodinný a dětský běh, který přilákal na 130 účastníků

Na 130 účastníků pak zaplnilo centrum České Lípy v rámci rodinného a dětského běhu. Zástupci města, kteří s myšlenkou uspořádat zde běžecký závod přišli, věří, že úspěšným prvním ročníkem byl položen základní kámen k nové tradici.

V centru akce na náměstí T.G. Masaryka byl připraven celodenní doprovodný program, který trval až do večerních hodin. K vidění bylo footbag vystoupení, freestyle na skákacích botách, pole-dance, jóga ale třeba i hudební kapely Pegas a TBT. Každý si zkrátka přišel na své. Reportáž ze závodu odvysílá program ČT Sport ve čtvrtek 6. října v 13:05.

Výsledky

Muži 16 km:

1. Vít Pavlišta (AC Slovan Liberec) 52:59

2. Ondřej Chour (AC Česká Lípa) 54:27

3. Jan Pernica (Perňa system) 54:36

Ženy 16 km:

1. Dana Pernicová (Perňa system) 01:05:06

2. Anežka Drahotová (USK Praha) 01:06:24

3. Jana Václavíková 01:09:37

Muži 7 km:

1. Ondřej Petr ( Haven Team ) 24:42

2. Zbyšek Lhota ( ELEVEN RUN TEAM ) 25:19

3. Lennart Unser 27:02

Ženy 7 km:

1. Leandra Lorenz 27:48

2. Hannah Stegenwallner 34:35

3. Marie Zhorná 38:36 (Sport Team Brozany)

Štafety:

1. Michaels&MacElroy 01:05:36

2. Kavr team 01:18:57

3. HC Česká Lípa 1 01:21:03

Celkové výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: