Pro Zimní výzvu se nepodařilo připravit atraktivní trasu

Pro Zimní výzvu se nepodařilo připravit atraktivní trasu

Podle původních plánů měla být začátkem tohoto týdne spuštěna registrace, místo toho hlavní pořadatel oznámil, že se letošní ročník extrémního outdoorového závodu Rock Point – Zimní výzva neuskuteční.

Náš záměr se nesetkal u orgánů ochrany přírody s pochopením

„Dosud byla Zimní výzva opravdový extrém, kdy dvoučlenné týmy šly několik dní zasněženou krajinou a musely prakticky zvládnout urazit přes dvě stě kilometrů. Celá akce tím pádem byla určena pro několik málo posádek. Chtěli jsme dát šanci většímu množství dobrodruhů a spíše navázat na náš celoroční seriál horských běhů a trekingu, který je mimořádně oblíbený. Výrazně jsme upravili pravidla a zkrátili trať. Tentokrát jsme se měli vejít do jediného víkendu a urazit zhruba šedesát kilometrů. Tento náš záměr se ale nesetkal u orgánů ochrany přírody s pochopením. Alternativní varianta trasy, kterou jsme od CHKO Jeseníky obdrželi, už postrádala pro závodníky jakoukoli atraktivitu. Jen těžko bychom na ní navíc mohli zajistit dostatek kontrolních bodů i občerstvovacích stanic, a tak jsme se rozhodli letošní Zimní výzvu zrušit,“ vysvětlil důvod nečekané změny ředitel závodu Pavel Zitta.

I když se 4. ročník Rock Point – Zimní výzvy letos nepoběží, milovníci horských běhů a trekingu zoufat nemusí

Pořadatelé se o to více zaměřili na samotný seriál Rock Point – Horská výzva. Zatímco v loňském roce čítal kvartet závodních zastávek, letos by dle neoficiálních informací měla přibýt ještě pátá a to dokonce v atraktivní lokalitě v Beskydech. Pořadatelé jednají o květnovém termínu. Na programu budou opět Jeseníky, Šumava, Krkonoše a Krušné hory „Jednáme s Agenturou ochrany přírody a krajiny (AOPK), abychom akce mohli jít opravdu v nejatraktivnějších lokalitách daných hor a závodníkům tak zprostředkovali co nejlepší zážitky,“ podotkl Zitta.

Organizátoři se rozhodli trasy Half a Short otevřít i pro jednotlivce

Dosud byla Horská výzva vysloveně závodem dvojic. „Tuto změnu plánujeme u krátké a střední trati, které startují i finišují za světla. Pouze královskou trasu Long bude kvůli zachování bezpečnosti závodníků nutné jít s parťákem,“ upřesnil některé novinky Zitta s tím, že další informace budou pořadatelé postupně přinášet.

Registrace se pak budou otevírat ihned, co pořadatelé budou mít trasy posvěcené od patřičných úřadů. „Se správami ochrany přírody a Lesy ČR se nám daří jednat o závodech seriálu a jsem rád, že většinou nacházíme společnou řeč, přestože úřední šiml je mimořádně náročný. Horská výzva tu totiž není od toho, aby přírodě jakkoli škodila. I nadále totiž budeme připravovat programy na její ochranu a uklízení navštěvovaných zákoutí českých hor, jako tomu bylo i v předchozích letech v rámci našeho ekoprojektu Green Way,“ dodal Pavel Zitta, ředitel závodu Rock Point – Horská

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: