Prague Park Race přidává závod v památce UNESCO

Prague Park Race přidává závod v památce UNESCO

Po úspěšné premiéře v Prokopském údolí přidávají pořadatelé La Sportiva Prague Park Race další závod. Závodníky čeká v sobotu 25. března běh unikátním Průhonickým parkem, který je od roku 2010 národní kulturní památkou. Park a jeho sbírky rostlin byly navíc zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

Trasa povede návštěvnicky velmi vyhledávaným Průhonickým parkem

Čtrnáctikilometrová rychlá trasa bez většího převýšení povede po zpevněných cestách v návštěvnicky velmi vyhledávaném parku, který založil v roce 1885 hrabě Arnošt Emanuel Silva-Tarouca kolem údolí Botiče.

„Krásně zbarvené Prokopské údolí jsme běžcům nabídli jako rozloučení se sezónou. Závod v Průhonickém parku připravujeme na počátku sezóny, v době, kdy se příroda probouzí, což je v tomto jedinečném parku opravdový zážitek,“ láká na závod za pořadatele Roman Skalský.

Jedná se o 14 km dlouhý závod, který vede Průhonickým parkem. Více informací o Prague Park Race Průhonický park najdete v termínovce.

Účastníci si užijí průběh zámeckým nádvořím, nádhernou krajinu a probouzející se přírodu

Startuje se z podalpinské louky a závodníci proběhnou obě části parku. Hned na prvním kilometru čeká závodníky zpestření v podobě průběhu zámeckým nádvořím, kde se pro jeho malebnost odehrává nejedna svatba.

Na zbytku trasy se závodníci podívají k velkým i menším rybníkům, potkají Průhonické vodopády, několikrát přeběhnou po dřevěných mostkách Botič a především si vychutnají překrásně rozkvétající rostliny. Z mnoha vyhlídek uvidí nádhernou krajinu Průhonické parku, obtočí se kolem Glorietu, z Hlavní vyhlídky kouknou na zámek a kolem Alpina poběží do cíle.

Registrace běží již od 19. prosince, kapacita je omezena na 300 startujících

Registraci jsme spustili 19. prosince a během pár dní se již přihlásilo přes 150 běžců. Takový zájem pořadatele opravdu těší, a proto doufají , že všichni běžci budou spokojeni jak se závodem, tak s vlastními výkony. Kapacita závodu je momentálně omezena na 300 startujících, proto se neváhejte přihlásit. Prvních 200 přihlášených navíc dostane originální šátek BUFF od generálního sponzora HUDY.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: