Představujeme šestý ročník běžeckého seriálu Salomon Trail Running Cup 2016

Představujeme šestý ročník běžeckého seriálu Salomon Trail Running Cup 2016

Tradiční seriál závodů v novém kabátě! Běžecký seriál Salomon Trail Running Cup je na startu. Připraveny jsou zbrusu nové i léty osvědčené tratě.

Pokud máte rádi trailové běhy v zajímavém prostředí, oceníte kvalitní organizaci a vyhovuje vám když můžete sportovat za podpory celé rodiny, určitě si do své termínovky zaznamenejte běžecký seriál Salomon Trail Running Cup 2016.

Sportovní víkend

Salomon Trail Runnig Cup letos čítá sedm závodů, tři z nich se uskuteční ruku v ruce právě se závody KOLO PRO ŽIVOT. V sobotu můžete obout cyklistické tretry, v neděli se přezujete do běžeckých bot. „Projekt STRC nám byl od počátku sympatický především díky své koncepci. Střídání terénu, prvky volné přírody či různorodý profil,“ říká David Trávníček, šéf agentury Petr Čech Sport.

Zajímavý dvojboj si můžete vyzkoušet ve Vrchlabí 9.-10.7., na Zadově 30.-31.7. a také v Novém Městě na Moravě 1.-2.10.

Salomon Trail Runnig Cup nepřešlapuje na místě, ale nabízí novinky

„Ke známým závodům z dřívějších let, jakým je slovenský STRC Cross Country Baba – Kamzík, budou letos přidány závody zcela nové, například Prague Trail Run Hostivař nebo Vysočina Aréna Trail Run,“ líčí Omcirk.

Běžci se mohou těšit na hlavní bodovanou trať série, vedlejší hobby závod a dětské závody. „Základní formát STRC zůstává stejný – trailové tratě jak v přírodě, tak ve městech, závody jak v České republice, tak na Slovensku,“ dodává ještě Omcirk.

V rámci celé série závodů bude pro hlavní bodovanou trať vyhlášen nejlepší běžec a běžkyně, kteří se mohou těšit na hodnotné ceny.

Závodí celá rodina

Projekt STRC má navíc rodinný charakter. „I proto má v našich očích potenciál,“ uvažuje Trávníček. „My ho chceme odkrýt a povýšit na nejoblíbenější svého druhu u cílové skupiny, kterou definujeme jako aktivní celá rodina – od nejmenších až po ty nejzdatnější, kteří vyznávají pohyb v přírodě.“

Pro celý seriál závodů bude připravena cenově výhodná permanentka.

Seriál znovu láká i přední české trailové běžce

„V hledáčku mám tři závody a to Hostivař, Brdskou 25 a Zadov. Prioritu pro mě mají Brdy, protože jsem v této oblasti nikdy nebyl a trať vede přes Prahu, tamní druhý nejvyšší vrchol,“ líčí Tomáš Bystřický. „Jako náhradní variantu mám Hostivař,“ vysvětluje. O šumavském závodě má ale jasno. „Kam bych se měl dostat jistě, je Zadov. V okolí už jsem něco naběhal a na Šumavu jezdím vždycky rád.“ Nové lokality Bytřického zaujaly. „Všechny závody jsou v zajímavých lokalitách. Těším se právě na ta nová místa, rád jezdím za závody tam, kde jsem ještě nebyl.“

Také Robert Krupička má své favority. „Každopádně budou velmi zajímavé všechny pohárové  závody a já si z nich určitě vyberu Hostivař a nenechám si ujít ani další nový závod ve Vysočina Aréně,“ prozrazuje.

Důležité informace najdete na webu.

Přihlášky online zde.

Termínová listina:

Datum

Závod

Trasy

17.4.2016

Cross Country Baba-Kamzík SK

X – 53 km, A – 23 km, B – 16 km

15.5.2016

Prague Trail Run Hostivař

A – 17 km, B – 7 km, Dětské závody

22.5.2016

Brdská 25

A – 25 km, B – 12, Dětské závody

10.7.2016

Xtrail Krkonoše Vrchlabí

A – 28,5 km, B – 10 km, Dětské závody

31.7.2016

Šumava Trail Run Zadov

A – 21 km, B – 10 km, Dětské závody

3.9.2016

Bratislava Trail Run SK

A – 15 km, B – 5 km, Dětské závody

2.10.2016

Vysočina Arena Trail Run

A – 21 km, B – 8,5 km, Dětské závody

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: