Premiérový NIGHT RUN MOST běželo přes 800 běžců, prvenství získali Ottenschlägerz a Rusínová

Premiérový NIGHT RUN MOST běželo přes 800 běžců, prvenství získali Ottenschlägerz a Rusínová

Rostoucí popularita běhu ukazuje na příznivý fakt, že lidé chtějí něco dělat pro své zdraví. S různými pohnutkami, ale se stejným cílem se o uplynulém víkendu sešli příznivci běhání a zdravého životního stylu v Mostě na 1.náměstí. Jednalo se vůbec o první ročník, který přinesl překvapení v účasti 800 startujících.

Mezi startujícími nechyběla Česká reprezentantka a jedna ze stálic českého plavání Simona Baumrtová, a mostecký primátor Mgr. Jan Paparega, který si celou akci chválil a udělil svou osobní záštitu nad touto akcí. Město MOST je letos městem Evropského sportu.

Na náměstí se vybudovalo městečko, které poskytlo plné zázemí pro všechny běžce. V přilehlém mosteckém divadle mohli závodníci odložit své oblečení a převléknout se do běžeckého. Na náměstí byl také start a cíl závodů na 5 a na 10 kilometrů a probíhaly tu také dětské závody RWE Kids Cup, který byl opravdu nabitý a na startu se sešlo přes sto dětí. Do tempa jim tleskal i Haribo medvídek.

V cíli na závodníky čekala pěkná kovová cílová medaile

Hlavní závod Night Run na 10 kilometrů odstartoval skoro ve tři čtvrtě na devět a pět minut poté se na start vydali také účastníci pětikilometrového AVON běhu. Za každého účastníka AVON běhu putuje na konto AVON boje proti rakovině prsu 100 Kč na prevenci, pomoc nemocným ženám a další výzkum tohoto onemocnění. V cíli na závodníky čekala pěkná kovová cílová medaile, která je novinkou NIGHT RUN a AVON BĚHU v roce 2015. V cíli nechybělo ani občerstvení ve formě nealkoholického piva Birell a salátu RioMare a dalších výborných pochutin, které nachystali organizátoři Event media s.r.o. Nechyběla ani ALPA zóna, kde závodníci si mohli dopřát masáž před, či po akci.

V parku to bylo strašidelné, ale možná právě proto se mi trať líbila…

Vítězem hlavního závodu na 10 km se stal Oto Ottenschlägerz klubu AK Litvínov, který trať zdolal za 35:26 min. před Yamaguchi Nobuyuki /Daikin/, který si na závod odskočil z dovolené, a Richardem Krajníkem /Krajník Team/. Mezi ženami si pro zlato doběhla Zuzana Rusínová z klubu USK PROVOD před Janou Fílovou a Sašou Vaňkovou. „V parku to bylo strašidelné ale možná právě proto se mi trať líbila“ řekla Zuzana Rusínová nejrychlejší žena na 10 km trati, která závod jako řada dalších běžců chválila a ocenila i organizaci akce.

Kromě mnoha kategorií v běhu na pět i na deset kilometrů se vyhlašovali i rodinné závody a tak se dá říct, že málokdo se nedostal na stupně vítězů. Platí to doslova, před vyhlašováním se totiž na stupních střídali různí běžci, ať už sami, ve dvojicích nebo ve skupinkách a nechávali se vyfotit. Radost měli snad ještě větší než skuteční vítězové.

O účastnické fotografie se postarala firma Fomei a Nikon.

Výsledky a více informací o nočních bězích Night Run naleznete na: www.night-run.cz.

Výsledky:

10 km muži

1. Oto Ottenschlägerz

2. Yamaguchi Nobuyuki

3. Richard Krajník

10 km ženy

1. Zuzana Rusínová

2. Jana Fílová

3. Saša Vaňková

5 km muži

1. Miroslav Burian

2. Josef Průcha

3. Tomáš Szabo

5 km ženy

1. Lenka Švabíková

2. Iva Hroníková

3. Barbora Kopřivová

Informace o závodu zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: