První červnovou sobotu vstupuje v Ostravě Český běh žen do druhé dekády

První červnovou sobotu vstupuje v Ostravě Český běh žen do druhé dekády

Jedenáctý ročník Českého běhu žen je tradiční silniční běh v ulicích Ostravy na tratích od 2,5 přes 5 do 10 kilometrů konaný 3.června, určený zejména pro amatérské sportovkyně. Smysl závodu i tratě zůstávají stejné, doprovodný program bude ještě bohatší než loni. Novinkou letošního ročníku budou účastnické medaile s motivem mandaly.

Mandaly se objeví i na tričkách Českého běhu žen. „Z ekonomických důvodů ho ale tentokrát nemůžeme automaticky dát každé běžkyni do startovního balíčku. Chtěli jsme udržet přijatelnou výši startovného, která je u jednotlivkyň 444 Kč, pokud se dámy zaregistrují do 20. května. Včasná registrace také zajistí jméno na startovním čísle,“ říká organizátorka Šárka Mokrá, jinak sportovní manažerka z pořádajícího klubu SSK Vítkovice. Kvalitní funkční tričko si účastnice mohou dokoupit za 500 Kč. Ale i tak dostanou v rámci startovného celou řadu dárků od partnerů akce.

Po skončení závodu se bude také konat bohatá tombola, kde na každé startovní číslo čeká hodnotná výhra. Sympatické také je, že tombola se koná po ukončení každého závodu zvlášť. Běžkyně tak nemusí čekat až na ukončení celého závodního dne, i když při bohatém doprovodném programu by to uplynulo jako voda. A ani ratolesti závodnic by netrpěly dlouhou chvílí. V rámci programu je totiž více než dost pamatováno i na ně. Celý den se děti mohou vyřádit mimo jiné v kreativních dílnách, na trampolíně či skákacím hradu. A je pro ně také zajištěno hlídání v průběhu závodu.

Mezi další velké dárky lze také počítat účast skvělé slovenské stand-up komičky Simony Salátové. „Simona s námi bude celý den, od prvního startovní výstřelu až po předání posledního dárku v tombole. Ženy na startu tak čeká ke všem radostem navíc jedna velká stand-up show,“ těší se šéf pořadatelského SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek. Už tradiční je také účast herce Jakuba Koháka a sportovního moderátora Michala Dusíka.

Že se opravdu žádná žena nemusí bát účasti v závodě dokládá i příběh Kariny. „Poukaz dostala k Vánocům, přestože měla pár kilo navíc, šla do toho, vloni se postavila na start běhu na 5 km a dnes říká, že díky dárku své sestry, startovnému na Český běh žen Ostrava, změnila svůj život a zhubla celkově 25 kilogramů. A je naprosto úžasné, že natrénovala a zvládla i půlmaraton,“ líčí Oldřich Zvolánek. A pokud by slečny či dámy pořád ještě váhaly, mohou na závod natrénovat na tréninzích organizovaných pro přihlášené běžkyně již od poloviny dubna. Každou středu v 17:30 můžete vyběhnout s trenérkou Anetou od ostravského CrossCafe.

A že je závod otevřený opravdu pro všechny ženy dokládá fakt, že na trať se může vyrazit i s kočárkem či invalidním vozíkem. Na první závod 2,5 km dlouhý Nordic Walking mohou vyrazit hned po warm-up v 9:30h. O hodinu později startuje Rodinný běh s DM a čtvrt hodiny před polednem běh na 5 km. V půl jedné pak odstartují vytrvalkyně na nejdelší desetikilometrovou trať. Na ty čeká v průběhu závodu také občerstvovací stanice. A po finiši na všech tratích se všechny mohou těšit mimo jiné na koláčky a ovoce.

Registrace je otevřena už od 30. května ve Fóru Nová Karolína od 15 do 19h. Dá se tak zde spojit příjemné s užitečným, tedy s nákupem. Ženy při něm mohou rovnou využít i slevový kupón v prodejně RockPoint, který dostanou při registraci. V rámci startovního balíčku je také 50% sleva na jakékoliv představení v NDM.

Vyhlášení výsledků plánují pořadatelé na 15:30, pak proběhne závěrečná tombola a velká after party. Hlavním organizátorem celé akce je SSK Vítkovice. Akce se koná za podpory Moravskoslezského kraje a Statutárního města Ostravy. Hlavními partnery jsou Forum Nová Karolina a síť drogerií DM.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: